Danas je Pet Apr 19, 2024 9:15 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 49 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 10:09 am 
mamijo napisao:
e ja imam Hitachi kameru na kojoj pishe digitalna a snima na kasetu! Elem to znachi da na kaseti parvi digitalni zapis.

Prebacicanje snimka na CD je do skoro bila zajebata stvar, za koju treba dobar komp, skupa "VIVO" kartica i dug proces ...

ALI

Nadjes ti lepo DVD rekorder, prikljucis kameru na njega, kao na Video rekorder nekada, na kameri pritisnesh "play", na recorderu "Rec." ... i presnimis u "Vidreo recording" formatu tvoju kasetu na DVD .... Tako ja radim ...


Haj` to malo potanko objasni nama,koji smo spavali na casovima informatike :D


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 10:10 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 10:06 am
Postovi: 2384
Lokacija: Prijedor,RS
Odnesi kasetu kod nekog fotografa i on ce ti to spakovati na dvd . Kod mene u Prijedoru to svi fotografi rade i kosta otprilike 2,5 eura 1 sat snimka :wink:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 10:12 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 12:19 pm
Postovi: 1285
Lokacija: Beograd
i jedna i druga kombinacija ti je oko 250 eura do 300 s tim sto ti je ova sto je mamijo rekao prakticnija i to visestruko. Moci ces da snimis i sa TVa ono sto te interesuje a posluzice i tvojoj potrebi.
Ako se odlucis za to sti ti kazes e tu ti treba sexa do mile volje. Treba ti VIVO kartica , treba ti VELIKI disk i strasno puno vremena jer sve traje jako dugo od prebacivanja do konvertovanja.
Stisni se malo i kupi KUCNI DVD RECORDER i prst u uvo i uzivaj.

_________________
Pojedinci imaju vise licnosti u sebi a nijedna nije normalna


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 10:15 am 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7560
Lokacija: Novi Beograd
Chaki napisao:
i jedna i druga kombinacija ti je oko 250 eura do 300 s tim sto ti je ova sto je mamijo rekao prakticnija i to visestruko. Moci ces da snimis i sa TVa ono sto te interesuje a posluzice i tvojoj potrebi.
Ako se odlucis za to sti ti kazes e tu ti treba sexa do mile volje. Treba ti VIVO kartica , treba ti VELIKI disk i strasno puno vremena jer sve traje jako dugo od prebacivanja do konvertovanja.
Stisni se malo i kupi KUCNI DVD RECORDER i prst u uvo i uzivaj.


POTPIS!!! 8)

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 10:19 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Phu, onda je mene ovaj fotograf dobro nalagao, rece samo kupis neki kabel i pichi :roll:

Jel isti postupak i za klasicne dig kamere bez kasete ???

@Libore, jeftinije mi onda da odem u RS da narezem par diskova, posto mi je odje majstor trazio 50E za kasetu od 3 sahata :shock:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Poslednja izmena od Ron Jeremy u Pet Maj 11, 2007 10:21 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 10:20 am 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7560
Lokacija: Novi Beograd
Znaci sa DVD rekorderom je potpuno ISTA stvar kao sa dobrim starim Video rekorderima, samo se sve radi na DVDovima ... nema kaseta , cuda ...

Potpuno je identichno! 8) :)

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 10:37 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Os mi pozajmit na nedjelju dana ??? :lol:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 10:51 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Ron Jeremy napisao:
Phu, onda je mene ovaj fotograf dobro nalagao, rece samo kupis neki kabel i pichi :roll:


Nije te lagao Rone... :)

Ako ti je kamera zaista digitalna, a verujem da jeste (potraži negde na njoj natpis "miniDV", piše isto i na traci), treba ti zaista samo tzv. "fire wire" kabl + fire wire kartica u kompu. To košta (dolaze zajedno u kompletu) nekih desetak evrića. Ako imaš komp sa nekom boljom (skupljom i novijom) pločom, moguće je da već imaš integrisan takav port, pa ti treba samo kabl... Takođe, većina laptopova ima obavezno integrisan taj fire wire (IEEE 1394) port. Naravno, u finišu ti treba i DVD rezač...
Spojiš lepo kamericu preko tog kabla i kartice sa kompom i jednostavno prebaciš video snimak (u tu svrhu se koristi mali i besplatan programčić po imenu WinDV). Trebaće ti i solidan hard, jer sat vremena u sirovom formatu zauzima 13 GB...
Ovo je procedura ako želiš da taj snimak pre narezivanja malo izmontiraš, dodaš neku muziku i ostalo (posle toga na red dolazi kompresija u mpeg2 format, pa pravljenje menija i konačno rezanje na disk)...
Ako ne želiš da se smaraš celom tom procedurom već želiš da samo što jednostavnije i brže narežeš sve to na DVD disk, upotrebiš lepo neki od programa koji rade po principu "sve u jednom", i to u par poteza, kao što je, recimo, "Nero Vision" i... to bi bilo to. Prosto ko pasulj, a nije ni skupo...

Ovo što su ti pomenuli sa VIVO karticama odnosi se na prebacivanje snimka sa analognih kamera, a ne na ova moderna digitalna sokoćala. Procedura je zato sada malo lakša i jednostavnija (i jeftinija). Dakle, ne moraš kupovati ni eksterni hard disk DVD rekorder (mada je lepa stvar, priznajem)... :)

Ako želiš više detalja, obrati mi se preko pp-a (ili na telefon), da ne smaramo ostale. Ili, odemo na pecanje, ponesem laptop pa usput probaš kako to ide... :)


Poslednja izmena od Saša u Pet Maj 11, 2007 11:14 am, izmenjeno 2 puta ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 11:05 am 
Ma kakvi smarate.Ovo je jako poucno za citati.I mi ostali bi voljeli malo da produbimo znanje.
Zdraaaavo PP,zdraaaavo :D

Ne ozbiljno Sasa.Ja recimo nisam nikad o tome razmisljao.Malocas sam sa Mamijom razmjenio par rjeci na tu temu na msn,ali nismo se dotakli pratecih programa.Recimo programa,koji ti omogucavaju da uradis muzicku pozadinu i sl.Ono u fazinu DVD Creator,npr.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 11:05 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Saša napisao:
Ron Jeremy napisao:
Phu, onda je mene ovaj fotograf dobro nalagao, rece samo kupis neki kabel i pichi :roll:


Nije te lagao Rone... :)

Ako ti je kamera zaista digitalna, a verujem da jeste (potraži negde na njoj natpis "miniDV", piše isto i na traci), treba ti samo tzv. "fire wire" kabl + fire wire kartica u kompu. To košta (dolaze zajedno u kompletu) nekih desetak evrića. Ako imaš komp sa nekom boljom (skupljom i novijom) pločom, moguće je da već imaš integrisan takav port, pa ti treba samo kabl... Takođe, većina laptopova ima obavezno integrisan taj fire wire (IEEE 1394) port.
Spojiš lepo kamericu preko tog kabla i kartice sa kompom i jednostavno prebaciš video snimak (koristi se mali i besplatni programčić po imenu WinDV). Trebaće ti i solidan hard, jer sat vremena u sirovom formatu zauzima 13 GB...
Ovo je procedura ako želiš da taj snimak pre narezivanja malo izmontiraš, dodaš neku muziku i ostalo (posle toga na red dolazi kompresija u mpeg2 format, pa pravljenje menija i konačno rezanje na disk)...
Ako ne želiš da se smatraš celom tom procedurom već samo da što jednostavnije i brže narežeš to na DVD disk, upotrebiš lepo neki od programa koji rade po principu "sve u jednom", u par poteza, kao što je, recimo, "Nero Vision" i... to bi bilo to. Prosto ko pasulj.

Ovo što su ti pomenuli sa VIVO karticama odnosi se na prebacivanje snimka sa analognih kamera, a ne na ova moderna digitalna sokoćala. Procedura je zato sada malo lakša i jednostavnija (i jeftinija). Dakle, ne moraš kupovati ni eksterni DVD rekorder (mada je lepa stvar, priznajem)... :)

Ako želiš više detalja, obrati mi se preko pp-a (ili na telefon), da ne smaramo ostale. Ili, odemo na pecanje, ponesem laptop pa usput probaš kako to ide... :)


To Sale !!!Pa o tome mi je ovaj i pricao . :idea:
A Na poslu imam i mesta i mesta na hardovima, i par laptopova......
LEpa idejica ovo za peckanje i laptopche, moramo obavezno da probamo :wink:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 49 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs