Danas je Pet Mar 29, 2024 12:57 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 3 postova ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 10:32 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Sep 30, 2006 1:18 pm
Postovi: 2646
Lokacija: Sremska Mitrovica
:) Samo kao inspiracija. Ako mislite da je zanimljivo, tu je Dr. Bouz :)... da objasni skroz:

Slika

Slika Slika

Slika Slika

:)

_________________
... svoje najbolje dane proveo sam noću...


Poslednja izmena od Chira u Uto Avg 26, 2008 6:12 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 9:41 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
ma jok. ja se uglavnom zgrazam crnobelih slika (znaju vec drugari koji posecuju foto-forum dizajnzona :) ). - meni je ovde treca najsimpa, mada, ovaj cvet mi je realno bolji u koloru.

neshto kasnije.... : -ali kad smo vech tu...:

kako NE TREBA crnobelisati sliku:

snimanje u aparatu na opciji bw, -> koje radi isto kao i kad odete u fotoshop, i kazete adjustments->saturation (ctrl + u) -> i onda tu onaj klizach srednji pomerite ulevo.
razlog: ne znam. ne volim crnobelo :D :D . razlog bi bio shto se n.pr. gube detalji tu i tamo.
mogucnosti: -mislim da je chira to ovde i uradio: n.pr. odete u channells - i tamo onda imaju r, g, b, - pa onda iskljucite ostale, a upalite samo pojedine, - ponekad je taj rezultat sasvim o.k. - ili kombinacija dva.
uglavnom, ja reeetko crnobelisem slike, t.j. ne secam se. juce sam jedan portret ucrnobelio slucajno, mada, posto sam ga snimio kao kolorni - meni se vise svidja kao kolorni, mada vidim drugarima (na dizajnzoni) se kanda vise svidelo to crnobelo.
pa sad... -opet, najbolje da ako nekog ova tematika interesuje postavi (slobodno ovde-javno) pitanje, pa, iako bas nesto mozda i ne znam odgovor - znam ko zna ;) - pa cemo da "reshimo". aj' u zdravlju.

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.

Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 9:19 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
evo i mala ilustracija od prekljuche. - nije bas mnogo vezano za pecanje, ali jbg - sta da ve radim..

Slika Slika

prva je otprilike original - druga je crnobelisanje, ali ne prostim desaturate. - sad verovatno likovi koji znaju znanje - umeju to lepo da urade - recimo brada i gorelevo kosica su se stopili sa crnom pozadinom, iako na kolornoj slici nije tako.

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 3 postova ] 

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs