Danas je Čet Mar 28, 2024 6:50 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 330 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 33 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 05, 2007 11:02 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 2:03 pm
Postovi: 1986
Lokacija: Nis
Nisam ni ja za akademske raspave ali neke konstatacije ipak moraju da budu utemeljene u činjenicama pogotovu imajući u vidu da neki manje iskusni ljudi tako pokušavaju da formiraju mišljenje o nekoj kupovini koja im nije baš onako usput. Definitivno je najbolja kombinacija, koju i profesionalni fotografi koriste, imati jedan kompaktni digitalac uvek sa sobom i jedan DSLR kada se namenski ide na fotografisanje. Ovi ultra-zum aparati su dovoljno glomazni da aludiranje na veličinu DSLR-a ne pije vodu. Uvek može da se nosi samo jedan all-round objektiv i koristi ugrađeni blic.

Po meni je mnogo korisnije od rasprave DSLR da ili ne dati neke smernice ljudim koji nemaju mnogo iskustva sa fotografijom a kupuju foto-aparat. Recimo, tradicionalno je najviše markentiški isticano koliki je yum i koliko MPix aparat ima. Činjenica je da te brojke same po sebi ne govore ništa. OD toga koliko je "puta zum" nekog fotoaparata, mnogo je bitnije kolika je žižna daljina na široko-ugaonom delu objektiva. O samom kvalitetu slike i da ne pričamo. Sliku prave samo objektiv i senzor pa je tu kvalitet i najbitniji.

Što se tiče senzora, najbitnije su dvekarakteristike i to:
1. Fizička veličina senzora (što veći to bolji)
2. Najmanja i najveća osetljivost (ISO vrednost ) kod koje je nivo šuma i dalje upotrebljiva. Što veći ISO - veći i šum.

Broj MPix je u današnje vreme takoreći potpuno nebitna informacija. Već 3MPix su više nego dovoljni za štampanje A4 fotografija a danas svi foto-aparati to prevayilaze. Čak mislim da kod komapktnih modela veliki broj MPix samo pravi nepotrebni trošak za kupovinom veće memorije. Najčešće reyolucija i oštrina njihovih objetiva ne pokriva toliku eyoluciju senzora.

_________________
Mole se sposobni da onesposobe nesposobne kako oni nebi i dalje onesposobljavali sposobne.

Došli smo do ivice provalije. Krajnje je vreme za odlučan korak napred!


Vrh
   
 Tema posta: iz panorame u CIME
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 11:52 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Chaki

Chiro ajde stavi tu tvoju sliku iz avatara da se lepo vidi jer se mnogo lepo vidi most. To mora da je neki dobar fotograf slikao
_________________
www.ribolovci.com


Vrh
   
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 12:17 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
:)

Evo, jedva nadjoh:

Slika

Autor slike je moj veliki prijatelj Aleksandar Gavrilovic iz Sr. Mitrovice. Ima neki dobar Olympus, zaboravio koji ... saznacu, ali nije bitno. Fotka je radjena u veoma nepovoljnim svetlosnim uslovima :!:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 3:10 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 12:19 pm
Postovi: 1285
Lokacija: Beograd
lepa slika nema sta

_________________
Pojedinci imaju vise licnosti u sebi a nijedna nije normalna


Vrh
   
 Tema posta: cime
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 3:36 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Chaki napisao:
lepa slika nema sta


:-)

Pa mora biti kad nisam ja autor - i jos sam na slici :) :) :)

Ne znam zasto me zovu J. Arafat jr. :) :!:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 5:31 pm 
E Chiro,ko da su te izvukli iz nekog filma o vojnicima u Vjetnamu.Nesto me podsjecas na njih :D

Paca,Chiro,Sasa,bas me zanima sta cete da kazete o Olympusu mju 600!?
Taj aparatic je bas,koji odgovara nasim uslovima "rada".


Vrh
   
 Tema posta: mju 600 :-)
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 8:56 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Sinisa napisao:
E Chiro,ko da su te izvukli iz nekog filma o vojnicima u Vjetnamu.Nesto me podsjecas na njih :D

Paca,Chiro,Sasa,bas me zanima sta cete da kazete o Olympusu mju 600!?
Taj aparatic je bas,koji odgovara nasim uslovima "rada".


Budi, Sinisa, srecan da moj drug Gavra nije sliko strogi anfas. Ti bi na svaki pogled na tu sliku instiktivno stao "mirno", a ja to ne mogu uciniti kolegi :) :) :)

Za Olympus vidi vako: nakon dublje analize, da ne kazem autopsije, dono sam dijagnozu - POTREBAN HITAN I NEODLOZAN FACE LIFTING. Ovo sam dono na latinskom, al da ne davim civile ... uglavnom - nakon 17 satne operacije i skidanja zavoja na zivo, ukazao se - NIKON D80 :) :) :)

A pacijent ... ko jos o tome brine ... :) :) :) il da kacim sliku kako ti izgleda taj tvoj mju, za slucaj da ne znas :)

mju 600 je dobar, a ja ti kao i svim clanovima, zelim bolji od onoga kojeg imas. Ako imas nesto protiv D80, uzmi D200. To ne moze niko da ti zabrani :) :) :)


Vrh
   
 Tema posta: Re: mju 600 :-)
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 10:51 pm 
Chira napisao:
Sinisa napisao:
E Chiro,ko da su te izvukli iz nekog filma o vojnicima u Vjetnamu.Nesto me podsjecas na njih :D

Paca,Chiro,Sasa,bas me zanima sta cete da kazete o Olympusu mju 600!?
Taj aparatic je bas,koji odgovara nasim uslovima "rada".


Budi, Sinisa, srecan da moj drug Gavra nije sliko strogi anfas. Ti bi na svaki pogled na tu sliku instiktivno stao "mirno", a ja to ne mogu uciniti kolegi :) :) :)

Za Olympus vidi vako: nakon dublje analize, da ne kazem autopsije, dono sam dijagnozu - POTREBAN HITAN I NEODLOZAN FACE LIFTING. Ovo sam dono na latinskom, al da ne davim civile ... uglavnom - nakon 17 satne operacije i skidanja zavoja na zivo, ukazao se - NIKON D80 :) :) :)

A pacijent ... ko jos o tome brine ... :) :) :) il da kacim sliku kako ti izgleda taj tvoj mju, za slucaj da ne znas :)

mju 600 je dobar, a ja ti kao i svim clanovima, zelim bolji od onoga kojeg imas. Ako imas nesto protiv D80, uzmi D200. To ne moze niko da ti zabrani :) :) :)


D 200 :shock: :shock: Pa jos nisam savlado ni mju :D :D
Ne,ozbiljno.Taj aparatoc je idealan za ribolovce.Potpuno je vodonepropustan.Meni je jednom upao u baru kraj mene,a nisam primjetio.A tek koliko puta mi je ispao!?Jedina mana mu je sto na minus dvadeset pet je ...neupotrebljiv :roll: Ali,pitam se koji jest?


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 11:43 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 9:59 pm
Postovi: 3626
Lokacija: Cacak / Bec
Sinisa Mju600 nije vodootporan :), nego otporan na vremenske neprilike i kisu, al dobro je da je izdrzao u bari :)
za ribolovce treba Mju 725 sw(shock&Water resistant)
a zadnji taj dal je 770 ili 750 izdrzava pritisak od 100kg,tako da vecina nas moze i da ga nagazi a da ga ne slomi, i do 1.5m je otporan na pad :)
najslabiji je otporan do 3m dubine, a ovaj zadnji je do 10m, samo sto je oko 400E ovaj zadnja klasa :cry: al bi ga rado posedovao :D

_________________
"Social media don’t have to be democracies where all speech is valued at any cost; you can feel free to be the dictator of your conversational domain for the sake of your own sanity".


Vrh
   
 Tema posta: Re: mju 600 :-)
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 8:05 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
[quote="Sinisa"]

D 200 :shock: :shock: Pa jos nisam savlado ni mju :D :D
/quote]

Ako je kao mju 740 (a pretpostavljam da jeste) nemas sta tu da savladavas, taj aparat se zadrzao citav 1 dan kod mene. Imas 20ak modova koje menjas i cao zdravo.

_________________
"cimo da otkacim od kamen kad ono kamen krenu . . . i ode"


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 330 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 3 4 5 6 7 Elipsa 33 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs