Danas je Čet Mar 28, 2024 12:27 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 80 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 8 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Okt 04, 2012 12:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 6:59 pm
Postovi: 1896
Lokacija: Tisa, prvih par km u nas.
Velika je steta sto toliko forsirate imageshack, raspali Amerikanci vec godinama ne valjaju, ne bih sad navodio sve nedostatke pa cu zato samo spomenuti onaj najveci.
U prethodnih mesec dana okrenuo sam forum naopacke i neki prosek bi bio 60/40% u korist slika koje se ne vide i kojih vise nema na doticnom site-u, sto je po meni velika steta za ovaj forum.

Elem video sam u ovoj temi par dobrih predloga za zamenu, a ja cu ovom prilikom navesti mog favorita: www.imgur.com
Site je izuzetno jednostavan, pregrst opcija i sto je najvaznije nikada mi za par godina ni jednu sliku nije obrisao, bilo to upload-ovano kao registrovan ili kao gost clan.

Kao dodatak evo malog, izuzetno lakog za koriscenje, besplatnog programa za sabijanje fotki: http://is.gd/8a8mlq

_________________
Lala 4ever


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 17, 2012 9:27 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
* ja od kad sam morao da pobrišem slike sa photobucketa i tako još po kojekude, a gde ima moje ime uz fotografiju (zbog posla koji radim - da ne smaram/nebitno), koristim facebook za slike. lepo tamo podignem slike, i u principu linkovanje uvek radi. pri tom, fb čuva sve podatke od prvog klika mišem na njihov sajt. (znači sve i što ste obrisali - sve je tamo :) (cija snajka, cija bre!) :)
evo moj drug neša s' ribčetom - slika podignuta 16. novembra 2010.

Slika

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.

Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Nov 22, 2012 8:58 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Lepo je videti gosn. Janicijevica i sa te strane obkektiva.

Sa fb slike mogu samo kao linkovi ili?

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Nov 22, 2012 9:15 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
pa ja linkujem, pošto moj nalog tu i tamo ne držim otvoren. mada mislim da je ova slika na nešinom nalogu, jer mislim da sam ga škljocnuo njegovim aparatom.

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 28, 2013 11:10 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 10:08 am
Postovi: 424
Da li je u redu postavljati fotografije riba koje nisu u meri,npr.som od 30cm,smudj od 20cm...itd?


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 29, 2013 6:52 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 9:59 pm
Postovi: 3626
Lokacija: Cacak / Bec
Naravno da moze, samo postujte pravila o postavljanju fotografija na forumu.

Nema krvavih riba, na stringeru, koje prelaze zakonske mere o kolicini... ima negde na forumu i tema, ko je uhvatio manju ribu :wink:

_________________
"Social media don’t have to be democracies where all speech is valued at any cost; you can feel free to be the dictator of your conversational domain for the sake of your own sanity".


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 9:24 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 10:08 am
Postovi: 424
nema toga kod mene fluide,nego mislim da postavljanjem fotografija riba ispod mere saljete pogresnu sliku novim i novim clanovima foruma...ili postavljanjem slika prcvovljaka od grgeca od ispod 10cm,sto im je zakonska mera :)


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 9:32 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:30 am
Postovi: 6390
Lokacija: šibenik
Ivane,

pišem sa Mob.pa sorry za greške,
ako je povod tvom pitanju Darko-Komanchero,
onda ne trebamo dalje raspravljati,zar
treba naglašavati išta vezano za njega,
ono što me brine je nešto što mi se mota
po glavi...koja je pozadina kampanje protiv njega... :?:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 9:45 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
*cinjenica je da se u ribolovu uhvate i ribe ispod mere.

** cinjenica je da ako imamo fotografije riba u tiganju shaljemo "mesarsku" poruku, bez obzira na njihovu velichinu - "nosi sve kuchi, ne pushtaj nishta", i t.d...

*** cinjenica je da ako imamo fotografije ili klipove na kojima pustamo ribe, shaljemo drugu poruku, i to bez obzira na zakonsku normu o velichini ribe - a to je "uhvati i pusti"


dakle ne mozemo imati univerzalan odgovor na pitanje. mi (urednici) smo ga shvatili tako shto je nase startno misljenje da su sve kolege generalno o.k. i korektni momci - i da se kao takvi i vladaju - dakle u tom smislu je i bio odgovor koji je napisao fluid.
ako opet krenemo od pretpostavke da je ovo forum ribolovaca-mesara, koji vrshe hemijsko ciscenje voda od riba, onda naravno, odgovor bi, u smislu forumske strategije morao biti - ne nije dozvoljeno :)

shodno tome za sada ostaje tako - korektne slike su o.k.
nekorektne slike che sa druge strane, ako ih neko okachi na sajt, stajati na sajtu onoliko dugo koliko je potrebno da je prvi od urednika spazi - a onda che jeli biti sklonjena :)

zakljucak: ne raspirujmo vatru tamo gde je nema, a kad je vech nema - onda je ni ne potpaljujmo.

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 10:59 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 10:08 am
Postovi: 424
sandro,
darko je jedan izuzetno posten momak i sjajan ribolovac,
ali ja mislim da niko ne treba da slika ribe ispod zakonske mere,
meni je to isto kao da slikas ribe,po zakonu 3 smudja u 5kg,a ti slikas 10kom...ili jedan od preko 5kg,a ti slikas nekoliko od 6kg,zakon je zakon za sve,brisali ste slike ljudima zbog toga,
ima metallica jednu lepu pesmu,and justice for all,
i ako je zabranjeno pecati na duo i ostale varalice npr. u musicarskom reviru moravice gde je on slikao pastrmke,za sve,zasto je njemu to dozvoljeno,i da snima to 2 meseca,
e zbog toga izaziva revolt kod ostalih ribolovaca,ajmo svi onda da pecamo i da snimamo na zabranjenim vodama za varalicu..,
ako sam nesto pogresio,a mislim da nisam,razuverite me,a ja cu se darku izviniti na mojim recima :)


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 80 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 8 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs