Danas je Čet Mar 28, 2024 10:27 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 14 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nikon D5100
PostPoslato: Ned Sep 15, 2013 7:15 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2801
Lokacija: Jagodina
Eeeee, beše mi dobar ovaj D5100. Al dok u ruke nisam uzeo D600. Uzeo ga na kratko al posle nisam mogo da spavam veći deo noći. E ono je prava zver od mašine!
Imam staklence 85-icu 1.8G i fotkam sa mojim 5100, al kad sam to staklo stavio na D600 i kad sam stavio 50mm 1.8G...ebem li ti lebac... :shock:
Stvarno sam laik što se fotografije tiče ali kad sam ja kao laik primetio veliku razliku u slikama koje sa istim staklima daje D5100 i D600, onda je to stvarno razlika. Da li dovoljno velika da izvojim 5x više evrića nego što treba za D5100, videću :D


Vrh
   
 Tema posta: Re: Nikon D5100
PostPoslato: Ned Sep 15, 2013 8:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 11, 2010 5:41 pm
Postovi: 1489
Lokacija: Pored Vrbasa Banja Luka
doktor bouz napisao:
:cry:

za ostale> ekspozicija od pola sekunde se ne radi iz ruke nego sa stativa. i sa mirror lock up funkcijom on, ili sa live view.
vr na objektivu i treba da se chuje kada radi.


Zar ne treba isključiti stabilizaciju kad se koristi stativ :?: Ovo sve drugo u redu, čak je poželjno koristiti daljinski ili self timer na dvije sekunde, ali ja sam čitao da se stabilizacija isključuje jer samo može stvoriti problem(čić) a za njom nema potrebe, osim ukoliko se, ne daj bože, u tom momentu ne desi zemljotres :D

_________________
Ko peca zlo ne misli


Vrh
   
 Tema posta: Одг: Nikon D5100
PostPoslato: Ned Sep 15, 2013 8:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Da, možeš je isključiti jer na stativu nema nikakvu svrhu a ponekad zaista i pravi probleme.

Tapatalk


Vrh
   
 Tema posta: Re: Nikon D5100
PostPoslato: Uto Sep 17, 2013 1:39 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
U zavisnosti od objektiva može i ne mora da se isključi - noviji (mislim vr2 na nikonu, i is na kenjonu) kao skontaju da je aparat na stativu pa i kada su uključeni ne uključe se. ja lično ne koristim is ( na makro stotki) nikad.
A ovo da se čuje vr/is se samo odnosilo na to - da se čuje. U tom smislu sam mislio. Inače kada sam imao nikon i 70-300 vr onaj plastični noviji - na njemu sam tu i tamo držao upaljenu stabilizaciju, ali ne zato što stabiliše sliku, nego zato što na zanimljiv način (ili sam se ja barem tripovao) zamaže dodatno mutni deo slike koji je u bokehu. - dakle treba sve probati.

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.

Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 14 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs