Danas je Uto Apr 23, 2024 10:53 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 74 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 6:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 6:37 pm
Postovi: 461
Lokacija: Senta
I ja se slaze sa Jojom. I nije poenta u tome da fotka bude profi, nego da riba bude cista, i lepo prihvacena. A te price da je slikano tako jer je neko srecan itd ostavimo za neke ljude koji nisu isli na vodu. I ja sam srecan svaki put kad uhvatim ribu ali takviih fotki nemam, ako sam ih nekad i imao naucio sam vremenom kako da slika bude lepa.
Sta mislite zasto su na sajtu slike na stringerima "nepozeljne"? Ili slike gde se stuka drzi "za oci". Sad cemo i to dozvoliti jer su i oni bili sretni kad su upecali i zato sto su i oni "ribolovci a ne fotografi a ovo je ribolovacki sajt a ne fotografski" kako rece neko od kolega ranije.
Ne razumem ljude koji svaki savet uzimaju licno i odmah idu sa nekim fazonima i provokacijama tipa "decko, k****" itd.
Vi bi trebalo da popijete jedan bensedin pa da onda dodjete na forum zato sto "nije tesko biti fin". ;)


Poslednja izmena od Tex u Čet Dec 10, 2009 7:02 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 6:48 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Jan 11, 2009 6:13 pm
Postovi: 369
Lokacija: Beograd
^
Imas pp.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 6:54 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 10:46 am
Postovi: 236
Lokacija: Požarevac
Goci napisao:
Ćao bata Sale!

Lepa zamisao! :)

Ako već ovde negde: Sve u vezi sa fotografijom... nema posebne teme o tome, otvori ti jednu, pa "okači" tu.

Pozz


Okacio, kolega urednice 8)


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 8:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Tex napisao:
I ja se slaze sa Jojom. I nije poenta u tome da fotka bude profi, nego da riba bude cista, i lepo prihvacena. A te price da je slikano tako jer je neko srecan itd ostavimo za neke ljude koji nisu isli na vodu. I ja sam srecan svaki put kad uhvatim ribu ali takviih fotki nemam, ako sam ih nekad i imao naucio sam vremenom kako da slika bude lepa.
Sta mislite zasto su na sajtu slike na stringerima "nepozeljne"? Ili slike gde se stuka drzi "za oci". Sad cemo i to dozvoliti jer su i oni bili sretni kad su upecali i zato sto su i oni "ribolovci a ne fotografi a ovo je ribolovacki sajt a ne fotografski" kako rece neko od kolega ranije.
Ne razumem ljude koji svaki savet uzimaju licno i odmah idu sa nekim fazonima i provokacijama tipa "decko, k****" itd.
Vi bi trebalo da popijete jedan bensedin pa da onda dodjete na forum zato sto "nije tesko biti fin". ;)


Ti sad pricas o drugim extremima kojima po meni zaista nema mesta ovde. Ali one fotke, konkretno, po meni ne krse nijedno pravilo foruma i uopste nisu toliko uzasne kao sto bi se reklo po jojinoj reakciji, mada su daleko od savrsenih. Boze, covek ukrstio ruke! :shock: :shock: :shock: Cisto preterivanje... Svaka kritika jeste dobrodosla, ali saopstena u korektnoj formi i na korektan nacin.
P.S. Voleo bih da neko vas "savesne" fotografe nabije pod vodu da bi vas uslikao, sve dok ne ispadne lepa slika, da vidim dal bi pricali da je to "samo" 2 minuta zarad lepe fotke.

E, vidis, ovo je bio post pre kog sam trebao da popijem bensedin, cisto da shvatis razliku u odnosu na moj malopredjasnji

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 10:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 1:31 pm
Postovi: 839
Lokacija: Vrsac, lepa varos
sto ja znam da skuvam kafu.... :lol:

_________________
Run, Forest, RUUUUUUUN!!!

Priključi se i ti u BOJKOT DOZVOLA 2013!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 11:40 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 6:37 pm
Postovi: 461
Lokacija: Senta
@ 2pike
Niko nije rekao da ribu treba drzati van vode dok ne ispadne lepa slika, vec da ribu treba pravilno drzati pa ce i ta jedna brza fotka biti lepsa nego da je drzis za skrge i siris skrzne poklopce.
E tu je razlika izmedju onoga sto Joja prica i objasnjava i onoga sto ti "citas" izmedju redova jer pre dolaska na forum nisi popio bensedin pa bi s nekim da se svadjas.
A ja jos jednom kazem, nije tesko biti fin....

P.S. Nije jos posteno ni stegla zima a vidi sta se desava...... u Januaru ce me biti strah da se logujem na forum. :)


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 2:57 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
A ja lepo rekoh na korektan nacin da je to moglo da bude saopsteno na korektniji nacin, ako je uopste trebalo da bude, i da nije stvar ukritici, vec na koji je nacin izrecena. A ima stvari protiv kojih se treba pobuniti, ali sve u pravo vreme i na pravi nacin. Ja sam npr protivnik gripa, ruzna mi je i totalno nehumana naprava, pa kad bi svakom ko postavi sliku sa njim kenjao kako je to nehumani i bolno za ribu, itd, isl, siguran sam da bi svakom preseo i ulov, i uzivanje i pohvala, na kraju krajeva, jer i tako nesto ocekujemo. Nekom smetaju kontra kuke na trokama, ili ta tri kraka, pa kad bi on krenuo drugima da se penje na glavu da pecaju sa ovakvim ili onakvim udicama, ode bestraga i uzivanje u ribolovu, i druzenje po forumima. Ovaj mrzi meredove, drugi stringere, treci cuvarke, i tako u beskraj. Neko voli da rucka smudja, pa propagira pustanje stuke i soma, neko obrnuto, itd, isl, i bezbroj varijacija da popujemo jedni drugima. Ja jesam mozda malo preterao, ali mora se priznati da sam i imao malo povoda za tako nesto. A nisam ja prvi spominjao bensedine, jer znam da nije tesko da se bidne fin, narocito kad nekom pri tom malo zavuces, onako na finjaka, s ledja...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 5:08 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Feb 25, 2006 9:22 pm
Postovi: 334
2pike...ajde kada me vec pokusavas ubaciti nazad u raspravu,reci mi molim na koji sam ja to nekorektan nacin izrekao kritiku?...gde sam rekao da krse pravila foruma?...molio bih te da me citiras iz bilo kog mog prethodnog posta...
...slazem se sa tobom za grip (izgleda kao bas gruba sprava) i licno ga nemam,meredov nekoristim,tako da je zanimljivo kada treba prihvatiti ribu,ali da bi je prihvatio bez ikakvog pomagala treba da je prvo dobro izmoris ili da si majstor koji dnevno vadi 50-60 kom pa da si ispraksiran do maximuma...a ako je dobro izmoris,onda posle slike-dve ide povratak u vodu koji traje 1-2min,zbog toga bi se mozda i odlucio za neki grip ili dobar meredov kakvih ima u americi (oni sa gumenom mrezom gde se riba nemoze zapetljati)...pali imam i razloge zasto se jos uvek razmisljam dali ipak da probam sezonu-dve sa gripom...grip obezbedjuje siguran prihvat i puno skracuje vreme slikanja jer je riba vec maltene po vadjenju iz vode namestena za slikanje,samo je treba drugom rukog prihvatiti pod stomak...mislim da je neko vec napisao da se samo obrati paznja kod gripa da se kupuje onaj sto mu se moze rucica okretati,da nebi bilo kidanja usta...
...pogledajte sliku koju je postavio sale guitar za koju on sam kaze da je grozna...po meni to nije grozna slika...vidi se da je sa samookidacem slikana,znam koliko se truda i volje treba uloziti da se napravi takva slika ako si sam u camcu - postavio fotoaparat,proverio sve,riba je cista,lepo je drzi,stalo mu je sve u kadar...to sto ima viska svetlosti je najmanji problem,vidi se ono najvaznije - postovanje ulova i da je sve ucinio sto je mogao da i sam ima uspomenu na taj ulov...

_________________
-Moj deda se drogira. On je dijabolicar i svaki dan daje sebi drogu iz sprica.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 8:19 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
U principu, ni meni se ne sviđa fotka na kojoj se vidi grip, ali u nekim situacijama je jednostavno nezamenjiv, a ponekad se zaista ni nema previše vremena za nameštanje za fotkanje, odlaganje gripa, rizično je i za foto-opremu, i za ribolovca, a u krajnjem slučaju i po ribu (recimo: vetar, čamac, noć, kiša..), pa je bolje i takva fotka nego nikakva...

Slika

Inače, grip zaista grozno izgleda, ali ako je u veštim rukama (i pogotovo ako je odgovarajući model), to je vrlo humana sprava, da tako kažem, i veoma ubrzava proces prihvatanja i oslobađanja ribe, a pritom minimalizira povrede i oštećenja do kojih redovno dolazi... Verujem da zaista grozno izgleda iz "perspektive" nekog ko najviše lovi klena ili pastrmku, ali kod lova ovih ravničarskih, zubatih i bodljikavih riba - zaista je odlična stvar... :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 12:06 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Citiram: Neka urednici prebace ovaj post gde misle da treba...ali trenutno mu je mesto bas ovde...voda lepa,uslovi lepi (bez kise),ulovi lepi...a slike odvratne (cast izuzecima)...ribe stisnute za skrge ili iza skrga,ukrstene ruke na fotkama,prljave ribe kao da su se valjale po blatu...a pozadina?...zar je tesko ispostovati ulov i lepo se namestiti i napraviti fotku koja ce mozda ici i na neciji desktop...zar mislite da vam to oduzima puno vremena?

...da je drzis 10 min?...pa za to vreme bi je nacrtao a ne fotografisao...mozda zelis reci da je ovo drzanje i stiskanje za skrge i valjanje po blatu i ukrstanje ruku opravdano jer si hteo da je brzo vratis neozledjenu????...to mozes pricati na nekom rodjendanu u drustvu gde niko nikad nije bio u ribolovu...ovde nemoj ni pokusavati,svako od nas (ili bar vecina) je bila u camcu i imala priliku da se slika sa ulovom,i u pocetku su slike mozda izgledale i tako...ali onda dodjes kuci prebacis slike na komp,pa od 5-6 uslikanih vidis da nijedna nije cak ni prosecna...


I tako dalje, i tako dalje. Mozda sve ovo tebi deluje kao konstruktivna kritika, ali je sasvim dovoljna da nekom zagorca srecu zbog ulova. Znam samo da sam se ja iznervirao, a uopste se nije mene ticalo, kako li je kolegi cija je fotka bila? A sto se gripa tice, nisam ni nameravao da zapocinjem raspravu, vec da dam primer, jednostavno ga ne volim i to je to, ne nameravam da svima redom solim pamet da ne treba da ga koriste

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 74 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs