Danas je Čet Mar 28, 2024 3:08 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 49 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 9:56 am 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jul 20, 2006 1:23 am
Postovi: 4260
Lokacija: Podravino moja mila!
Kume, jel ova sa samookidacem slikana? Ako nije, onda to nije tvoja fotka (vec Basonjina) i kao takva se ne priznaje tebi u ovom natjecanju. Dakle, molio bih sudionike da stavljaju samo svoje AUTORSKE radove. Hvala.
Inace, fotka je stvarno odlicna!

_________________
Rezervni jahač Apokalipse


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 1:05 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
da ne bi mnogo polemisali, onda 'ajde da vrlo pojednostavimo pravilo, i da kazemo, slika mora biti autorska, i VI morate biti ta osoba koja je pritisnula okidac, ili moze uz koriscenje samookidacha.
(pojasnjenje: ja imam neke slike koje su slikane mojim aparatom, i one su moje, iako nisu slikane na samookidacu, nego mi je taj "asistent" zamenjivao "live view" - znaci ja sam smislio sliku, nacrtao skicu buduce slike, pokazao asistentu, oznacio mu krajnje tacke kadra, i rekao mu da me gledajuci kroz trazilo navede da udjem u kadar tako kako sam ja smislio - ko je tu autor? ;) )

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.

Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 1:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
:D

Da, ti doktore onda spadaš pod ono "napravio fotku", mada bi s pravne strane verovatno opet bilo "začkoljica" ko je autor fotke. Zato pametni ljudi i izmisliše samookidač i druge slične spravice, da ne bi bilo takvih nedoumica, a ne mora se ni upošljavati dodatna radna snaga... 8) :lol:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 2:09 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
nema zackoljica. u svakom poslu kajmak (i slavu) skida onaj sto kosi, a onaj sto vodu nosi - jebi ga - niko mu ne brani da se lati kose (ako ume :) ).

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Poslednja izmena od doktor bouz u Čet Maj 08, 2008 4:41 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 9:38 am 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jul 20, 2006 1:23 am
Postovi: 4260
Lokacija: Podravino moja mila!
Buduci da sam ja Head Admin, dakle moja je zadnja, hehe... Autorska slika znaci da si ti okinuo okidacem. Ako je to netko ucinio za tebe, iako po tvojim stopostotnim uputama, ipak je unio jedan dio sebe i slika automatski postaje ko-autorska (hehe, kako sam to lijepo smislio!). Dakle, bilo bi fer da podjelis nagradu s njim... Ocito da predugo zivimo u sjebanoj zemlji pa nam je koncept autorskog prava postao stran, isto tako kao sto se cudimo kad uvoznik ispostuje garanciju i zamjeni rezervni dio bez da naplati... umjesto da mu kazemo hvala, mi se pitamo jel lud...

Nego, da se vratimo na pravila. Slika mora biti autorska, bilo da ste sami okinuli, koristili samookidac ili nekog crnca da vas okine umjesto sebe... Kako cemo ovo provjeravati? Vjerovatno nikako, ovo ostavljamo na savjest i dusu svakom pojedincu. Ako mislite da ste prevarili nas, niste. A ako otkrijemo prevaru, doticni ce biti postavljen na stub srama i javno zasut katranom i perjem. Nagrada ce ionako biti simbolicna jer je ovaj natjecaj zamisljen kao promocija ribolovne fotografije i jedan vid druzenja i upoznavanja, i vjerujete da od nagrade necete moci napraviti kucu ili kupiti novi auto...

_________________
Rezervni jahač Apokalipse


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 11, 2008 2:18 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 25, 2006 9:51 pm
Postovi: 3016
Lokacija: Slavonija
Slika

_________________
http://www.dm-ribolov.com


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 12:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
^ Da pomognem:

Slika


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 2:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Dec 05, 2007 11:44 pm
Postovi: 151
Lokacija: bgd-drina
Slika


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 3:41 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Mar 23, 2008 1:35 pm
Postovi: 13
Lokacija: Backa Palanka
Slika


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 23, 2008 12:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 12:53 pm
Postovi: 1872
Slika


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 49 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs