Danas je Čet Apr 25, 2024 7:02 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 74 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 8 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 2:45 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Bolji je taj 70-300, nema šta, em je nešto duži, em je USM, em je full frame, em ima metalni "bajonet"... A više je i nego duplo skuplji (ovde 580 evra)... )

Ovde se radi o tome: do 500 ili preko 500.. Do 500 evra je 55-250 IS verovatno najisplatljivija kupovina (pogotovo ako stvarno bude oko 250 evra), a preko te cifre je već malo druga priča...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 8:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 06, 2007 6:12 am
Postovi: 218
Lokacija: Steyr
evo koliko su na netu a toliko moraju i u "normalnim" radnjama kostati.

http://geizhals.at/a164222.html

http://geizhals.at/a273575.html


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 11:40 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
To su O.K cene, no bojim se da će (po običaju) kod nas biti dosta skuplje...

Evo, recimo, taj 70-300 IS USM je 100 evra skuplji... :(


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 9:57 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Sep 24, 2006 8:44 pm
Postovi: 250
Lokacija: EU
Mali kompaktni digitalci su pravo cudo za iznenadne situacije ,a na trzistu se pojavljuju sve bolji modeli sa sve vecim mogucnostima.Naravno ko zeli da se bavi ozbiljno fotografijom zna sesta mora da nabavi.Sto se tice objektiva treba ulagati u one koji ce pojedincu najvise trebati u zavisnosti kojom vrstom fotografije ce se baviti.Na primer sirokougaonim objektivom se moze napraviti izuzetno atraktivna fotka medveda dok prozdire lososa.Medjuti mana sirokougaonog objektiva je sto mora medvedu da se pridje ,a to je opasno jer onje mozda u tim trenutcima neraspolozen ,a moze da se desi i da vas pomesa i sa lososom.Znaci da je bolje koristiti neku tele opciju ,a pri tom treba dobro prouciti navike medveda da bi se znalo dokle mu de moze price (obicno je to oko 50 metara) ,pa se prema tome treba izabrati odgovarajucu opremu.Ukratko sve ima svoje prednosti i zavisi od situacije .

_________________
Istrajnost na ispravnom putu donosi srecu


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 8:46 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 10:52 pm
Postovi: 228
Lokacija: Hrvatska - Podravina
Planiram kupiti neki dslr (najvjerojatnije canon eos 400d), najvjerojatnije preko e-baya pa ak mi neko može pomoči koje objektive odabrati u paketu, i koja je razlika među zamjenskim (sigma, tamron), prvenstveno me zanima fotografiranje prirode, voda, riba i sl. (pa jel valjaju ovi filteri u ponudi), i koji objektiv je za makro fotografiju, i jel to isti model kao i za europu, kod nas nisam promjetio naziv digital rebel

CANON


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 9:37 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Taj fotoaparat u Evropi ima oznaku 400D, u USA - Rebel XTi, a u Japanu Kiss... A pitanju je potpuno ista sprava.

Za manju sumu novca, odlična varijanta za to što si naveo (izuzev makro-fotografije) su, recimo, Canoni 18-55 IS i 55-250 IS (oko 400 i nešto evra zajedno).

Za ove objektive što dolaze sa njim u kompletu - iskreno ne znam šta da ti kažem. Lično mi se ne sviđaju, jer kod prvog nemaš "pošten" širok ugao, što je jako bitno, a ni drugi nije nešto naročito... Mislim da je ipak bolje kupiti solo telo pa onda nabaviti gore pomenuta stakla (jer su optički bolja + imaju IS), ili kupiti neka još bolja...

Recimo, za pravu makro fotografiju treba ti neki ozbiljniji objektiv, kao što je recimo, EF 100 mm Macro, ali on sam košta više nego ta dva objektiva zajedno...

Sigma i Tamron takođe imaju dosta dobrih objektiva, ali uglavnom su to kompromisi na relaciji cena/kvalitet, pa bi ti moj savet bio da ipak kupuješ samo Canon objektive, ili da pažljivo biraš šta ćeš uzeti od drugih....

Ako si spreman uložiti i više para, onda gledaj Canon objektive koji na sebi imaju oznaku "L"... itd. itd...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 10:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 06, 2008 12:35 am
Postovi: 325
Lokacija: Modrica
Ako se odlucis za DSLR, nemoj Olympus.
Moje preporuke za DSLR su:
Nikon D40, D50, D70
Canon D400
Sony a100 (jest malo skuplji, ali ja sa Sony-em imam jako dobra iskustva, pogotovo ako ti treba dobra i dugotrajna baterija). Problem kod DSLR-a je sto, htio ti to ili ne, vuce dodatni novac, jer kako odoliti ako naidjes na dobar objektiv, a on kosta koliko i sam aparat. E sad zavisi za sta ti treba. To moras dobro procijeniti. Ako ga mozes iskoristiti da ti vrati pare, onda ok.

Kod kompakt digitalaca ti ne mogu puno savjetovati, osim da biras izmedju tri gore navedene marke.

Ja drzim graficki studio i vec 5 godina koristim Sony S85. Steta sto se vise ne proizvode. Ispucao je 9500 snimaka, a baterija jos uvijek drzi perfektno. Ima dobar macro mod. Mozda je sum malo veci pri slabijem osvjetljenju, ali nista strasno.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 2:32 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 9:59 pm
Postovi: 3626
Lokacija: Cacak / Bec
Kod:
www.pixmania.de ili .com

imaju prestavnisto i u Sloveniji, imaju dobre ponude za tehniku,probaj tamo Turbler takodje

_________________
"Social media don’t have to be democracies where all speech is valued at any cost; you can feel free to be the dictator of your conversational domain for the sake of your own sanity".


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 10:45 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 10:52 pm
Postovi: 228
Lokacija: Hrvatska - Podravina
Saša napisao:
Taj fotoaparat u Evropi ima oznaku 400D, u USA - Rebel XTi, a u Japanu Kiss... A pitanju je potpuno ista sprava.

Za manju sumu novca, odlična varijanta za to što si naveo (izuzev makro-fotografije) su, recimo, Canoni 18-55 IS i 55-250 IS (oko 400 i nešto evra zajedno).

Za ove objektive što dolaze sa njim u kompletu - iskreno ne znam šta da ti kažem. Lično mi se ne sviđaju, jer kod prvog nemaš "pošten" širok ugao, što je jako bitno, a ni drugi nije nešto naročito... Mislim da je ipak bolje kupiti solo telo pa onda nabaviti gore pomenuta stakla (jer su optički bolja + imaju IS), ili kupiti neka još bolja...

Recimo, za pravu makro fotografiju treba ti neki ozbiljniji objektiv, kao što je recimo, EF 100 mm Macro, ali on sam košta više nego ta dva objektiva zajedno...

Sigma i Tamron takođe imaju dosta dobrih objektiva, ali uglavnom su to kompromisi na relaciji cena/kvalitet, pa bi ti moj savet bio da ipak kupuješ samo Canon objektive, ili da pažljivo biraš šta ćeš uzeti od drugih....

Ako si spreman uložiti i više para, onda gledaj Canon objektive koji na sebi imaju oznaku "L"... itd. itd...


Kakve su cijene kod vas, na e-bayu su objektivi koje si naveo (canon 18-55 i 55-250 is ) oko 350 eu (s poštarinom i porezom u HR), a samo tijelo (osnovni paket bez objektiva)oko 500 eu


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 11:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Jan 06, 2007 6:12 am
Postovi: 218
Lokacija: Steyr
Nije ebey bas uvek najjeftiniji.
Evo za koje pare se te stvari mogu u Austriji kupiti u razlicitim prodavnicama.Na primer 18-55 IS kosta od 170 do 230 € a to je 60 € razlike za samo jedan objektiv.Kod 55-250 je razlika jos veca a kod 400 D razlika je ogroma!!!
Pogledaj sam.

http://geizhals.at/a273560.html

http://geizhals.at/a273575.html

http://geizhals.at/a214661.html


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 74 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 8 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs