Danas je Pet Mar 29, 2024 12:51 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 346 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 17 18 19 20 21 Elipsa 35 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Avg 14, 2021 7:12 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 14, 2020 10:25 am
Postovi: 1005
To je najrealnija opcija! Imam HR Sylphy 20-80g koji mi pokriva dosta toga tj sa njima osecam glave od 8g a nosi 40g. Odlican bacac (ima Fuji Alconite vodjice), nije smudjaroski brz (tj ex fast) ali je brz (pri vodjenju glava do 35g je fast, malo preko toga regular fast, a na ribi se ponasa kao semiparabolik). Ne bih ni razmisljao o drugim stapovima medjutim za neke situacije je prekratak (2,28m duzine), pogotova na kamenjaru sa obale. I vec godinu dana tragam za idelanim stapom koji ce mi pokriti to sto trazim i dosao do zakljucka da ne bih izgubio na osetljivosti ne smem uzeti predug stap zanci nesto oko 2,5 -2,6m bi bilo idealno, koji je sto vise rasterecen i ima TZ/ Fuji Sic karike, prvenstveno zbog manjeg trenja sa strunom, uzeti dobru okruglu, glatku strunu pa ce verovatno koliko toliko dobiti na izbacaju sa manjim glavama. Ne sme biti ni previse lagan da bi imao snage, bitno mi je samo da mu je balans idealan (a posto stap drzim za gornji rukohvat onda to ne bi trebalo da bude tezak zadatak) i da nema predugu drsku (celokupna duzine drske da ne prelazi 50cm, ako moze da bude 45cm savrseno!).
A ovaj MaGnetic mi deluje dosta univerzalno tj da nije samo dzigerski stap vec da moze makar 10g glave da baca bez problema (ako moze koji gram i manje 7-8g super, nisam bas "ekstremista" tj ne pecam skoro nikada sa glavama manjim od 7g i obicno bilo leto ili zima ne volim male varalice vec koristim malo duze twistere (VBA Dambo je oko 15,5cm, tako da to onda ima neku tezinu pri zabacivanju, a zbog velicine twistera dobijem na duzem propadanju)).


Vrh
   
PostPoslato: Sub Avg 21, 2021 9:24 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 02, 2012 8:58 pm
Postovi: 956
.i otpor u pm.sa 15.5 cm prilikom zabačaja,posebno sa 7 gr.To leti kao zastavu bez jarbola da si zabacio.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Avg 22, 2021 2:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 7:11 pm
Postovi: 2389
Lokacija: Isle Of Pines, French Polinesia
SimbaDunavoplovac napisao:
To je najrealnija opcija! Imam HR Sylphy 20-80g koji mi pokriva dosta toga tj sa njima osecam glave od 8g a nosi 40g. Odlican bacac (ima Fuji Alconite vodjice), nije smudjaroski brz (tj ex fast) ali je brz (pri vodjenju glava do 35g je fast, malo preko toga regular fast, a na ribi se ponasa kao semiparabolik). Ne bih ni razmisljao o drugim stapovima medjutim za neke situacije je prekratak (2,28m duzine), pogotova na kamenjaru sa obale. I vec godinu dana tragam za idelanim stapom koji ce mi pokriti to sto trazim i dosao do zakljucka da ne bih izgubio na osetljivosti ne smem uzeti predug stap zanci nesto oko 2,5 -2,6m bi bilo idealno, koji je sto vise rasterecen i ima TZ/ Fuji Sic karike, prvenstveno zbog manjeg trenja sa strunom, uzeti dobru okruglu, glatku strunu pa ce verovatno koliko toliko dobiti na izbacaju sa manjim glavama. Ne sme biti ni previse lagan da bi imao snage, bitno mi je samo da mu je balans idealan (a posto stap drzim za gornji rukohvat onda to ne bi trebalo da bude tezak zadatak) i da nema predugu drsku (celokupna duzine drske da ne prelazi 50cm, ako moze da bude 45cm savrseno!).
A ovaj MaGnetic mi deluje dosta univerzalno tj da nije samo dzigerski stap vec da moze makar 10g glave da baca bez problema (ako moze koji gram i manje 7-8g super, nisam bas "ekstremista" tj ne pecam skoro nikada sa glavama manjim od 7g i obicno bilo leto ili zima ne volim male varalice vec koristim malo duze twistere (VBA Dambo je oko 15,5cm, tako da to onda ima neku tezinu pri zabacivanju, a zbog velicine twistera dobijem na duzem propadanju)).



To što ti tražiš je Graphiteleader napravio odavno i zove se Aspro na 70gr.

_________________
"Razvojni put Bore Šnajdera..." forum edition

https://www.flickr.com/photos/overdear/


Vrh
   
PostPoslato: Ned Avg 22, 2021 10:36 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 14, 2020 10:25 am
Postovi: 1005
Odusatao sam od Magnetica. (Aspro/ ili Vivo Nuovo bi uzeo odmah ali daleko premasuju moj budzet)
Medjutim mislim da sam pronasao dobar stap i odlucio sam da ga kupim. Radi se o Big L Fishing Solution Contact 2,65m/ 20-70g/ 142g/ ex fast/ (40T karbon; Fuji Alconite karike). Izgleda da ga ima samo u Nemackoj, pa sam trenutno u potrazi za nekim ko bi mogao da mi nabavi/donese stap :D .

https://youtu.be/ICio81Q0zc4


Vrh
   
PostPoslato: Pon Avg 23, 2021 1:40 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 7:11 pm
Postovi: 2389
Lokacija: Isle Of Pines, French Polinesia
Do skora sam isto razmišljao po pitanju cena štapova i nisam bio lud da dam preko 200€ za štap, 160€ puna kapa... ali kad sam uzeo spomenuti štap i istog dana prodao 3 štapa koje mi je ovaj zamenio itekako mi se uklopio u budžet.

_________________
"Razvojni put Bore Šnajdera..." forum edition

https://www.flickr.com/photos/overdear/


Vrh
   
PostPoslato: Pon Avg 23, 2021 2:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Mar 20, 2016 9:32 pm
Postovi: 1030
Lokacija: Sevenum, NL - Osijek, HR
Isti slučaj, samo je meni "granica" bila nekih stotinjak eura.. Prelomio kod prvog Aspra i eto već i male kolekcije

Poslano sa mog LG-V50 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPoslato: Pon Avg 23, 2021 4:59 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 7:11 pm
Postovi: 2389
Lokacija: Isle Of Pines, French Polinesia
Najveća ušteda lično mi je što sam prestao da lutam i nemam više onu "bolest" - prestao da gledam štapove i bukvalno me nijedan ne zanima. To nema cenu.

_________________
"Razvojni put Bore Šnajdera..." forum edition

https://www.flickr.com/photos/overdear/


Vrh
   
PostPoslato: Pon Avg 23, 2021 5:47 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 14, 2020 10:25 am
Postovi: 1005
To mi je i kranji cilj sa ovom kupovinom (ali videcemo tek kada "alat" budem uzeo u ruke koliko vredi). Iskren da budem ne bih zalio ni dinira ako stap ispunjava sve kriterijume ma kolikogod da kosta (Graphitleader, ocigledno da se vecina varalicara slaze da su jedni od samog vrha stapova za slatkovodni ribolov), ali me budzet ogranicava (do 250e ako moze i 200e bilo bi super, jer ipak ide glavni deo sezone jos malo, pa ce trebati i strune, olova, udica i silikonaca sto takodje nije jeftino). A ovaj Solution Contact je oko 210e, a na popustu je bio pre nedelju dve oko 150e.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Avg 25, 2021 8:43 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 2:41 pm
Postovi: 5190
Lokacija: Beograd-Donji Milanovac
Ja bih ladno sada dao za stap 500€.
Al nemam.

_________________
Bistro


Vrh
   
PostPoslato: Sre Avg 25, 2021 11:16 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Apr 08, 2019 5:58 pm
Postovi: 66
Nema tu kraja... Samo je pitanje koliki to ima uticaj na sam ribolov, realno. Vise je to do nas, do oka i ruke, sta vidis i sta drzis u ruci. Zato mislim, da je Goran "zabio" tacno ono sto treba sa MaGnetic-om. Za smudja, stuku, bucova, optimum cena-kvalitet. Ovaj 9' 10-50 sa KR je uzasno ostar stap, a moze ispod 200...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 346 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 17 18 19 20 21 Elipsa 35 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs