Danas je Čet Mar 28, 2024 11:50 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 26 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 10:03 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Zoran napisao:
Bice dosta fotki sa zanimljivih terena. Ribolovacke fotografije su naravno uvek blizu vode.

Slika


:) Čiji je ovo naslednik, Zorane :?: :) Jel ovo lekcija iz kadriranja :)

I koji je to aparatić :?: :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Poslednja izmena od Chira u Sre Jun 04, 2008 12:07 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 7:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 24, 2006 8:44 pm
Postovi: 250
Lokacija: EU
U pravu si Ciro, to su prve lekcije iz kadriranja, a aparat je Nikon D200, a fotografisano je sa Canon D 400. Inace ovih dana je slabo za fotkanje jer je sve sivo i tmurno, a kisa i susnezica ubi! Na otvaranju je isto bilo tanko jer je duvo vetar. Ali mladi fotograf ce se uskoro sigurno pokazati u pravom svetlu.

_________________
Istrajnost na ispravnom putu donosi srecu


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 8:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Meni to više liči na pregled fotki nego na kadriranje. D200 nema live view pa ako ga toliko odmakneš od oka, teško da ćeš išta videti u tražilu... :)

U svakom slučaju, lepa fotka. :)


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 8:15 pm 
Jeli KZV, cisto me zanima optika na kameri!? Cini mi se nesto rasnije!
18-200 VR ili??

Usput, masala, maleni je postao prava momcina.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 8:42 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 24, 2006 8:44 pm
Postovi: 250
Lokacija: EU
Sasa, ovo jeste lekcija iz kadriranja, ali sam hteo da se malom vidi lice na fotki, a to sto pricas se valjda zna. Ovaj aparat nije los i ima mnogo boljih naravno, ali koliko para toliko muzike. Odabrao sam ga pre svega zbog mogucnosti snimanja u RAW formatu jer su to zaista pravi profesionalni snimci. Nadam se da ce uskoro pasti i nesto bolje.
Sinisa na aparatu je optika ED 24-120 VR i zadovoljan sam. Posedujem i jedan tele 70-300, a trenutno ganjam nesto za makro jer te fotke obozavam. Inace, da se pohvalim sa svojim uspehom na FIAP izlozbi u Beogradu u studentskom gradu prosla je fotka "Loneliness". Ziri je bio medjunarodni i tu svaka fotka donosi 8 bodova.

_________________
Istrajnost na ispravnom putu donosi srecu


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 11:27 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Pa ne ljuti se, samo sam dao primedbu na taj položaj lica koji više odgovara kadriranju kompaktom nego DSLR-om... :)

Inače, D200 je odličan poluprofesionalni fotoaparat i "svira" puno muzike za te (ne baš male) pare. Inače, svi DSLR modeli mogu da beleže fotke u raw formatu (i ne samo oni, to mogu čak i jeftini Canon kompakti iz serije A - uz poseban "hakovan" firmver - Fuji ultrazumovi i mnogi drugi)... :)


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 11:43 am 
Ja bih uopsteno dao primjedbu, da je bolje vidjeti djecaka tih godina sa kamerom u ruci, nego sa spricom ili jos gore ne daj Boze, policijskim lisicama na rukama.
Decko je jos mlad. Zadnji put kad sam vidio fotku od malise, bio je bas pravi "pionir" :lol: :lol:

Samo naprjed KZV. Mislim da cete ti i Zorica prenijeti na "klinju" ljubav prema prirodi i umjetnosti. Kolko se sjecam i Zorica je "likovnjak" po profesiji.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 4:51 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Sinisa napisao:
... nego sa spricom ili jos gore ne daj Boze, policijskim lisicama na rukama.


Zamenio bi mesta ovim dvema stavkama, ono prvo je gore. Kod drugog mogu i greskom da se stave a mogu i da promene tok desavanja. Kod ovog prvog obicno nema greske, i tesko se menja tok stvari.

Mali off, ali nisam moga da precutim. Licno cu tako razmisljati o svom detetu boze zdravlje...


Sto se tice aparata, malog i price o prirodi. Nema sta da se kaze osim.
SVE 5!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 4:59 pm 
Dzo napisao:
Sinisa napisao:
... nego sa spricom ili jos gore ne daj Boze, policijskim lisicama na rukama.

Zamenio bi mesta ovim dvema stavkama, ono prvo je gore. Kod drugog mogu i greskom da se stave a mogu i da promene tok desavanja. Kod ovog prvog obicno nema greske, i tesko se menja tok stvari.

Mali off, ali nisam moga da precutim. Licno cu tako razmisljati o svom detetu boze zdravlje...

Sto se tice aparata, malog i price o prirodi. Nema sta da se kaze osim.
SVE 5!


Malo si off. Ponekad se lisice stavljaju... nije za ovaj forum


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 5:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 24, 2006 8:44 pm
Postovi: 250
Lokacija: EU
Sasa, odakle ti ideja da se ljutim, samo sam objasnio o cemu se radi. Sinisa to sto kazes mi i jeste osnovna namera. Vodim ga sve cesce sa sobom, a bogami ce i da pomogne pri fotografisanju, narocito kada se uhvati krupnija riba koju treba odmah vratiti u vodu. Kada si sam treba namestiti stativ, pa podesiti aparat i kada sve namestis i tajmer otkuca 10 sekundi, a riba bas tada iskoci iz ruku, a treba je zivu sto pre vratiti u vodu. Naravno da mi je moto da ga sto vise "sklonim sa ulice", a treba da oseti i da je koristan. Mogu ti reci da vec solidno kadrira, pa cu kada stignem i da okacim njegove neke fotke, a vec je i kao ribolovac uhvatio prve pastrmke na vobler. Inace dosta je zalosno sto mladi slabo pecaju. Retko koga od novog narastaja srecem na vodi. Doduse dozvole su skupe, a klinci nemaju love i mislim da nesto treba ozbiljnije preduzeti. Par puta sam razgovarao na sajmu sa Travarom bas o tom problemu kako na vodi ima sve manje mladih.

_________________
Istrajnost na ispravnom putu donosi srecu


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 26 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs