Danas je Čet Mar 28, 2024 9:11 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 330 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 33 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 8:10 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Jel ima neko da kaze neku o Fuji-u S6500FD? Trebalo bi da ga kupim ovih dana, mozda i danas.

_________________
"cimo da otkacim od kamen kad ono kamen krenu . . . i ode"


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 8:12 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 8:08 pm
Postovi: 83
Ja koristim ovaj, zavrsava mi posao, mada imam utisak da bi bilo i zesce orudje....u rukama nekoga ko zna :wink: ....ovako, stavim na auto i udri :D
Slika

_________________
C&K&R


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 11:42 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Dzo napisao:
Jel ima neko da kaze neku o Fuji-u S6500FD? Trebalo bi da ga kupim ovih dana, mozda i danas.


Odličan objektiv, najbolji senzor u klasi... Ekstra sprava za malo para.

Kupuj, nećeš zažaliti...


Vrh
   
 Tema posta: Fuji S6500fd
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 2:04 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Dzo napisao:
Jel ima neko da kaze neku o Fuji-u S6500FD? Trebalo bi da ga kupim ovih dana, mozda i danas.


Dzo

Odlican aparat. Mladji brat S9500/9600 novije proizvodnje. Snima u 2848 x 2136 , uz AUTO, ISO najmanji 100. Jedina mana mu je neobjasnjiv nedostatak utora za eksterni blic, ali zato ima veoma dobru kontrolu suma pri visim ISO vrednostima

Jedan od retkih digitalaca kojim mozes snimati u pozoristu scene bez blica :?: :!:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 2:31 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Hvala na pozitivnim informacija, dosta njih videh i na drugim forumima nego me zanimaju vise njegove mane... Chira posto ima 9500 a vidim da i taj model ima elektronsko trazilo, da li te to nervira ili si se brzo navikao. I kakve su mu slike iz ruke sa max zoomom sobzirom da nema stabilizaciju?

Dosta ih kaze da je best buy za te pare! Cak videh na zoni da je lik imao 6500 pa 9500 i da se vratio na 6500. :wink:

_________________
"cimo da otkacim od kamen kad ono kamen krenu . . . i ode"


Vrh
   
 Tema posta: cime
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 5:23 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Dzo napisao:
Hvala na pozitivnim informacija, dosta njih videh i na drugim forumima nego me zanimaju vise njegove mane... Chira posto ima 9500 a vidim da i taj model ima elektronsko trazilo, da li te to nervira ili si se brzo navikao. I kakve su mu slike iz ruke sa max zoomom sobzirom da nema stabilizaciju?

Dosta ih kaze da je best buy za te pare! Cak videh na zoni da je lik imao 6500 pa 9500 i da se vratio na 6500. :wink:


Svashta ima na zoni. Od veoma inteligentnih komentara do onih drugih. No, "nije nepismen ko ne umije citati, no onaj ko vjeruje u sve sto procita". Ne zameri na citatu, no nemoj ni meni verovati, nego se raspitaj na "100" mesta.
Elektronsko trazilo kod modela 9500/9600 je identicno s modelom 6500. Ne vidim u tome nikakav problem i nije me nerviralo, čak se nisam imao potrebe navikavati, jer kod ovih modela nema otstupanja od onoga sto vidis u e. trazilu i optickom.
Slike iz ruke sa max zoomom :?: :!: Uh, osetljiva tema, ja sam za stalak. Inace, S9500 je mnogo bolji aparat nego sto se misli i FUJI ne moze (jos) da mu izmisli pravog naslednika, a da to ne bude DSLR makina.
Vratio se na 6500fd - :!: NAVIKA, losa - moje misljenje

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Poslednja izmena od Chira u Pet Maj 04, 2007 12:37 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 6:01 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Dobro cika sujetni nemoj odmah da se ljutis, tvoj je bolji . :lol: :wink:

_________________
"cimo da otkacim od kamen kad ono kamen krenu . . . i ode"


Vrh
   
 Tema posta: cime
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 6:29 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Dzo napisao:
Dobro cika sujetni nemoj odmah da se ljutis, tvoj je bolji . :lol: :wink:


Verovatno sam bio nejasan. Ne govorimo o tome koji je aparat bolji, ti si pitao članove sta misle o FUJI s6500, a kasnije i o s9500. Ja samo rekoh misljenje iz iskustva.

A sujeta, sta je to? Ako znamo da ima DSLR-ova od 3000 eura pa navise, biti sujetan s makinom od 450 :!: :?: :!:

Dzo, veliki i prijateljski pozdrav, :D :wink: :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 7:49 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Zezam se malo, nego ne uzeh ga danas i upadoh u ponovnu dilemu. Dal uzeti to ili ipak dati vise para za DSLR... :roll:

_________________
"cimo da otkacim od kamen kad ono kamen krenu . . . i ode"


Vrh
   
 Tema posta: cime
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 8:54 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Dzo napisao:
Zezam se malo, nego ne uzeh ga danas i upadoh u ponovnu dilemu. Dal uzeti to ili ipak dati vise para za DSLR... :roll:


:)

Ako ti digitalac treba iskljucivo za "ribolovne fotke" dileme nema - uzmi manji i jeftiniji. Ako imas umetnickih ambicija, uzmi najmanje s9500. S9600 se pokazao u praksi čak losijim od svog prethodnika - vise gresi. Ako nemaš finasijskih ogranicenja, a hoceš makinu u toj klasi, kupi Sony DSC R1

DSLR je samo za profesionalce, podrazumeva obaveznu nabavku bar tri objektiva, jaki stalak, externi blic, memo karticu od bar 2GB itd, itd, a to kosta ...

Pozdravchina :)

A mozda da ipak procitas tekst sa naslovne o FOTOGRAFISANJU

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 330 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 33 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs