Danas je Sub Sep 21, 2024 3:31 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 12 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Apr 27, 2024 1:04 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Nov 13, 2014 7:51 pm
Postovi: 556
mlakonja napisao:
Kakve slike prirode pravi A52s?


Pravi dobre slike nema tu sta samo ge hebe sto nije vodootporan. Prosle godine sam jedan posadio u Dunav . Htjedoh da uslikam stuku u onom njenom iskakanju uz obalu ....brzo sam ga izvadio iz vode....al bi kasno.....uzeo odma drugi i onu zastitu kod kineza. Nekih 300 din..vredi svaki dinar.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jun 09, 2024 2:26 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 584
Lokacija: Novi Beograd
knezevic76 napisao:
Delimično se slažem, ali, skup telefon koji ima dobar optički zum, karl zajs optiku, optičku stabilizaciju itd itd će iz ruke napraviti sliku kakvu jeftiniji modeli mogu samo da sanjaju.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk


ovo je samo delimicno tacno. - to sto je recimo optika karl cajs, ne znaci ama bas nista, jer je sam senzor na telefonu toliko mali, sto sa sobom nosi neku problematiku - tako da mu je maltene nebitno da li mu tamo napred stoji karl cajs jedna ddr :) ili vec sta god bilo.
takodjer i taj opticki zum na/u tolicnom kucistu isto i nije neka stvar. misim moze da bude upotrebljivo, sve okej - ali opet - neko ko ima iole malo znanja - bilo kojim telefonom napravice dobre slike. Ko nema znanja, nego samo dobar telefon/kameru - to ga nece pokrpiti -ovaj prvi ce uvek da donese bolje/kvalitetnije/lepse slike.
e sad, ako slike i jednim i drugim telefonom snima neki ja recimo (dakle tip koji ponesto i zna :) ) - slike ce biti iste plus/minus. (mislim nece biti deset puta bolja fotografija koju snimim deset puta skupljim telefonom).

Copetić napisao:
Svaki džepni fotoaparat u istom cenovnom rangu će imati na papiru bolje specifikacije od bilo kod telefona.


uglavnom ce ih imati i u stvarnom zivotu (naprosto, senzor je fizicki veci, stakla su veca, a vrlo moguce i samo procesuiranje fotografije unutar aparata).

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.

Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 12 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs