Danas je Sub Apr 20, 2024 5:12 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 93 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 10 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: photo repair
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 2:59 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
:)

U dogovoru s nasim clanom iz Bugarske, fisherman-om66, dacemo nase vidjenje njegove ionako dobre fotke:

Slika

Videvsi da je slika dobra, ali "pati" od monotonije neba i bonace na vodi, a bez krivice fotografa, prvo smo slici otsekli (crop) mali deo neba i vodu, dakle visak. Tako smo dobili izmedju ostalog da, inace, prelepa jutarnja izmaglica dodje u prvi plan i postane subjekt fotografije, dakako, uz malu pomoc Photoshopa CS3:

Slika

Dobismo tako, po mom misljenju prelepu jutarnju panoramu, kojoj ako ista nedostaje, onda je to samo DOF (Depth Of Field - dubinska ostrina, dubina polja) - CS3 ponovo "upomoooooooc" :-):

Slika

Evo, fisherman66, ja sam svoje uradio. Sada ti nama dodjes obecanu prezentaciju tvog varalicarskog kluba. :) "Stare vidre" - uvek dobrodosle :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta: Cekinov klen
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 9:51 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Cekin napisao:
Evo jedna koju ne znam popraviti, a bilo bi lijepo kad bi mi rekli kakav je postupak u takvom slučaju: naime ne sviđa mi se podloga, odnosno jednoličnost u boji kamenja ispod jer je time kontrast između klena i okoline nikakav, baš izgleda bez veze, a ne znam kak bi to smrdao.

Slika


:)

Da pokusam i ja, kad vec obecah. Prvo sam iz razloga koje Cekin vec pominje propustio fotku kroz "par" filtera u PS CS3:

Slika

Dobismo tako fotku pribliznu Cekinovim zeljama, (izrazajnija riba), ali "hladne" vode. Smanjimo stoga plavu po "ukusu" i dobijemo po mom misljenju maksimalno sta se moze dobiti na brzu ruku i iz fotke ove velicine:

Slika



Moram reci da vec Cekinova fotka nije uopste losa, no on je perfekcionista i stoga ne moze biti velika razlika izmedju njegove fotke i do kraja obradjene :-) A i trebala bi biti teska bar 1MB, pa da mozemo malo u dublje zahvate :-) Cekin, zadovoljan :?: :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 10:17 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jun 04, 2007 3:29 pm
Postovi: 1060
Lokacija: Zagreb
Apsolutno zadovoljan! :D Hvala majstore, razlika nije velika ali meni je i više nego primjetna.


Vrh
   
 Tema posta: photo repair
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 11:46 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
:)

Kad si vec zadovoljan onda cemo ribu dodatno izraziti, tako ali da je necemo uopste obradjivati u PS-u, nego samo ukloniti bele (nepotrebne) tacke oko ribe koje odvlace paznju:

Slika

Pozdrav :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta: photo repair
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 1:11 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
:) Po odobrenju Cekina, stavicu njegovu fotku skorasnjeg ulova mrene. Riba kapitalna, slika dobra, ali je Cekin nije hteo staviti u podtopik MRENA, jer je ulovljena u pauzi dva ispitivanja terena za bucove - i bolonjezom. Dakle, da ponovim, dobra ribolovačka fotografija, ali podsvetljena:

Slika

Zato sam u ACDSee 9 Photo Manageru samo izvukao detalje u donjim i srednjim tonovima. U visim ne treba, jer bi tada riba bila presvetljena i kao takva, odudarala od pozadine:

Slika

Dobismo tako lepu fotku jos lepseg ulova. I bas zato sto je ovde RIBA subjekt, malo sam je kloniranjem detalja "okupao" u Ps - CS3 :)

Slika

Detaljnije Cekinu PP-om :) da ne smaramo ostale :) Ujedno cestitam na ovakvom ulovu, pa jos bolonjezom ... a onaj tolstolobik u OSTALO cime li bese ulovljen :?: :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 9:25 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 14, 2007 11:49 pm
Postovi: 1530
Lokacija: Banja Luka
evo jedna stuka... ko bi nju mogao da izvuce... da to izgleda malkice ljepse... mislim da se vidi da je stuka a ne da se samo nazire da bi to mogla biti riba... iako se vidi da jeste... ali ja bih to malo bolje...
Slika


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 9:42 am 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7560
Lokacija: Novi Beograd
Da bi se bolje od ovoga videlo moze samo ako "sprzis" fotku... da se vide sve konture... Sledeci put kad 'vako slikas, stavi polarizacione naochare ispred aparata i kroz njih slikaj ;) mnoooogo bolje ce da se vidi !!!

Slika

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 9:45 am 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7560
Lokacija: Novi Beograd
Ovo je sprzena... na primer... :)

Slika

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 10:12 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 14, 2007 11:49 pm
Postovi: 1530
Lokacija: Banja Luka
svaka cast mamijo tako sam nesto trebao... a sto se tice polarizacionih naocara... slika i jeste slikana sa njima ispred... u svakom slucaju hvala to je bas ono sto mi je trebalo... inace sad me strasno zanima taj repair... naime uzeo sam novi canon a550, pa kao sto rekoh i u wc idem s njim :lol: ... stvarno zelim sto vise da naucim o fotografisanju i obradi pa vidjece se koliko napredujem...


Vrh
   
 Tema posta: @ Bobicak
PostPoslato: Sre Sep 12, 2007 7:44 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
:) Bobicak, u pravu je mamijo - i vise od toga. Ako se nećemo pogrešno razumeti i ako hoćeš imati koristi od "rasprave" onda su ti "kritike" svrsishodnije od pohvala. Dakle, fotka je mutna i to je osnovni razlog da se ne moze bitno popraviti, bar ne bez dvosatnog rada profija u Ps-u. Ona bi po meni, iako nije za popravak mogla izgledati ovako (s manje przenja):

Slika

Medjutim, fotka ima jos jednu manu: FORMAT, karakteristicnu za jos neke fotografije na ovom sajtu, pa ako dozvolite i ako to nekoga zanima: fotografije iz aparata izlaze najcesce u formatu 4x3 (uz 72 Dpsi) kakav nam je u proseku monitor. Takav format - odnos stranica, nije uvek najpogodniji, a za stampu i izradu u foto radnji - nepodesan je. U tu svrhu se fotka risajzuje na 3x2 format (ima aparata koji mogu odmah tako snimati ako znamo da cemo nositi fotke na izradu). Takve slike - (nisu foto radnje ovaj format slucajno izabrale za svoj standard) deluju stabilnije, kao da im je teziste nize. Tvoju f. sam cropovao cak na 800x500 sto je 16x10 format (takav je moj monitor) i ona je dobila na "umetnickom dojmu", mada na ovoj fotki je o tome malo iluzorno govoriti. Aparat koji si nabavio je dobar, sta vise - vrlo dobar. Kad snimas ribu u vodi, a nemas aparat za podvodno snimanje, onda riba treba da je pola van vode. Zanima li te nesto vise - imas PP :-) Pozdrav :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Poslednja izmena od Chira u Pet Sep 21, 2007 9:04 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 93 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 10 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs