Danas je Čet Mar 28, 2024 10:58 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 98 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 6 7 8 9 10 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Jul 10, 2009 9:07 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Bilo je tu u "akciji" par objektiva... :wink: Po jako izraženim deformacijama na nekim fotkama vidi se da je tu bio sigurno neki "širac" tipa 10-22 mm, zatim neki "telac" (po onim lepo "izdvojenim" pozadinama)... itd... :wink:


p.s. Hvala na linku, taj fotograf je imao zaista interesantan "pristup", vrlo korisno za pogledati, moraću se i ja malo više ubuduće "igrati" sa teleobjektivom... :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jul 10, 2009 12:02 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Bilo je i vise od "sirca"...neki fisheye! A ne znam kojom magijom mislis da ti kazemo tacno koja su stakla koriscena. :) :wink:

_________________
"cimo da otkacim od kamen kad ono kamen krenu . . . i ode"


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jul 10, 2009 1:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:09 pm
Postovi: 497
Lokacija: Zrenjanin
Pa reko možda neko prepoznaje optiku :roll:
kao što kažete "fisheye" tu odrađuje posao :wink:
ps: hvala na odgovorima u svakom slučaju.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 12:45 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
ja mislim da baja nije slikao sa 1.2-1.4 fiksnim, ili nekim 2.8 zumom/tele/telezumom, nego da je dosta toga zamutio u ps. *btw - ja neshto i nisam shtrcnuo na slike. ono obichne slike s' pecanja.

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.

Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 10:39 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 9:53 am
Postovi: 330
Lokacija: Kupusina/Nemacka
Saša napisao:
Bilo je tu u "akciji" par objektiva... :wink: Po jako izraženim deformacijama na nekim fotkama vidi se da je tu bio sigurno neki "širac" tipa 10-22 mm, zatim neki "telac" (po onim lepo "izdvojenim" pozadinama)... itd... :wink:


p.s. Hvala na linku, taj fotograf je imao zaista interesantan "pristup", vrlo korisno za pogledati, moraću se i ja malo više ubuduće "igrati" sa teleobjektivom... :wink:


ne verujem da je bio 10-22 Objektiv inace se 10-22 koristi vise da bi se neki objekat koji je blizu postavio u scenu ali je sa 10-22 pozadina isto ostra iako slike izgledaju kao da je bio 10-22 u pitanju ali mislim da nije jel pozadina je dosta mutna

ipak i ja sam trenutno u potrazi bas za jednim 10-22 pa sam malo gledao slike koji su snimljeni sa tim Objektivom kod nas ispod 700 Evrica nista od 10-22


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 7:47 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
alo drugari fotoshop->filter->blur->...

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 10:01 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Apr 26, 2009 7:55 pm
Postovi: 1253
Lokacija: Sava,Županja,Hrvatska
Imam Nikona F-401x i za njega objektive; 35-70 i 70-300mm.
Pitanje!
Dali bih mogao te objektive koristiti za Nikonovog digitalca, i za kojeg ako može?

_________________
Mi ništa ne obećavamo i to ispunjavamo!
Ko hoda, ne trči!
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega!
Tko leži, ne bježi!
Bolje junački pobjeći, nego kukavički poginuti!
Ko izgubi dobitak, dobije gubitak!
Bolje ispasti budala nego iz vlaka!


Vrh
   
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 1:14 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
mozhe - zavisno od modela. ako su to objektivi koje nadam se (onaj prvi pogotovo) da jesu - 35-70/2.8 - to je objektiv "do jaja" (imam ga). 70-300 je verovatno 3.4-4 - on je isto o.k.

nikoni na kojima ne mozhe su d40 40x, 60, (dakle oni nemaju "shrafciger" - onaj autofokusni servo-motor u telu nego koriste af-s objektive (ove novije koji imaju u sebi motoriche).
znachi mozhe d70,80,90,100,200,300,2,2h,2x,3,3x,....
ako ti neki konkretno zapadne za oko slobodno pitaj ili mi cimni pp(poshto mi onda doleti odma mail), poshto mi se desi da po par dana ne skoknem 'vamo da bacim oko moje lepo zeleno :)

*b.t.w. ja svog chetristokeca razbio (isp'o mi na beton :) )

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 5:36 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
^Mala ispravka: mogu i na D40, D40x, D60, samo ćeš morati ručno fokusirati... :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Avg 17, 2009 1:53 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
ja mislim da neche da mozhe, jer mislim da ti aparati neche ni mochi da zaklope blendu, jer se na tim objektivima blenda zaklapa mehanchki, a mislim da ta tela nemaju onu polugu klapnicu odozdo kaja pritisne klapnicu na objektivu koja dalje zatvara listiche blende. (ali odma da se ogradim - mislim, ne tvrdim, jer sam drzhao d40x u ruci cca 5min., i nisam o tome razmisljao pa nisam ni obratio pazhnju)

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 98 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 6 7 8 9 10 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs