Danas je Čet Mar 28, 2024 10:08 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 98 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 10 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 2:41 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
:) Ne žuri, mossi.

Pouzdano saznajem da je 500D u pripremi :wink: :)

Čeka se samo da rasprodaju 400 i 450-ice :wink: :) :D

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 9:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
@Dzo: Meni gabarit nije problem.. ja imam malu rukicu.. :lol: :lol: :lol:

@Chira: :twisted: :wink:

Ma napatih se sa Av i blicem.. za razliku od mog idiota A70 koji kada mu stavish Av otvor blende 8, on kaze ekspozicija xx bez blica sa blicem uglavnom 1/60 odnosno yy, kod 400D sa blicom ili bez ostane xx, i shto ja vishe zatvarem blendu zbog dubinske oshtrine, on vishe povecava ezpoziciju a blic ignorishe shto je podignut.. ...AAAaaaaa!!!!!

Radi samo Flash fill, a exp. ostaje kolika jeste.. xx

Jedva sam pronashao u Custom Func. da postoji parametar koji ovo vraca na 1/200 fiksno! Odnosno mogu da ga funkcionalno koristim kada slikam ljude u prostoriji sa f8 i da imam pristojnu dubinsku oshtrinu..

Bash me napati... !!!

E zato nisam hteo xxD jer je tamo sve komplikovanije.. ovo mi je dovoljno.. :twisted: :lol: :lol: :lol:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 10:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 2:03 pm
Postovi: 1986
Lokacija: Nis
RajkoVz napisao:
Molim znalce da mi kazu kolika bi bila okvirna vrijednost (u eurima) rabljenog Canon EOS 300 ili 350 D i da li je pametno kupovati rabljeno (na sta se treba pripaziti ako vec kupujem rabljeno)... Nisam neki strucnjak za fotoaparate, ali ljetos sam slikao s EOS 300 D i jako mi se svidio (za moje potrebe i znanje o fotografiji)...


Mislim da je 350d značajno bolji tako da ti 300d ne preporučujem da kupuješ. Inače 350d ima i nov da se kupi i to poprilično jeftino. Video sam na primer u metrou ali se ne sećam cene.

_________________
Mole se sposobni da onesposobe nesposobne kako oni nebi i dalje onesposobljavali sposobne.

Došli smo do ivice provalije. Krajnje je vreme za odlučan korak napred!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Bio je oko 40-tak hiljada u nekoj akciji, no i to je sada previše, jer se može naći i za manje para...

Gledam malo po oglasima, zaista je veliki izbor polovnjaka i to ekstra primeraka koje vlasnici nisu stigli ni pošteno da izraubuju. Evo, i ovaj moj je bukvalno nov, baš sam se bio iznenadio kada sam ga video. Nikad se za manje para nije moglo doći do boljih (DSLR) sprava... :)


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 2:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 2:03 pm
Postovi: 1986
Lokacija: Nis
Slažem se. I to mnogo dobrih DSLR sprava. (Sad se tu Ćira pretvara u upitnik :lol: Hehehe )

_________________
Mole se sposobni da onesposobe nesposobne kako oni nebi i dalje onesposobljavali sposobne.

Došli smo do ivice provalije. Krajnje je vreme za odlučan korak napred!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 3:06 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
^ :) Joooooooj, koliki upitnik, k'o kuća :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 7:23 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Pitanje u nacelu za sve objektive :?: :!:

Kako da znam da li je nedovoljna ostrina objektiva pri nekim Focal Lenght problem koji potiche JEFTINOCOM "400 i kusur EUR-a za EF-S 17-85", ili je u pitanju fabricka greshka i treba da aktiviran garanciju proizvoda :?:

Inache dotichni objektiv pri malim (skoro sve do 50mm) zamucuje fotke, tek od 50-85, fotke su oshtre kao zilet.. :!:

Test sam izvodio tako shto sam slikao metar, fokus je tu, ali oshtrina NE.. :( :cry:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 7:46 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Pri kojoj blendi si to fotkao? Oštrina ume da varira od toga, odnosno, neki su objektivi oštriji kada "zavrneš" blendu... Na većim otvorima su "meki", a na manjim je sasvim druga priča....

Ako si povećavao žarišnu daljinu, time si automatski smanjivao max. moguću blendu (pošto taj objektiv nije konstantnog otvora blende), pa samim tim i fotke postaju nešto oštrije...

Probaj da sve to ponovo uslikaš, ali pazi da blenda bude ista na svim žarišnim daljinama (recimo 5.6), a onda poredi snimke...

Ako i dalje bude isto, onda je to ili jednostavno tako za taj objektiv, ili je vreme za reklamaciju. Ja nemam nikakvog iskustva sa njim pa ne mogu da ti konkretno kažem šta da radiš. Mogu samo da te posavetujem da primere postaviš na Dizajn Zona forum, tamo ima mnogo daleko iskusnijih korisnika (koji imaju taj objektiv ili su radili sa njim) i neko će već znati pravi savet... :)


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 9:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Da upravo tako, maximalno otvorena blenda, a samo pomeranje FL-a.
Sutra cu ponoviti sve ali sa F5.6

Ali bez obzira na sve.. za mene je to nedopustivo.. :(
Koliko treba da bude skup objektiv, a da je ostrina "jednaka" pri svim FL?


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 9:10 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Mnogo... :(

Taj objektiv se isporučuje kao "kit" varijanta sa nekim skupljim telima i nije nešto baš na "glasu" kao ekstra kvalitetan, čak ga preporučuju za "preskočiti" ako se namerava dalje ulagati u sistem i zahteva kvalitet. Prvi kvalitetniji je 17-40 f4 L, a košta 690 evra, ako se ne varam. Posle toga vredi "gledati" 17-55 IS (1000) evra... A to opet nisu "vrh vrhova" stakla, ali su im performanse dosta ujednačene pri svim blendama, imaju lep kolorit i odličan kontrast, tako da su najbolja kupovina za te pare. Kod najskupljih stakala cene idu i po par hiljada evra za objektiv. Skup "sport", šta da ti kažem... :(

No, po meni je bitnije da upoznaš svoje "staklo", da mu znaš dobre i loše strane, pa se time rukovodiš i izbegavaš da ga koristiš tamo gde će pokazati slabost i obrnuto (odnosno da utičeš podešavanjima tako da poboljšaš fotke)... A uz sve to dobro dođe i malo pažljivije obrade u Photoshopu da se izvuče maksimalan kvalitet slika...


Poslednja izmena od Saša u Ned Feb 17, 2008 9:26 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 98 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 10 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs