Danas je Čet Apr 18, 2024 11:57 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 74 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Dec 14, 2009 11:01 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 4:23 pm
Postovi: 681
Lokacija: Holandija
Joja, bas lepa tema koja bi trebalo da koristi svima nama.
Oni koji jos ne znaju kako da se lepo uslikaju sa ulovom mogu "jeftino" da nauce a mi koji volimo
da gledamo lepe slike sa ulovima da jos cesce uzivamo.


Meni je lepa fotografija jako vazna...zato se verovatno trudim vise od prosecnog ribolovca.

Da biste napravili lepu sliku morate pre svega imati postovanja prema ribi koju lovite.
Fotografisite ulov u prirodnom ambijentu i probajte da vam riba na fotografiji izgleda prirodno.

Smirite ruku pre nego sto okinete.
Obratite paznju napravac sunca.
Kadrirajte radije previse nego da "osakatite" ribu ili ribolovca...jako je jedniostavno iseci sliku na kompijuteru.
Ako ste vi srecni ribolovac probajte da "rezirate" fotografisanje ako je kolega nestrucan.

Evo primera kako ja to radim kad sam sam:


Samookidac...ukupno sam napravio tri fotografije a ava je bila najlepsa...kadrirao sam na metar oko sebe i posle samo isekao na kompu:

Slika

A ovako izgleda kad imate dobrog kolegu da vas uslika:
Slika

_________________
http://www.ribolovci.com/forum/index.php

http://www.hengelsportdefuik.nl/


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 14, 2009 11:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Feb 25, 2006 9:22 pm
Postovi: 334
...super je sto se tema posle par dana spavanja nastavlja u zeljenom pravcu...i 2 x je super sto se javljaju ljudi od zanata i koji imaju zelju da to podele sa drugima,bez da se drugi ljute...to sto pricamo o lepoj fotografiji ulova,te osnove slikanja sa ulovom,verujem da bi sada trebalo da svi znaju ili su vec znali...ima verovatno razloga kada se nešto nepredvidjeno krene desavati i u camcu ili na obali pa slika ispadne kakva-takva-nikakva ali malo truda i dobijete nesto ovako kao igorNL sto kaci...svaka je za naslovnu (samo i to da imate u vidu,za naslovnu treba da je slika ˝uspravna˝ :wink: )...

_________________
-Moj deda se drogira. On je dijabolicar i svaki dan daje sebi drogu iz sprica.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 12:04 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 2:03 pm
Postovi: 1986
Lokacija: Nis
A jesu li ribe žive i tek izvađene na najlepšim fotografijama ili su se "malko smirile" pre poziranja?
Veliku i živu, tek izvađenu iz vode ribu je jako teško slikati a sa druge strane ubiti je zarad lepe fotografije nekome može da bude problem.

_________________
Mole se sposobni da onesposobe nesposobne kako oni nebi i dalje onesposobljavali sposobne.

Došli smo do ivice provalije. Krajnje je vreme za odlučan korak napred!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 12:52 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 4:23 pm
Postovi: 681
Lokacija: Holandija
Ribe koje slikam uglavnom pustam, stuke i smudjeve preko 70cm obavezno.
Samo jednom u zivotu mi se desilo da sam sacekao sa fotografisanjem jer sam u jedno za drugim dobioncetiri velika smudja u nekih 30-40m...i tada sam nakon cetvrtog napravio pauzu sa pecanjem da bi ih slikao i pustio. Pustio sam taj filmic na Youtube...verovatno si ga tamo video pa zato postavljas takva pitanja.

Nije istina da je krupnu ribu tesko slikati, samo slikanje uglavnom traje 1-2 minuta... ne verujem da je to ekstremno dugo za ribu na suvom. Ako i umre nakon fotografisanja mislim da je to iz drugih razloga.
Mozda nemamo ista merila sto se tice krupne ribe...meni je to recimo smudj od 70+ ili bandar od 40+ a ti mozda imas drugacija merila.

Nisam neki veliki moralista i zakleti C&R da placem za svakom ribom koja ne prezivi moje izivljavanje nad njom.
Kad dostignem taj nivo svesti prestacu da pecam i uclanicu se u Partiju za zivotinje i pljuvati po ribolovcima. :lol:

_________________
http://www.ribolovci.com/forum/index.php

http://www.hengelsportdefuik.nl/


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 74 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs