Danas je Sre Apr 24, 2024 11:15 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 49 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 11:12 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
O.K. Ljudi.. :)

Pitajte šta vas interesuje. Ako budem znao, rado ću vam odgovoriti... :)

Ako želite da muzika ide u pozadini snimka, morate je dodati prilikom montiranja snimka (programi Sony Vegas, Adobe Premier, Final Cut i slični)...
U "DVD Creatoru" i sličnim "authoring" (pravljenje menija) programima, kada ubaciš muziku ona se čuje (uglavnom) samo dok vidiš meni DVD diska i biraš koji će filmić da ide...

Rone, čim prođe lovostaj na basa, biću redovniji u tvom ataru... :)


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 11:23 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 9:59 pm
Postovi: 3626
Lokacija: Cacak / Bec
Mudro zbori Sasa :)

kamerica se nakaci preko firewire, ukljuci se program na kompu, i krene presnimavanje na komp, presnimavanje traje koliko je dugacak snimak,
a stvarno zauzima dosta mesta "Sirov" snimak pre obrade.
E sad za obradu moze da vam posluzi lom programa,
ja cu vam ih nabaviti ako hocete da skidate ovde.
DVD Shrink , DVD Author/ Creator ako hocete da prebacujete snimak na DVD.
Nero isto sam moze dosta da odradi.
a WinDVD je za dz sto rece Sasa.
Naravno i sam Windows Movie Maker moze da vam pomogne u izbacivanju scena/kompresiji snimka.

_________________
"Social media don’t have to be democracies where all speech is valued at any cost; you can feel free to be the dictator of your conversational domain for the sake of your own sanity".


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 11:52 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 12:19 pm
Postovi: 1285
Lokacija: Beograd
Ron Jeremy napisao:
Da vas slikare ja priupitam nesto, a u vezi sa digitalnim kamerama!

Elem imam neakvu video kameru, valjda je canon, bem li ga, stara 2.3 godine.
E sad na njozi pise da je digitalna, a ipak snima na kasetu ??? :shock:

Pa sam nacuo, da postoji nekakav kabel kojim bi se snimak direkt prebacivao s kamere na komp ???

Znate li o cem se radi?

P.S. Valjda ste vec skontali da sam totalni duduk za tehniku, pa molem da se objasnjenje prilagodi mom uzrastu(od 3-5 god.) :lol:




Ja pricam o ovome sto je ovde napisano. Citam i na osnovu napisanog ja odgovaram. E sada ako ima jos malo podataka moglo bi da se jos malo razjasni. Ima kamera koje su kao DIGITALNe a nisu jer one imaju samo digitalni zapis na traci i NISTA VISE.
Ja radim sa racunarima ali ne izbijam pare ljudima iz dzepa bez veze lagajuci ih da nesto moze a ne moze ili obrnuto.
Moje je razmisljanje da je bolje dati 300 eura za pravu i visenamensku stvar nego 20 za nesto sto nece da koristi. Mozda ja gresim ali koliko vidim ovde se svi nesto stiskaju a hteli bi da prdnu hehehehe

_________________
Pojedinci imaju vise licnosti u sebi a nijedna nije normalna


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 11:55 am 
Libor napisao:
Odnesi kasetu kod nekog fotografa i on ce ti to spakovati na dvd . Kod mene u Prijedoru to svi fotografi rade i kosta otprilike 2,5 eura 1 sat snimka :wink:


Nije to fazon.Fazon je da sam to radis i da "krojis",ono sta hoces.
Ja sam se bas sad zainteresovao za to.Postoji jedno jako atraktivno mjesto,vodopad gdje Lososi iskacu,a uvjek osam varalicara i musicara pecaju.Mjesto kao iz bajke.Jedina mana sto se ceka red po nekoliko sedmica,posto je samo osam ribolovaca dnevno kvota.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 12:19 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 10:06 am
Postovi: 2384
Lokacija: Prijedor,RS
Citiraj:
Nije to fazon.Fazon je da sam to radis i da "krojis",ono sta hoces.

I ja vise volim da sam krojim , ali htio sam da preporucim covjeku sta da uradi ako vec nema cime ili ne zna , nebitno


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 12:33 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Chaki napisao:
Ja pricam o ovome sto je ovde napisano. Citam i na osnovu napisanog ja odgovaram. E sada ako ima jos malo podataka moglo bi da se jos malo razjasni. Ima kamera koje su kao DIGITALNe a nisu jer one imaju samo digitalni zapis na traci i NISTA VISE.
Ja radim sa racunarima ali ne izbijam pare ljudima iz dzepa bez veze lagajuci ih da nesto moze a ne moze ili obrnuto.
Moje je razmisljanje da je bolje dati 300 eura za pravu i visenamensku stvar nego 20 za nesto sto nece da koristi. Mozda ja gresim ali koliko vidim ovde se svi nesto stiskaju a hteli bi da prdnu hehehehe



O tome da li su miniDV kamere zaista "prave" digitalne kamere ili ne, odnosno, da li taj njihov vid zapisa na traci zaista "full digitalan" ili nije, vode se još uvek diskusije, ima dosta stavova i za i protiv, no to i nije toliko bitno za nas laike...
Što se mene tiče, to su zaista prave digitalne kamere jer je prenos snimka na komp, manipulacija istim i njegovo čuvanje i umnožavanje mnogo lakše, brže i kvalitetnije nego što je slučaj sa ranijim analognim kamerama...

VIVO kartice koje su pomenute rade (između ostalog i) konverziju iz analognog zapisa u digitalni, a ovde nam zaista ne trebaju. "Fire wire" samo prebacuje (već digitalni) zapis, bez ikakve konverzije, tako da je to još jedan plus tvrdnji da su ove kamerice ipak digitalne...

Inače, ta kartica i kabl, kao što sam već rekao, koštaju oko 800 dinara (10 evra) što je skoro džabe, tako da se sve itekako isplati, i to već posle prvog prebačenog snimka.
Meni, recimo, DVD rekorder sa hard diskom uopšte ne nedostaje, niti (pored kompa, eksternog DVD plejera, brze ADSL veze i ostalog) osećam neku potrebu za njim (šta, da snimam TV program? Kad da to gledam?), tako da i ta priča o svestranosti i upotrebljivosti ne pije svuda vodu, a i 300 evrića nije baš mala para da bi se tek tako razbacivali...

Edit: obrisan nepotreban višak, da ne širimo priču... :)


Poslednja izmena od Saša u Pet Maj 11, 2007 4:28 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 12:54 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 10:06 am
Postovi: 2384
Lokacija: Prijedor,RS
Imam jedan VHS zapis od prije nekoliko godina na kaseti sa trakom 8mm , sniman sa starom Philpsovom mini VHS kamerom . Kako da ga presaltam na dvd ?


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 1:28 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 9:59 pm
Postovi: 3626
Lokacija: Cacak / Bec
kupis dvd i VHS u jednom :)
e za to ti treba kartica sa tv ulazom :).
ili da uzmes VHS kasetu,nakacis miniDV kamericu na videorekorder i presnimis, pa onda na komp :)

_________________
"Social media don’t have to be democracies where all speech is valued at any cost; you can feel free to be the dictator of your conversational domain for the sake of your own sanity".


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 3:50 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 10:06 am
Postovi: 2384
Lokacija: Prijedor,RS
Ma sve je to veliki zajeb , ode ja fotografu , dadnem mu petaka i nek se on zajebava sa tim


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 4:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Baš tako. Ne isplati se kupovati poseban hardver i cimati se sa (nepoznatim) softverom zarad jednog snimka...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 49 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs