Danas je Pet Apr 19, 2024 2:46 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 157 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 16 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 3:23 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 12:15 pm
Postovi: 300
Lokacija: Batočina
@ Dzo

Pa ako si me nakudio pa izbrisao, nema veze. Prihvatam kritiku, sta da radim kad sam neobrazovan. Jos jednom izvini :oops:

@ Saša

Ma niste me uplasili. Imam zenu, cudo. :P :lol: :P Nikad u zivotu nisam dobio ni jednu kritiku ni za jedan od mojih hobija. Pecanje, Ronjenje, Podvodni ribolov, malo Automobili i koje kakve zivotinje (Psi, macke, ribice, ptice, gusteri..). Sta vise odobrava, podrzava i kupuje mi na poklon. Ali ako u kucu donesem jos nesto plasim se da me sasece ko repu......

_________________
"All things being equal, the simplest solution tends to be the right one."


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 3:28 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
NIsam, vec sam te "pohvalio" sto si se predomislio, pa sam se predomislio... :D . A odma posle Sasa te je ohrabrio, pa rekoh da ne kvarim... u pravu je a i bolje da nas je vise. :wink:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 3:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 12:15 pm
Postovi: 300
Lokacija: Batočina
@ Dzo
Ako si pod Goran mislio na mene onda si pogresio. Imam neki compact 7.1 od Sony.
OK ipak cu da razgovaram sa Deda Mrazom!!!!!!!!

_________________
"All things being equal, the simplest solution tends to be the right one."


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 3:53 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Ne na tebe, ovaj je Gorann iz Engleske.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 4:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
ZABOKEC napisao:
Kolege, dali znate dali tko prodaje Canon EOS 300D i za koliko bi ga dao?
Plaćam solarno, a pošto se približavaju i blagdani, može i popust!? :lol:


Jedino preko oglasa, taj model se više ne proizvodi. Može se naći za smešno malo para, obzirom šta može da pruži....

Recimo, video sam oglas za jednog na "Dizajn Zoni", čovek traži 222,2 evra :) za njega... Kontaktiraj ga, moguće da ga još nije prodao, ili bar prati oglase na tom forumu, zna često da se nađe štošta lepo i povoljno...

Drugi, takođe dosta dobar on-line oglasnik za prodaju foto opreme je i http://www.foto-berza.com/

Ako ti je lakše kupiti i platiti na domaćem terenu, pregledaj oglase na nekom od ovih linkova:

http://www.hrphotocontest.com/forum/viewforum.php?f=2
http://www.fotozine.org/?knjiga=forum&poglavlje=901
http://www.oglasnik.hr/oglasi/avf/fotooprema/index.html
http://groups.google.hr/group/hr.ponuda ... ati/topics


Vrh
   
 Tema posta: Prvi DSLR
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 6:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:51 pm
Postovi: 227
Lokacija: ZABOK-Croatia
Hvala Saša... e sad idem u potragu!

_________________
www.zabok-ribolov.com


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 01, 2008 11:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 06, 2007 6:12 am
Postovi: 218
Lokacija: Steyr
Da ne otvaram novu temu jer je rec o istom aparatu (D400) interesuje me sledece.
Koja dva objektiva pokrivaju vecinu situacija kada je u pitanju makro fotografija,portret i pejzazi (sve to treba i za ribolovacku fotografiju :wink: ) i da su cenom do 500 €?


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 11:52 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Pa, recimo da bi to mogle biti Sigme AF 17-70mm f/2.8-4.5 DC macro i AF 70-300mm f/4-5.6 APO DG macro... Koštaju malo više (527 evra), a imaš "širinu i dužinu" plus solidan macro... Ova prva je dosta dobra i za portrete...

Jedino što moraš imati u vidu da je ovakva kombinacija kompromis za te pare, jer svaka od oblasti koje si pomenuo zahteva po poseban objektiv ako hoćeš da izvučeš maksimum...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 1:54 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 06, 2007 6:12 am
Postovi: 218
Lokacija: Steyr
Sasa,hvala na brzom odgovoru.
Razumeo sam da je ova kombinacija dobra ali ipak bi trebao i treci objektiv uz ova dva ili ipak tri druga?

Taj 70-300,ako je to taj objektiv mozda mogu i dosta jeftinije da dobijem jer mi covek za nov trazi 120 €.Sve je isto kao u tvom predlogu samo ne vidim ono APO.Da li su ova dva objektiva identicna ili ne?

http://cgi.ebay.de/SIGMA-70-300-DG-APO- ... dZViewItem

http://cgi.ebay.de/Sigma_W0QQitemZ25020 ... dZViewItem


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 10:58 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Nisu identična. U pitanju je stara i nova verzija objektiva, a taj stari ovde košta još i manje - 110 evra...
To APO je skraćeno od "apochromatic" a odnosi se na neke specijalne premaze stakala i valjda jedan dodatni ubačeni apohromatski element koji umanjuje hromatske aberacije i druge negativne pojave koje se manifestuju na fotografijama... Uglavnom, kažu da je sve u svemu novi ipak bolja kupovina jer ne košta previše (207 evra)...

Treći objektiv uz ova dva ti i nije nešto neophodan, možda jedino da pazariš još i 50 mm f/1.8 jer jako malo košta (oko 80 evra) a odličan je u lošim svetlosnim uslovima i veoma dobar za portrete. Mana mu je što zbog veoma plitkog DOF-a (dubinske oštrine) hoće često da omaši fokus, ali kada ga ubode, to često bude prava "perverzija"...

Ne znam kakve ambicije imaš u fotografiji, ali ako povremeno fotkaš, što bi se reklo - za svoju dušu, i ne želiš da daješ previše para, ovi objektivi su i više nego O.K. Ali, ako nameravaš ozbiljnije da se baviš time, možda ne bi bilo loše da razmisliš i o nabavci još kvalitetnijih stakalala. Time ćeš u startu uštedeti dosta para (iako se to čini kao velika investicija)...

Recimo, za tih 500 evra (480, tačnije) imaš Canona 100 mm f/2.8 Macro koji je vrhunski makro objektiv (1:1 uvećanje), a odlično može poslužiti i za portrete. Time si već pokrio dve oblasti koje si naveo. Ako imaš kit 18-55, može ti poslužiti još neko vreme dok ne nabaviš neki širokougaoni objektiv (za pejzaže). Best buy bi bio Canon 17-40L, no problem je što košta više nego ona "stotka" gore, ali je stvarno prva liga, ili da kupiš već pomenutu Sigmu 17-70 (320 evra). Zanimljiva opcija je i Canonov novi stabilisani "kit" 18-55 IS koji je izgleda jako dobro staklo, iako je malo uži i kraći od Sigme, a koštaće još manje 160-170 evra... itd. itd...

Dakle, tim "igrarijama" nikad kraja. Najbitnije u celoj priči je da definišeš sebi šta ti najviše treba i odgovara, a onda polako...


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 157 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 16 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs