Danas je Pet Mar 29, 2024 12:39 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 22 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Avg 16, 2011 1:08 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 7:44 pm
Postovi: 80
Lokacija: SISAK
probao sa 4-5 programa i od 20ak fotki koje trebam spasio sam 5-6... a ostale izgledaju ovako... :oops:

Slika



.....dali se to može riješiti.. jer dok ih gledam umanjene u folderu (thumbnails) vidim ih cijele... a kada ih povečam vidim šit :D

_________________
Begg, borrow or steel one... shad rap!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Avg 16, 2011 8:41 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Bojim se da neće moći. Thumbnail je posebna "sličkica" vezana za glavni deo fajla, a ako je on oštećen, nema pomoći... :?

Verovatno si fotkao dalje posle brisanja? Prvo i osnovno pravilo kada ti se ovako nešto desi: nema dalje nikakvog snimanja po kartici (nove fotke, formatiranje i sl.), već odmah ide recovery i u 90% slučajeva sve spasavaš. Ako si nastavio dalje da snimaš - onda se nove fotke presnime preko starih/njihovih mesta i onda dobiješ to što si dobio... ostatke fajlova... :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Avg 16, 2011 10:41 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 7:44 pm
Postovi: 80
Lokacija: SISAK
...jbg... nisam fotkao poslje... :(

...ali sam prije ovih kaj spašavam morao izbrisati neke sa kartice jer mi je bila puna pa sam slikao na njihovo mijesto...
...možda se desilo (a valjda je) da se stare vide ispod novih..... :)

...svejedno hvala svima na savjetima i pomoći... pozz

_________________
Begg, borrow or steel one... shad rap!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Avg 16, 2011 10:51 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
*ja uvek kad istresem slike na komp, pa chu sad dalje opet da slikam koristim format. dodushe, u vrlo retkim situacijama mi se desilo i da pobrishem (erase) slike na aparatu, ali to bash retko, jerbo em dobro slikujem :) em imam dosta memorije u karticama (29g), do kojih je 28 u prilichno kvalitetnim karticama.
-mislim, i ako ih ne izvucesh, evo veruj meni na chasnu rech - neche glava sa ramena - jbg-usnimichesh ponovo - a i ako ne - opet - ne vredi se nervirati - evo pola foruma (vishe od) ima iz perioda 0-20god tipa do 100 fotografija - a nashi klinci (poshto vidim neko dete na onoj jednoj slici) imaju po 100 slika dnevno .

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.

Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Avg 16, 2011 11:10 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
marin.milicic.sk napisao:
...jbg... nisam fotkao poslje... :(

...ali sam prije ovih kaj spašavam morao izbrisati neke sa kartice jer mi je bila puna pa sam slikao na njihovo mijesto...



Sve si rekao, sad znaš i razlog... Da nisi ništa dirao vratio bi verovatno sve fotke... :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Avg 16, 2011 8:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 7:44 pm
Postovi: 80
Lokacija: SISAK
a šta kada bi sada opet nešto izbrisao... dali bi šta promijenio ili vjerovatno ne.. ?

_________________
Begg, borrow or steel one... shad rap!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Avg 16, 2011 8:15 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 7:44 pm
Postovi: 80
Lokacija: SISAK
doktor bouz napisao:
.
-mislim, i ako ih ne izvucesh, evo veruj meni na chasnu rech - neche glava sa ramena - jbg-usnimichesh ponovo -



ma ima jedna fotka na kojoj je kolega ispao isti Putin na slici u ribolovu... nje mi samo žao, a ostalo i nije jako bitno... :mrgreen:

_________________
Begg, borrow or steel one... shad rap!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Avg 16, 2011 8:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
marin.milicic.sk napisao:
a šta kada bi sada opet nešto izbrisao... dali bi šta promijenio ili vjerovatno ne.. ?


Ne bi ništa promenio, ono što je ranije izgubljeno je nepovratno izgubljeno... Vidi, fotke (podaci) se sa kartice/memorije brišu u potpunosti na dva načina: jedan je klasično formatiranje a drugi je presnimavanje preko postojećih drugim podacima... Ti si uradio ovo drugo i nema nazad... :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Sre Avg 17, 2011 1:15 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Apr 16, 2009 9:08 pm
Postovi: 394
Lokacija: Novi Sad
Ovo nije u potpunosti tačno. Postoji više vrsta formatiranja. Samo se LOW LEVEL formatiranjem trajno i nepovratno brišu podaci sa kartice ili hdd-a. Nemojte bezveze plašiti kolegu, zato što NIJE SVEJEDNO.
Kada na Canon aparatu uradiš format kartice, sve se može vratiti samo AKO NE FOTOGRAFIŠEŠ PONOVO, tj. presnimiš memorijske lokacije novim podacima. Ukoliko izabereš opciju LOW LEVEL FORMAT, povrata nema i tačka.
U dosta slučajeva pomaže ako karticu sa koje si izvukao sve što si mogao ponovo formatiraš u Windowsu sa opcijom Quick Format, naravno ukoliko imaš čitač kartica. Ne mali broj puta mi je ovo donelo još koju izvučenu sliku, ionako nemaš šta za izgubiti ako si pokušao sa više programa vratiti slike. Jedino je važno uraditi SAMO QUICK FORMAT, bilo kakvo drugo formatiranje trajno briše podatke.
Ako ne verujete meni, proguglajte malo :wink: npr ovde
Samo, molim vas, ne širite dezinformacije. Pa samom sebi i mnogim prijateljima sam vraćao podatke sa slučajno formatiranih hdd-ova.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Avg 17, 2011 8:08 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
d@do napisao:
Ovo nije u potpunosti tačno. Postoji više vrsta formatiranja. Samo se LOW LEVEL formatiranjem trajno i nepovratno brišu podaci sa kartice ili hdd-a.


Na to sam formatiranje i mislio, bez želje da previše ulazim u detalje jer tome nije ni mesto na ovom forumu. Poenta cele priče je da u njegovom slučaju neće vratiti fotke jer je snimio druge preko njih.... :wink:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 22 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs