Danas je Pet Apr 19, 2024 11:21 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 346 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 29 30 31 32 33 Elipsa 35 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 3:40 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 7:11 pm
Postovi: 2397
Lokacija: Isle Of Pines, French Polinesia
Ako se hvatamo za dužinu kao pijan plota onda je stvarno pitanje - u poređenju sa čim? Meni padaju na pamet jedino neki Sustain ili Technium u toj dužini - mada kao što napisah slabo pratim modele da je išta preko 8'3"... sa obale zabaciti 40g glavu su svejedno toliki skokovi na toj razdaljini u odizanju glave da dužina teško da išta utiče - sa čamca isto meni nepotrebno. Meni.

Dule, je l' si ti probao nešto od svega navedenog od zadnje dve stranice?

Karakteristike preprega itekako utiču pored same konstrukcije na ponašanje štapa pri vođenju i borbi sa ribom. Da dam opet primer štap na koji najviše pecam zadnjih godinu dana, GOTPS772M, reg fast štap po deklaraciji, XXXfast recovery na suvo drmanje, X-fast do medium fast u prezentaciji, x-fast pri zabačaju, x-fast do regfast u peglanju ribe... ne znam koji štap od pre 10 godina je to izvodio i nema teorije da me neko ubedi da je u pitanju sama konstrukcija u kombinaciji sa 2 decenije masovno dostupnom tehnologijom. To je meni primer modernog štapa.

_________________
"Razvojni put Bore Šnajdera..." forum edition

https://www.flickr.com/photos/overdear/


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 4:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4626
Lokacija: Tisa
Ne, nisam probao, meni treba stap tih karakteristika i zanima me sta je to bolje na toj duzini i tezini a da moze da nosi te glave... Po treci put, ne znam sta nije jasno, dakle pitam koji je to moderniji stap bolji od ovog Magnetica 70g, potreban mi je, pokusavam da saznam.

Za krace znam, to mi ne treba, to je lako...

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 4:22 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 15, 2014 1:27 pm
Postovi: 454
Quantum Smoke Cork limited edition 240cm do 105 g mi je jedan od boljih štapova za džig koje sam probao u poslednje vreme, a da ne košta ko nečija cela mesečna zarada. Baš sam se iznenadio karakteristikama na vodi, malo je falilo da rasprodam neke štapove iz kolekcije koji su daleko skuplji od ovoga a rekao bih lošiji.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 4:24 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 7:11 pm
Postovi: 2397
Lokacija: Isle Of Pines, French Polinesia
Pa ako ti 5cm razlike ne igra onda stvarno ne znam koji - inače ovaj spomenuti Creed 842ExH je puno muzike za te pare.

_________________
"Razvojni put Bore Šnajdera..." forum edition

https://www.flickr.com/photos/overdear/


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 4:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4626
Lokacija: Tisa
Ako je taj Creed moderan stap koji ne klone vrhom... Onda trazim nesto jos modernije. Meni to nije dzig stap.

Stefane, jesi li poredio Magnetic i Creed, koji je kruci u vrhu, da ne kazem moderniji?

Kod Smoke je ista prica kao kod ostalih, do 8' vrhunski, preko toga prosecni...

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 4:31 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 7:11 pm
Postovi: 2397
Lokacija: Isle Of Pines, French Polinesia
Užasno je velika razlika kojom brzinom vrh klone ili prati pokrete iz zgloba za džig i kako to donje dve trećine blanka prate i podržavaju, najviše ti zglob desne to oseti posle pola sata a i sejanje olova je osetno.

_________________
"Razvojni put Bore Šnajdera..." forum edition

https://www.flickr.com/photos/overdear/


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 4:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4626
Lokacija: Tisa
Znaci Creed je bolji u tome? Da ni ne gledam onda Magnetica, jer ni Creed nije dovoljno dobar...

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 4:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 7:11 pm
Postovi: 2397
Lokacija: Isle Of Pines, French Polinesia
Mislim da samo ti razumeš šta si sad napisao.
Ne znam šta ti da gledaš, ozbiljan problem sa egom imaš ako misliš da svoja iskustva ovde prenosim samo zbog tebe.

_________________
"Razvojni put Bore Šnajdera..." forum edition

https://www.flickr.com/photos/overdear/


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 4:58 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 14, 2020 10:25 am
Postovi: 1025
Dule napisao:
Ako je taj Creed moderan stap koji ne klone vrhom... Onda trazim nesto jos modernije. Meni to nije dzig stap.

Stefane, jesi li poredio Magnetic i Creed, koji je kruci u vrhu, da ne kazem moderniji?

Kod Smoke je ista prica kao kod ostalih, do 8' vrhunski, preko toga prosecni...


Prvo probati na vodi pa onda dati sud da li jeste ili nije za dzig (tresti na suvo, kuckati po blanku, kaciti glave na vrsni kariku... i ostali "suvi" testovi ne daju pravu sliku o "modernim" stapovima. Creed mozda moze i vise od tih 40g, laksi je, a mozda i ima jacu kicmu. Cujnost je verovatno na strani MaGnetica, ali pretpostavljam da necete koristiti 70-80gramaca za pecanje sa malim glavicama (ispod 10g). Izbacaj verovatno na strani Creed-a. Ne tvrdim da je Creed "bolji" od MaGnetica (mozda jednostavno akcija koju ima MaGnetic Vama vise lezi) , ali ako imate priliku probajte Creed-a na vodi, mozda Vas iznenadi tj mozda bas bude dzig stap.
Nisam probao tog MaGnetica 70gramca, ali jesam 60gramca i 32gramaca i moja licna impresija je da su to prosecni stapovi (tj ne delim odusevljenje vecine korisnika). Lcno ne vidim/ ne osetim sta to pruzaju mnogo vise od stapova iz nekog srednjeg cenovnog ranga.
Po meni CD ExtraSense Nano 2,6m 8-35g u svakom pogledu bolji od MaGnetica 8'3" 32g.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 5:31 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4626
Lokacija: Tisa
Copetić napisao:
Mislim da samo ti razumeš šta si sad napisao.
Ne znam šta ti da gledaš, ozbiljan problem sa egom imaš ako misliš da svoja iskustva ovde prenosim samo zbog tebe.

Nije problem ako ne razumes, pojasnicu ako treba, ali ne znam o kakvom egu pricas covece, ovo je ribolovacki forum i razmenjujemo informacije o stapovima, ako hoces pisi o iskustvima, ako neces nemoj, svejedno. :roll:

Simba momak je lepo opisao njegovo vidjenje, hvala, jasno je. Nano je super stap, steta sto ga ne prave u jacim gramazama.

Ja sam iz ranijih razgovora sa vlasnicima stekao utisak da je taj Magnetic 70g najbolja opcija u toj duzini i gramazi, sad mi je bilo cudno da cujem da je zastareo i nedovoljno ostar i brz u vrhu pri dzigovanju (ako sam dobro razumeo ono o modernosti :? ), pa me zanima sta je to bolje u toj klasi. Ispada da se mislilo na Creed, a on mi se vec ne dopada za tu namenu pa mi je iz toga zakljucak da bi mi se Magnetic jos manje dopao (ako vec Creed ima bolju nosivost tezih glava).

Pitanje ostaje otvoreno, sta je najbolje za do 40g, a da je do 170g tezine na duzinama 8'4" - 8'6" :?:

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 346 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 29 30 31 32 33 Elipsa 35 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs