Danas je Čet Apr 18, 2024 5:48 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 93 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 10 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 8:24 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jun 11, 2007 2:44 pm
Postovi: 2126
Lokacija: Bgd
^chira nije ni bitan odgovor, jer se desilo samo tad i nikad vise. jedino me bas cudilo ti izaberes jednu boju, a on prikaze dve


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 27, 2008 12:10 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Djole napisao:
Ja imam jedno "tehničko" pitanje.

Do sada sam koristio Adobe Photoshop 7.0 i sasvim mi je bio dovoljan za sve moje potrebe. Sada imam potrebu da nešto raduckam sa fotografijama na jednom web sajtu, pa me interesuje da li je Adobe Photoshop CS3 stvarno toliko bolji i moćniji da bih trebao njega da instaliram i koristim u daljem radu?
(Zanemarite finansijski aspekt eventualne zamene navedenih programa. :wink: )



^Zavisi šta nameravaš da radiš... Ako ti treba neka specifična alatka/filter/opcija koju samo CS3 podržava, onda ti sigurno treba...

Za "osnovnu", "brzu", obradu fotke, recimo - određivanje dimenzija, kropovanje, balans boja, kontrast, levelsi, krive, oštrenje, peglanje/krpljenje... i verzija 7.0 je i više nego dobra i verujem da nećeš uopšte videti razliku između tih programa...
A i "sedmica" je mnogo manje zahtevna po pitanju hardvera i RAM memorije... :)

S druge strane, uvek je dobro raditi u najnovijoj verziji programa (pogotovo kad je "besplatan" kao kod nas :wink:), ako ništa drugo ono zbog "ostajanja u toku" dešavanja, stalnog nadograđivanja znanja....

Pa ti sad odluči... :)

p.s. Moćniji? Sigurno jeste, mada, to je alat kao i svaki drugi, moćan je onoliko koliko umeš da ga koristiš, što znači da će neko ko godinama radi u Photoshopu verovatno bolje i brže odraditi posao u "sedmici" nego ja ili ti u najnovijem CS-u... :)


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 27, 2008 12:45 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Feb 16, 2007 10:46 am
Postovi: 340
Lokacija: Beograd
:wink:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 8:01 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 06, 2007 6:12 am
Postovi: 218
Lokacija: Steyr
Skroz sam bio slab sa vremenom ovih dana pa nisam stigao da pogledam ovaj Chirin savet u vezi vinjeta.
Vidim da to nije veliki problem i da mogu da se skinu pa bih vas zamolio da mi malo pomognete i kako :wink:
Koliko sam los fotograf jos losije se snalazim u PS-u. Koristim PS 7 i na moju zalost nije mogao na nemackom da se instalira vec samo na engleskom a to mi je veliki problem.
U vezi one senke od objektiva. Sta treba da radim da bih je izbegao?


Poslednja izmena od Aco u Ned Feb 03, 2008 9:02 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 8:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Odmakni se malo...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 9:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Ili okači (nabavi) eksterni blic, on je pozicioniran mnogo više iznad aparata pa je problem manje izražen, a tada možeš i odbijati bljesak od tavnicu, zidove... Zavisi to i od toga šta slikaš...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 10:13 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
DOK2 napisao:

Slika



maki napisao:
Nisam mogao a da se ne poigram malo sa ovom lijepom slikom

Slika


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 8:11 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:09 pm
Postovi: 497
Lokacija: Zrenjanin
Chiro, ne verujem da bih mogao sebi u skorije vreme da priustim DSLR :cry: zato uvek postoji alternativa... kako bi po tebi ova slika trebala da izgleda?

Slika

jos jedna stvar... da ne otvaram novu temu. Hajde malo o HDR - High Dynamic Range slikama, postoje naravno softveri za to, ali zanima me dali postoje fotoaparati koji imaju tu mogucnost (tj. istovremeno belezenje jedne fotografije u tri razlicite expozicije)?

Probao sam, da eksperimentisem sa mojim aparatom ali potreban je stativ da bi se belezio isti kadar, manuelna podesavanja, menjanje ekspozicije u tri nivoa... bla, bla, bla... pa na kraju krajeva ni programi nisu bas jednostavni kao sto izgledaju


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 9:11 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 14, 2007 11:49 pm
Postovi: 1530
Lokacija: Banja Luka
Photoshop lightroom?

_________________
Da budes sretan jedan dan...napij se! Da budes sretan mjesec dana ozeni se...da budes sretan citav zivot....nauci da pecas


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 9:20 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
felix napisao:
Jos jedna stvar... da ne otvaram novu temu. Hajde malo o HDR - High Dynamic Range slikama, postoje naravno softveri za to, ali zanima me dali postoje fotoaparati koji imaju tu mogucnost (tj. istovremeno belezenje jedne fotografije u tri razlicite expozicije)?

Probao sam, da eksperimentisem sa mojim aparatom ali potreban je stativ da bi se belezio isti kadar, manuelna podesavanja, menjanje ekspozicije u tri nivoa... bla, bla, bla... pa na kraju krajeva ni programi nisu bas jednostavni kao sto izgledaju


Skoro svaki iole bolji i noviji fotoaparat ima opciju pravljenja tri fotke sa različitom ekspozicijom (tzv. "bracketing")... I nije neophodan stativ jer se sve tri fotke naprave maltene istovremeno, pa si pošteđen i tog maltretiranja koje pominješ...

Neki od njih poseduju i opciju snimanja u .raw formatu, a u mnogo slučajeva se tri fotke sa različitom ekspozicijom mogu izvući iz samo jednog takvog snimka...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 93 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 10 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs