Danas je Čet Mar 28, 2024 4:37 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 157 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 8 9 10 11 12 Elipsa 16 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 4:28 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Puta 1,6 ne 1,5 jes da cepidlacim al mm po mm dodjes do tele. :lol:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 11:36 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 06, 2007 6:12 am
Postovi: 218
Lokacija: Steyr
Pa nemaju svi 5 D pa da mnoze sa 1 :wink: :lol:
Salim se malo (mada ti to znas :wink: )

Mossi reci mi kako si zadovoljan sa objektivom 17-85?
Nisam mogao da izdrzim sa ovim krdzama (kako ih Dzo nazva :wink: ) pa sam i ja nabavio taj isti,sto zbog pokrivenosti sto zbog povoljne cene :wink:
Objektiv me odusevljava zbog onoga sto mogu da fotkam sa njim (ne znam da li je pravilno napisati "zbog povrsine koju pokriva") ali mi se ponekad (ne uvek) javljaju senke na nekim fotkama.Sad,ne znam da li je to zbog svetlosti sijalice ili.......
Evo jedan slucaj.Na coskovima i sredini fotografije.Ovo na sredini je mozda senka koju sam ja napravio ali na sva 4 coska............to mi nije jasno.

Slika


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 11:58 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Citiraj:
Mossi reci mi kako si zadovoljan sa objektivom 17-85?
Nisam mogao da izdrzim sa ovim krdzama (kako ih Dzo nazva ) pa sam i ja nabavio taj isti,sto zbog pokrivenosti sto zbog povoljne cene
Objektiv me odusevljava zbog onoga sto mogu da fotkam sa njim (ne znam da li je pravilno napisati "zbog povrsine koju pokriva") ali mi se ponekad (ne uvek) javljaju senke na nekim fotkama.Sad,ne znam da li je to zbog svetlosti sijalice ili.......


U gornjem levom i desnom i ja imam zatamljenje pri 17mm, a ovo u sredini bi trebala biti tvoja senka?

http://www.canonlensreview.com/standard ... Review.php

A oni na kraju lepo kazu:
All-in-all the Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM lens is a great lens and you have great versatility with the focal lengths that it covers. You cannot expect to get the best of the best for the money you pay for this lens, but it is definitely an upgrade from the Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 USM lens. You will be much happier with what you produce with this lens. The Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM lens a great lens for you beginners out there looking for a decent kit lens.


Ja sam napravio tek par stotina fotki, od toga pola sa 50-ticom, pola sa 17-85 i dok ne prodje par meseci nebih ni da kudim ni da hvalim.. iako me ta zatamnjenja u uglovima JAKO nerviraju.. :( ali.. ipak je to KIT objektiv.. Na fotkama koje sam okachio u /SVASHTARI odsekao sam te coskove.. :)
Te fotke sam napravio sa montiranim filtrima UV+PL i pomislio sam da oni ulaze u kadar.. no.. uvek postoji <CROP> ;)

Eto.. toliko za sada.. trebam malo vremena i josh par izlazaka u prirodu, pa cu moci vishe da kazem..


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 12:54 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 2:03 pm
Postovi: 1986
Lokacija: Nis
To što vas muči sa zatamnjenjem po ćoškama se zove vinjetiranje. Uglavnom je izraženo kod jeftinijih zum objektiva i nije isto za sve žižne daljine i sve otvore blendi. Kod ovog vašeg objektiva je to vinjetiranje jaaako izraženo kod žižne daljine 17 mm i blende 4. Kad se pogleda EXIF na ovoj Acinoj fotki vidi se da su baš to parametri 8) Dakle, izbegavajte ovu ali i druge kombinacije kod kojih je recimo lošija oštrina, veća hromatska aberacija... Pošto je ovo objektiv iz grupe "koliko para toliko i muzike" čovek mora malo da se pomuči ali sigurno može da dobije ekstra fotke. Sve ovo imate ovde do u detalje za ovaj ali i za masu drugih objektiva:

http://www.photozone.de/Reviews/Canon%20EOS%20Lens%20Tests/45-canon-eos-aps-c/179-canon-ef-s-17-85mm-f4-56-usm-is-test-report--review

E, da, na Acinoj fotki senka u sredini je od objektiva. Javlja se kad je objektiv maksimalno izvučen, objekat koji se slika blizu a koristi se ugrađeni blic. Podrazumeva se da se zonerica (senilo- lens hood), ako je ima, skine jer ona dodatno produžava objektiv.

Dakle, igranka je počela :lol:

_________________
Mole se sposobni da onesposobe nesposobne kako oni nebi i dalje onesposobljavali sposobne.

Došli smo do ivice provalije. Krajnje je vreme za odlučan korak napred!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 9:11 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 30, 2007 9:49 pm
Postovi: 2595
Lokacija: Sombor
Citiraj:
Dakle, igranka je počela


Igranka je pocela, josh samo neke ribe da nadjemo! :lol: :lol: :lol:


Vrh
   
 Tema posta: prvi DSLR
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 12:30 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
:) Apsolutnio se slazem s Pacinim recima i samo kratko dodajem.

Vinjete danas nisu nikakav problem. Lightroom (izmedju ostalih) ih otklanja u celosti. Čim stignem, mogu i pokazati ako se Aco neće ljutiti :!:

@ mossi :) i tvoje tri slike gore mogu mnogo bolje izgledati, ali kako sam kazes - posle pet dana iskustva sa DSLR-om slike su dobre. A biće uskoro i vrlo dobrih :) Srećno škljocanje svima

I na kraju, kao Urednik :oops: sve je ovo za Photo Repair temu :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 2:46 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Chiro krajnje je vreme da predjes na PS CS(2 ili 3) a ne taj Light room. Onda ubacis odredjene plug inove i totalno zaboravis taj programcic... za ovo konkretno recimo plug in pod nazivom Shadow Illuminator.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 2:52 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
^ Može biti, Dzo, probaćemo :) da nevolja bude veća imam CS3 - ali mi je Lightroom nekako leg'o, sto ne mora nista da znači - imam ja jos zabluda 300 :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 3:07 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
Dzo napisao:
Chiro krajnje je vreme da predjes na PS CS(2 ili 3) a ne taj Light room. Onda ubacis odredjene plug inove i totalno zaboravis taj programcic... za ovo konkretno recimo plug in pod nazivom Shadow Illuminator.


:) Sad se setih.

Krajnje je vreme (pogotovo za mene :)) da ja predjem na - DSLR :)

Al' bi onda pršĆalo perje, što bi rekli moji Nišlije :) el s takO kazuje, Goci :?: :) :D :lol:

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta: Re: prvi DSLR
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 11:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 06, 2007 6:12 am
Postovi: 218
Lokacija: Steyr
paca napisao:
To što vas muči sa zatamnjenjem po ćoškama se zove vinjetiranje. Uglavnom je izraženo kod jeftinijih zum objektiva i nije isto za sve žižne daljine i sve otvore blendi. Kod ovog vašeg objektiva je to vinjetiranje jaaako izraženo kod žižne daljine 17 mm i blende 4. Kad se pogleda EXIF na ovoj Acinoj fotki vidi se da su baš to parametri 8) Dakle, izbegavajte ovu ali i druge kombinacije kod kojih je recimo lošija oštrina, veća hromatska aberacija... Pošto je ovo objektiv iz grupe "koliko para toliko i muzike" čovek mora malo da se pomuči ali sigurno može da dobije ekstra fotke. Sve ovo imate ovde do u detalje za ovaj ali i za masu drugih objektiva:

http://www.photozone.de/Reviews/Canon%20EOS%20Lens%20Tests/45-canon-eos-aps-c/179-canon-ef-s-17-85mm-f4-56-usm-is-test-report--review

E, da, na Acinoj fotki senka u sredini je od objektiva. Javlja se kad je objektiv maksimalno izvučen, objekat koji se slika blizu a koristi se ugrađeni blic. Podrazumeva se da se zonerica (senilo- lens hood), ako je ima, skine jer ona dodatno produžava objektiv.

Dakle, igranka je počela :lol:


Eh da je bar koliko para toliko i muzike :cry: Ovaj objektiv ovde kosta 650 € pa bi za te pare trebalo da je doooosta muzike.
Znaci samo da ne fotkam sa blendom 4 kad je podesen na žižnu daljinu 17 mm i ovoga nece biti?




Chira napisao:
Vinjete danas nisu nikakav problem. Lightroom (izmedju ostalih) ih otklanja u celosti. Čim stignem, mogu i pokazati ako se Aco neće ljutiti :!:

Ma kakva ljutnja, bicu ti zahvalan da pokazes :wink:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 157 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 8 9 10 11 12 Elipsa 16 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs