Danas je Pet Apr 19, 2024 6:20 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 8 postova ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 4:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 10:02 am
Postovi: 354
Lokacija: RS. I Sarajevo
Nisam siguran gdje ovo pitanje da postavim ovde ili pod razno, ako sam postirao na pogresnom mjestu Chira molim te da prebacis. Nego, namjeravam da kupim Camcorder, neznam nista o njima pa samim tim ni sta da trazim, mogu maximalno da platim do 300$ ako ima neko ko se bavi kamerama bio bih zahvalan da mi predlozi nesto.
Evo sta sam ja izabrao Sony,odnosno nesto u ovome rangu, moze i Cannon.


Hvala jos jednom


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 6:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Lepa kamerica, bićeš sigurno zadovoljan...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 5:56 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 10:02 am
Postovi: 354
Lokacija: RS. I Sarajevo
Sasa, jeli mi ovo govoris iz iskusva ili iz onoga sto si procitao? Imas li neku da predlozis ako se razumijes oko ovoga, ovi Cannon-i su izuzetno povoljni ispod 200$


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 9:57 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 2:03 pm
Postovi: 1986
Lokacija: Nis
Siguran sam da to nemože biti loša kamera. Ja imam Sony DCR-HC18E i prezadovoljan sam. Lepo radi. Godinama je koristim. Bila je i u sahari a tamo je najfiniji pesak od koga su mnogi fotoaparati riknuli. Slika je odlična. Odlično radi i kod smanjenog svetla. va je novija i verujem bolja.

_________________
Mole se sposobni da onesposobe nesposobne kako oni nebi i dalje onesposobljavali sposobne.

Došli smo do ivice provalije. Krajnje je vreme za odlučan korak napred!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 1:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Ribar napisao:
Sasa, jeli mi ovo govoris iz iskusva ili iz onoga sto si procitao? Imas li neku da predlozis ako se razumijes oko ovoga, ovi Cannon-i su izuzetno povoljni ispod 200$


Dobro si izabrao, to je dobra miniDV kamerica, odličnog proizvođača, da ne kažem lidera na ovom polju. Ne vidim ništa bolje za taj novac, odnosno razlike su u nijansama. Više megapiksela ili memorijske kartice ti neće značiti ništa, a platićeš više. Bolji modeli od kamerice te klase koštaju znatno više, a to su modeli sa 3CCD čipa... Ako ti je neki od takvih "u dohvatu", slobodno kupi, nećeš se razočarati...

Ne znam koliko imaš volje, znanja i interesovanja da obrađuješ snimke (montiraš, seckaš, dodaješ prelaze, zvuk...), odnosno - ako to želiš da radiš miniDV kamera je odličan izbor. Ako ne želiš da se bakćeš sa tim, možda je bolje da potražiši neku "hard disk" kameru koja odmah snima u mpeg2 formatu pa to možeš odmah da narezuješ na DVD, a i sama manipulacija tim materijalom je mnogo brža i jednostavnija...

p.s. Posedujem takođe miniDV kameru, ali marke Panasonic, otprilike iste klase i cenovnog ranga, dosta sam snimao sa njom tako da imam nekog iskustva... :)


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 1:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 10:02 am
Postovi: 354
Lokacija: RS. I Sarajevo
Zahvaljujem na odgovoru, Sasa, ove Cannon-ove kamere su daleko jeftinije u cemu je razlika osim u imenu proizvodjaca?


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 1:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Pa, kvalitet je otprilike isti, i izrade i video snimka. Sony je generalno ovde malo bolji izbor, zbog servisa, a i ima neke sitne "zanimljivosti" koji drugi nemaju, recimo "Night shot", odnosno noćno (infracrveno) snimanje, tako da je upotrebljiv i kada drugi nisu. Istina, dobijaš onaj čudni sivo-zeleni snimak koji nije Bog zna što, ali drugi ne mogu ni tako... :)

Vidi, u principu nećeš pogrešiti bilo šta da uzmeš u ovoj klasi, izuzev Samsunga i još nekih "no name" proizvođača koji se nisu baš najbolje pokazali u ovoj branši (česti mehanički i drugi kvarovi)... Zato verujem i da ćeš sa Canonom biti prezadovoljan, pogotovo ako želiš da uštediš malo. Ja sam iz istog razloga pazario Panasonic i nisam se pokajao. Tada je (pre 3 godine) razlika u ceni bila baš značajna, no to se vremenom maltene izjednačilo (kod nas) pa je sada Sony nekako najlogičniji izbor...

Da skratim: Sony, Panasonic, Canon, JVC... Slobodno kupuj... :)

Umalo zaboravih: pazi samo da ne kupiš NTSC kameru (to je standardni format u USA) jer ćeš imati muke sa konverzijom. Treba ti PAL kamerica....


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 1:50 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jul 23, 2007 11:04 pm
Postovi: 2066
i obavezno kupi rezervnu baterijicu
jel ce ti se desiti da kad ti je napotrebnija kamera- bude prazna baterija :evil:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 8 postova ] 

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs