Danas je Čet Mar 28, 2024 10:00 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 339 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 34 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 2:15 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Maj 11, 2006 2:03 am
Postovi: 1097
Lokacija: cacak
u svakom slucaju hvala ali mislio sam na paulica :D , osim ako se i ti ne bavis fotografijom malo vise

_________________
Ne znam da pecam,
al' me riba 'oće.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 4:06 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Pa, recimo da se bavim, i privatno i profesionalno... :wink:

Maksimum za taj novac koji si spremio je neki stariji ali očuvan model nekog poznatog proizvođača. Ne trči za megapikselima jer nećeš osetiti veliku potrebu za njima... Na e-bay-u može svašta da se nađe za male pare, a imaš i čoveka koji je voljan da ti to kupi i donese..
Evo, ove fotografije su napravljene fotoaparatom od svega 1,4 mpix koji je star skoro 10 godina: Link


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 5:07 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 9:59 pm
Postovi: 3626
Lokacija: Cacak / Bec
Saša napisao:
Pa, recimo da se bavim, i privatno i profesionalno... :wink:

Maksimum za taj novac koji si spremio je neki stariji ali očuvan model nekog poznatog proizvođača. Ne trči za megapikselima jer nećeš osetiti veliku potrebu za njima... Na e-bay-u može svašta da se nađe za male pare, a imaš i čoveka koji je voljan da ti to kupi i donese..
Evo, ove fotografije su napravljene fotoaparatom od svega 1,4 mpix koji je star skoro 10 godina: Link


Boj ne bije ljuto oruzje vec pamet i umece kod fotografa :)
lepe slike stvarno, ne bih rekao da je samo 1.4mpx,al i dobra optika je u igri
mada mi se cini da ce Oholi da uzme Canon PS A460
ima neka akcija u Merkatoru, cena 123E,a priblizno je to cena i u USA,gde su tradicionalno mnogo jeftiniji elektronski uredjaji.

_________________
"Social media don’t have to be democracies where all speech is valued at any cost; you can feel free to be the dictator of your conversational domain for the sake of your own sanity".


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 12:10 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
dobro,da i ja pitam nesto .kupio bih olympus SP-510 ,jel neko ima iskustva sa njim,meni se cini sasvim ok po karakteristikama koje sam pronasao.izmedju ostalog 7,1mega piksela(3072x2304), ED objektiv, 10x opticki 5xdigitalni zoom,super makro 3cm.....[img][img]http://img406.imageshack.us/img406/3949/sp510uzfrontmma9.jpg[/img][/img]

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 12:32 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
O.K je to fotoaparat, mada, ja bih za iste ili malo veće pare pre kupio Fuji S6500fd jer je mnogo bolji (odlična optika i najbolji senzor u klasi), ili polovan Canon EOS 300D sa kit objektivom (za početak)...

Za koliko si tačno para "našao" taj Olympus? Vidim na Net-u da mu se cena kreće između 330 i 350 evra, a toliko košta i mnogo bolji Fuji... Jedino ako ga nisi našao negde mnogo povoljnije?


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 1:29 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Maj 11, 2006 2:03 am
Postovi: 1097
Lokacija: cacak
oholi nece canona jer ga je murija danas trazila da ga zatvori,sutra moram da im dam 2000 da ne lezim 5 dana,sve u svemu i dalje trazim best buy do 100e :wink:

_________________
Ne znam da pecam,

al' me riba 'oće.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 1:33 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Maj 11, 2006 2:03 am
Postovi: 1097
Lokacija: cacak
sale nece da se otvore fotke sa linka, u cemu je fora?

_________________
Ne znam da pecam,

al' me riba 'oće.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 1:35 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Verovatno neki trenutni zastoj u radu ImageShack sajta na kome su okačene... Neće to dugo, verovatno...


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 1:37 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Maj 11, 2006 2:03 am
Postovi: 1097
Lokacija: cacak
hvala

_________________
Ne znam da pecam,

al' me riba 'oće.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 12:08 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Avg 03, 2006 11:52 pm
Postovi: 1060
Lokacija: Kladovo... tamo gde je Dunav najlepši
A ja sanjarim o Canon EOS 400-D, ali i ovaj Olympus sa slike me već neko vreme interesuje prvenstveno zbog optičkog zuma. Oholi, sve što ti je Saša rekao trebao bi da prihvatiš kao savet iskusnog fotografa. Nemoj kupovati fotoaparat zbog velikog broja megapiksela ili mogućnosti digitalnog zuma pošto su to samo marketinški potezi. Najvažniji ti je optički zum i kvalitetan senzor. Kao početniku savetujem ti da kupiš neki od Canon modela koji su ti forumaši preporučili (na primer A530) i koji će te služiti na duge staze sve dok se ne odlučiš za kupovinu DSLR digitalca. Moja preporuka je da ti više od 4 ili 5 megapiksela ne treba, uz minimum 3 puta optički zum za početak tvog bavljenja digitalnom fotografijom. Najbolje će biti da ''pojuriš'' malo i specijalizovane literature iz oblasti digitalnih aparata, a dosta testova digitalnih fotoaparata imaš u domaćim časopisima za kompjutere. Najbolje će biti da malo ''pronikneš'' u tu temu pa će ti onda biti lakše da izabereš model koji ti se sviđa i koji će u potpunosti ispuniti tvoje potrebe za fotografijom.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 339 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 34 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs