Danas je Čet Mar 28, 2024 9:39 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 96 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 10 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 8:24 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:09 pm
Postovi: 497
Lokacija: Zrenjanin
Chiro jel bi hteo da postavis ovu sliku u punoj velicini ili da je secnes u 1680x1050 :roll:
:arrow: http://www.malizvornik.org/arhivavesti/2008/0206_mongoli_na_zvornickom_jezeru.htm
Slika
ta bi kod mene isla na dekstop 8)


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 2:06 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
^ Koliko vidim, (na Linku koji si naveo) vec si dao originalnu velicinu slike, pa nju treba UVECATI na zeljene dimenzije i to za 3.75 puta a to bez posledica ne moze, ili ja ne umem. Mislim da to profesionalci mogu ali uz semplovanje u cemu nisam najvestiji - ako uspem, postavicu :)

A moguce da sam nesto propustio...

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 2:15 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 21, 2007 4:45 pm
Postovi: 558
Lokacija: Skopje , Makedonija
Nije moguche , cak ni najbolji u svetu u kompova ne bi mogao da uveci to bez posledice , koliko i ja vidim premala rezolucija a on trazi 1680 :shock:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 3:00 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
^Da, Howitz.

Probao sam da prvo u PS povecam tezinu vestacki - uvecanjem broja tacaka po kv. inchu cak i preko 300, ali kako ti kazes, ne ide - opet dobijem "flekicu" :)

ALi, negde sam cuo da je moguce, odnosno, imam neku nejasnocu s tim u vezi... ocito nisam strucan za stampu :oops: Jer, svojevremeno sam poslao Bratu u Australiji jednu moju sliku koja mu se svidja u 1024x768. Za nekoliko dana mi je poslao fotku na kojoj se vidi moja uvecana na 40 x 30 cm kako visi na zidu?!

Ako te, Howitz, zanima, mogu ti poslati obe na PP da vidis :) Inače, nemam pojma kako je to uspeo.

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 3:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 21, 2007 4:45 pm
Postovi: 558
Lokacija: Skopje , Makedonija
Hehe , naravno da ces dobit tocke, jer slika je u pixelima, a PS je pixelski program, edni nesto koje moguce da se uvelici je vector, on moze i beskonacno da se uveca :)

Ta tvoja slika chira, neznam stvarno kako je uspeo, svaka cast, ali moguce je da ima neke mashine koje radi to, printer mashina bilo sta, samo znam da pixelsku fotografiju nemozes da je uveceas mnogo :)


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 4:29 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:09 pm
Postovi: 497
Lokacija: Zrenjanin
Chira napisao:
^ Koliko vidim, (na Linku koji si naveo) vec si dao originalnu velicinu slike, pa nju treba UVECATI na zeljene dimenzije i to za 3.75 puta a to bez posledica ne moze, ili ja ne umem. Mislim da to profesionalci mogu ali uz semplovanje u cemu nisam najvestiji - ako uspem, postavicu :)

A moguce da sam nesto propustio...

ako dobro vidim ti si autor tih fotografija, pa te zato pitam da postavis original :roll:


howitz napisao:
Nije moguche, cak ni najbolji u svetu u kompova ne bi mogao da uveci to bez posledice, koliko i ja vidim premala rezolucija a on trazi 1680 :shock:

to mi je dekstop rezolucija :wink:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 5:22 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 21, 2007 4:45 pm
Postovi: 558
Lokacija: Skopje , Makedonija
22' inch :wink: znam care


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 7:03 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
felix napisao:
ako dobro vidim ti si autor tih fotografija, pa te zato pitam da postavis original :roll:


:) E, ala brzo kopcam :oops:

Hvala ti, Felix, na komplimentu - ali autor je Ćirić Miodrag, a ja jesam Ćirić, ali nisam Miodrag... :) Inace, fotka je zaista dobra, (tema cak odlicna), iako za moj ukus hladna - ali, moguce da je izgubila dosta resizovanjem :)

Pokušaću (iako nisam Miodrag :)) naći još neku lepu, al' sad malo: "ja STOJ, ostali NAPRED :)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Poslednja izmena od Chira u Čet Maj 01, 2008 7:02 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 8:14 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 10:05 pm
Postovi: 1270
Lokacija: Vozdovac
Chira napisao:
Inace, fotka je zaista dobra, (tema cak odlicna), iako za moj ukus hladna - ali, moguce da je izgubila dosta resizovanjem :)


Ovo nisam ocekivao od tebe. :)


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 10:41 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:09 pm
Postovi: 497
Lokacija: Zrenjanin
Chira napisao:
felix napisao:
ako dobro vidim ti si autor tih fotografija, pa te zato pitam da postavis original :roll:


:) E, ala brzo kopcam :oops:

Hvala ti, Felix, na komplimentu - ali autor je Ćirić Miodrag, a ja jesam Ćirić, ali nisam Miodrag...

auuu, moja greska :oops:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 96 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 10 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs