Danas je Pet Maj 03, 2024 6:07 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 346 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 28 29 30 31 32 Elipsa 35 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Jul 16, 2022 8:56 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3150
Lokacija: Lucani - Z. Morava
:)
Probah neki Dam prosle godine kratko, 270cm mislim da je gornja oznaka bila 105 gr. Realno je 50gramac, korektan stap, univerzalac.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jul 16, 2022 10:02 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 7:11 pm
Postovi: 2414
Lokacija: Isle Of Pines, French Polinesia
stefan89 napisao:
Koji stap 'nove skole' 8,6ft tezak 170 gr radi odlicno sa glavama od 8-40gr?

Onaj mali magnetik 7,6ft 28gr nije sampion osteljivosti, ali 60 i 70gr su izuzetni. Posebno sa malim glavama iznenadi 70 gramac, jer ima mnogo ozbiljniji vrh od 60-ice.



Ne gledam išta duže od 8'3" odavno, ne mogu da nađem ikakvu situaciju gde mi igra dužina a pritom nisam ni gadljiv na kraće rukohvate tako da odgovor ne znam. Ali za Aspro 822HH ili Creed 762XH mogu da potvrdim da to rade mnogo udobnije - bez onog lenjog klanjanja vrha sa zakucanim donjištem od koga kreće zglob na desnoj da se zamara.

Da opet ne bih pisao ću ponovo pokušati da objasnim šta sam prethodno mislio - super korektan štap i pao bih na dupe pre 10god. Nisam imao ribu na njega i kratko sam ga probao ali je taj utisak bio dovoljan da ne insistiram dalje na probama. A to uopšte ne znači da nekom kolegi ne bi seo kao budali šamar, ja ovde pišem iz svoje vizure i stvar je ukusa i navika.

_________________
"Razvojni put Bore Šnajdera..." forum edition

https://www.flickr.com/photos/overdear/


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 10:12 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Mar 18, 2008 7:47 pm
Postovi: 734
Lokacija: beograd
Hajde da u istu ravan stavljamo štapove iste dužine, jer samo tako poređenje ima nekog smisla. Verujem da je taj aspro bolji, ali on košta 400 evra. Dobrih, ma odličnih štapova ima do dužine od 8,3ft iliti 2,5m, i ima ih dosta u nekoj srednjoj cenovnoj kategoriji.
Već od 2,6m pa na dalje je teže napraviti lagan štap, dobrih karakteristika i dobrog balansa. Magnetic 8,6ft tb 70g sa alconitom košta 220 evra. Za te novce ja ne pronađoh i ne vidoh bolji štap.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 12:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4635
Lokacija: Tisa
Jako je mali izbor dobrih a lakih dzig stapova duzine 8'6" vecih nosivosti, to je cinjenica, kao da preko 8' zaborave kako da naprave dzig stap.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 12:09 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Sep 16, 2017 6:52 pm
Postovi: 372
Lokacija: Zapadna morava, Trstenik
Major Craft Ceana 862h prilicno dobar stap za tezi dzig, 180 grama karbona = 80 evra

_________________
Ne moze samo da se voli, mora malo i da se ume


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 12:19 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 7:11 pm
Postovi: 2414
Lokacija: Isle Of Pines, French Polinesia
gale napisao:
Verujem da je taj aspro bolji...


Bolji u čemu, ili bolji za koga? Gale, mislim da me nisi razumeo, nisam se osvrtao na to koji je "bolji" i na kojim terenima i u čijim rukama nego je osvrt bio samo na "moderno", jer meni ništa moderno nema u konstrukciji tog blanka - što ga opet ne čini vrlo upotrebljivom motkicom.

_________________
"Razvojni put Bore Šnajdera..." forum edition

https://www.flickr.com/photos/overdear/


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 1:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4635
Lokacija: Tisa
To "moderno" ne znaci nista, to ne postoji, pricas o akciji koja je tebi odgovarajuca ili nije. Ne postoji moderna akcija vec jedino adekvatna i neadekvatna za nekog. Mnogo "modernih" stapova mi je proslo kroz ruke i akcije su im bile prilicno razlicite od slucaja do slucaja.

Stefanovo pitanje je bilo ispravno i konkretno, liseno licnih ukusa, koji stap u toj ceni moze lepo da nosi 40g na duzini 8'6" a da je tezak do 170g. Kad popunimo tu listu, onda mozemo reci da li je ovaj Magnetic bolji ili ispod konkurencije.

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 1:55 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 7:11 pm
Postovi: 2414
Lokacija: Isle Of Pines, French Polinesia
Da to što pričaš na temu savremenosti platna i multi-taper konstrukcije koja svojstva tih karbonskih platna omogućuju ima smisla onda je ta industrija stala pre 20god. Ok.

_________________
"Razvojni put Bore Šnajdera..." forum edition

https://www.flickr.com/photos/overdear/


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 2:31 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 3:21 am
Postovi: 4635
Lokacija: Tisa
Ono sto ja pricam je da mu to sto ti zameras (lenjo klanjanje vrhom) ne dolazi sa modernoscu samo po sebi, tako da se ne moze reci da stap nije moderan pa da zato klone u vrhu, vec je stvar konstrukcije.

Ljudi kazu da za 220 eur ne postoji bolji stap na toj duzini koji se nosi sa glavama od 40g, a mene zanima da li je to tako ili neko ima nesto "modernije" sto bolje obavlja taj posao u toj duzini, toj tezini i toj ceni :?:

_________________
You get one life.
Fish it well.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jul 17, 2022 3:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Sep 14, 2020 10:25 am
Postovi: 1025
Favorite Creed 842ExH 164g


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 346 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 28 29 30 31 32 Elipsa 35 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs