Danas je Čet Apr 18, 2024 11:44 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 330 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 24 25 26 27 28 Elipsa 33 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 4:58 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
^ ma naravno. aman bre ljudi, pa u shta se to pretvaramo - u majmne bez mozga kojima trgovci i proizvodjachi samo josh shto nisu pocheli da montiraju kamere po kuchama, pa da nas obuche kako karamo svoje zhene, ejr eto, ne radi se to tako kako mi znamo i umemo, nego kako neki majmun kazhe da treba/je obavezno/neophodno?

ja sam se sa tu nekim bandoglavcima sporio na jednom drugom sajtu - ispada ko nema stelu i aspire -minimum-za kedere, a za pravi ribolov jahtu k'o onazis, i pripadajuche shtapiche nazad - taj je skroz bezveze... -a neche jeli biti tako.

evo da demantujem / ohrabrim malo sve koji bi mozhda zheleli da imaju bolju opremu:
tu i tamo poneko ko me zna lichno - zna da ja radim stock fotografije - to su one jeftine slike ..... .... uglavnom NAJPRODAVANIJA fotografija na dva sajta gde su je pustili online mi je snimljena sa a75 malim kanonom. - zashto? - pa zato shto je slika do jaja. na drugim sajtovima je (majmuni - dizajneri - jer na zhalost slike pregledaju majmuni, a ne fotografi) nisu pustili - jer je magarac eto gledao u exif, a ne u sliku, i verovatno je razmisljao "aha, ovo je malim aparatom, ma to je sigurno kara slika" - i odbio je. naravno - idiot. dokaz: pa ta slika je drugim sajtovima isplatila po jednu mesechnu zaradu zaposlenima -ovi koji su bili pametni pa je pustili online.
i najzad - zashto 5d2, koji je sem rezolucije u svemu inferioran u odnosu na moj aparat - pa bash zbog toga - slika duplo veche rezolucije, i hd video.(opet - zbog tih stock fotografija/filmicha).
da ne bude kompletna tuga: ostavichu si d200 i SVE objektive. (pacha - pa kupio sam 12 24 sigmu i 85/1.8 -nije ni to dzhabe). - ona dva nikon objektiva su mi za sad veoma preskupa (ne opravdavaju tu investiciju - znachi neche doneti ni jedan jedini dinar vechu zaradu, a ono shto imam je sve vrlo robustno i pouzdano - mada - voleo bi da ih imam (prob'o - do jaja su oba)).
inache idem za nedelju dana u aziju na minimum mesec dana - i onda sam kontao da bi mi bilo zgodno da snimim i poneki filmich, ali kako mi se chini, izgleda da chu to ipak morati sa d3 da odradim - i bez filmicha. dodushe - mozhda ga tamo tapnem nekom, pa skoknem do hong konga da kupim petardu.

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.

Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 09, 2010 1:48 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 2:03 pm
Postovi: 1986
Lokacija: Nis
Doco, ovo si lepo napisao. Inače, pitam te za ona dva objektiva više iz zezanja er znam da si ih nekad ranije pominjao kao ciljnu grupu i to širi pa uži (ko što vidiš ima onih koji po malo i prate tvoja piskaranja po forumia :) ). Da su preskupi, vala jesu a i to što si kupio je daleko od jeftinog.

Nego kad pomenu Hong Kong, pošto sam na dva dana bio u istom pre skoro dve godine, rekoh da ti napišem koju. Prvo, verujem da znaš da ti za tamo treba viza.

Tamo imaš baš puno radnji sa baš puno opreme i puno kupaca. Ovo poslednje potiče od toga što je sve bar dva puta jeftinije nego ovde. Ja tada tamo kupio SB800 za oko 150 EUR (Ne sećam se tačno) Nisam imao para pa ne uzeh 16-85VR i 70-300VR ili bat 18-200VR koji bi mi verovatno vršio posao. Uzeo sam u Kini (Shen Zhen) 55-200VR isto za neke sitne pare ali generalno mi se šoping i Hong Kongu mnogo više sviđa. Sve deluje sigurnije i "originalnije". Oću da kažem da su radnje potpuno legalni distributeri a ne neki ilegalci.

Dakle Hong Kong toplo preporučujem (u svakom smislu) ali kreni sa lovom da se posle ne kaješ ko ja ;)


By the way, i dalje se razmišljam dal da kao totalni amater i ne nešto nadaren naročito i lenj podosta, uzmem zadržim 18-135 i 55-200VR, Zamenim prvi za 16-85 i zadržim drugi, zamenim oba za 18-200VR ili da težim za mene najboljoj varijanti tipa 16-85VR + 70-300VR? Baš me zanima mišljenje šireg auditorijuma. E, da u nekoj perspektivi bi bio i 35/1.8 jel računam da bi mi bolje služio od 50/1.8

_________________
Mole se sposobni da onesposobe nesposobne kako oni nebi i dalje onesposobljavali sposobne.

Došli smo do ivice provalije. Krajnje je vreme za odlučan korak napred!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 5:08 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
:) Evo das ne svađate :) Imam najlepšu tašnu na Sajtu celom... :)

Slika

:oops: :wink: :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 5:25 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Samo da ti javim, posto je hirurg u zurbi...slabiji si za jednog saigraca... 8)
Ta je primerenija, tvojim godinama, i spolu. :mrgreen:

_________________
"cimo da otkacim od kamen kad ono kamen krenu . . . i ode"


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 8:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 16, 2007 7:17 pm
Postovi: 583
Lokacija: Holandija
Chiro boja je zaista lijepa ali je moja zato veca... :D

Slika

Slika

_________________
POZDRAV MILANČE

Mob. +31651460727           


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 8:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Dec 17, 2009 8:37 pm
Postovi: 91
Lokacija: Lazarevac
Canon-PowerShot S5is'


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 9:08 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Dzo napisao:
Samo da ti javim, posto je hirurg u zurbi...slabiji si za jednog saigraca... 8)
Ta je primerenija, tvojim godinama, i spolu. :mrgreen:

Zato ja vredim za dvojicu :mrgreen: :) :D
A spor o spolu... resava samo kalibar S&W 40 :mrgreen: :wink:

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 12, 2010 4:45 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Jan 03, 2010 5:16 pm
Postovi: 32
Lokacija: Nis
Koristim SAMSUNG E 320 od 3,2 Mpx ili mobilnim telefonom SAMSUNG E 590 koji takodje ima kameru od 3,2 Mpx...... i slikice nisu lose.... :)

_________________
Ma pecam pa rasipujem.....


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 10:11 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
*update: prodao sam D3. od ortaka iz novog sada sam na "dodjem ti josh para" uzeo 85icu 1.8, i makro stotku usm 2.8 canon. prodao sam danas i moj nikkor 105/2.8macro, i sutra che u nish da ide 35-70/2.8.
uzeo sam od ortaka 450d da probam objektive, ali malopre sam doshao, i bukvalno spadam sa nogu, no prvi ovako utisci na par klikova su - NEUPOREDIVO. - u korist nikona, naravno. pricham naravno o izradi. makro stotke mislim da su shto se tiche slike ista klasa, a osamdesetpetica moguche da je isto kao 1.8 50mm kanon vs ta ista nikon (opet-neuporedivo-u korist nikona) - mada tu sam verovatno subjektivan, jerbo ja naginjem k nikonu, i bash mi je zhao, ali... "posao je takav-ni ja ga ne volim". videchemo sutra shta chu da kazhem, kad budem istresao slike na komp.
zakljuchci: u utorak idem da kupim 5m2, a kad se bude imalo novchanica, verovatno che 85 1.2 da padne - ako budem ostao na tom sistemu jeli.

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 10:43 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
:) Čitaš li to ovo Dzo :mrgreen: :)

edit :Chiro greskom ti s*ebah post... sorry,,, popravi to.

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 330 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 24 25 26 27 28 Elipsa 33 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs