Danas je Pet Apr 19, 2024 3:42 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 339 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 27 28 29 30 31 Elipsa 34 Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: FOTOAPARAT?
PostPoslato: Pon Dec 12, 2011 12:16 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 10, 2006 11:20 am
Postovi: 178
Lokacija: Beograd
Tesko da su AA baterije plus u danasnje vreme. Posebno kad je pecanje u pitanju, ja sam skoro uvek prilicno daleko od neke trafike :) Po meni su samo dodatni trosak. A mislim i da rezervne baterije za sve te kompakte nisu vise od 15-20e.

_________________
http://www.atom.rs


Vrh
   
 Tema posta: Re: FOTOAPARAT?
PostPoslato: Pon Dec 12, 2011 2:23 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
za 15E kupe se 4 punjive sanyo enelop baterije, i one imaju u principu vechi kapacitet nego male li-ion koje su po drugim aparatima (i samo za neki odredjeni tip). (da ne bude neke zabune, imam enelop baterije, i onakve su kakve proizvodjac tvrdi da jesu (u praktichnom zhivotu - nemaju samopraznjenje)(vrlo vrlo vrlo je malo - ja nisam primetio, imam 5x4kom.)

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.

Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: FOTOAPARAT?
PostPoslato: Pon Dec 12, 2011 5:57 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Jun 18, 2009 11:33 am
Postovi: 972
Lokacija: Doboj
vjerovatno je čitao al mu je mrsko zajebavat se oko štimanja,i vjerovatno nije računao da ima za sve auto podešavanje,sad sam baš gledao na youtube neke snimke za pomenuti digić,ne djeluje komplikovano šta više kažu da su postavke dosta jednostavne,minus mu je objektiv koji skakuće prilikom zumiranja tj. ne ide glatko,te koliko sam skontao auto fokus,naročito u videu,da li znate možda neki digitalac iste cijene koji je možda bolji od toga,jbg to mi je jače od plate pa bi bilo fino da ne bude propala investicija,sad jedino što mi taj ne odgovara za pecanje glomazan ali ni ne uzimam ga samo radi toga

_________________
It's not about the meaning of life, it's about the feeling of life,Catch and Release.

http://www.youtube.com/user/2511991120000

http://profile.imageshack.us/user/varenica/


Vrh
   
 Tema posta: Re: FOTOAPARAT?
PostPoslato: Pon Dec 12, 2011 7:36 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jan 19, 2011 11:06 pm
Postovi: 122
Lokacija: Šumadija
doktor bouz napisao:
za 15E kupe se 4 punjive sanyo enelop baterije, i one imaju u principu vechi kapacitet nego male li-ion koje su po drugim aparatima (i samo za neki odredjeni tip). (da ne bude neke zabune, imam enelop baterije, i onakve su kakve proizvodjac tvrdi da jesu (u praktichnom zhivotu - nemaju samopraznjenje)(vrlo vrlo vrlo je malo - ja nisam primetio, imam 5x4kom.)

U pravu si,ja radim u radnji gde između ostalog držimo i punjače i baterije i mogu da kažem da su Sanyo baterije neprevaziđene,pogotovo Enelop serija koja je izašla pre nekih 5-6 godina,kod kojih je efekat pražnjenja vrlo mali ili ga uopšte nema.Ja imam stariju seriju Sanyo baterija i prezadovoljan sam,za razliku od GP koje su totalno njesra.Evo ih na slici i još jedan par mi je u aparatu,kad budu crkle,a to će biti ko zna kad,obavezno kupujem opet Sanyo.

Slika
By zeljkokg76 at 2011-12-12

_________________
U ovi manastir ćoravije progleda, ćopavi prohoda, a mrtvi oživio


Vrh
   
 Tema posta: Re: FOTOAPARAT?
PostPoslato: Ned Apr 15, 2012 12:19 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 3:19 pm
Postovi: 276
Lokacija: Yugoslavia
sto kaze dr.bouz sanyo eneloop baterije su sjajne, ni ja nisam primetio neka praznjenja u "mirovanju" koristim isto za bliceve i jako jako lepo sljakaju :)

_________________
TwinPower 4000FA + CD SunRise 15-50gr = ♥


Vrh
   
 Tema posta: Re: FOTOAPARAT?
PostPoslato: Čet Apr 19, 2012 8:08 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 18, 2009 12:35 pm
Postovi: 29
Ja imam polovan Fuji S9500 (kupio od jednog našeg člana ovde) i VEOMA sam zadovoljan!
Slab sam stručnjak za fotografiju, ali ovaj aparat i u AUTO modu radi, za mene, zadovoljavajuće fotke...

Plus, intenzivnno proučavam Uputstvo i svaki dan naučim nešto... :)


Vrh
   
 Tema posta: Re: FOTOAPARAT?
PostPoslato: Čet Apr 19, 2012 9:35 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 4:42 pm
Postovi: 578
Lokacija: Novi Beograd
ma da bre, sve je to dobro manje više, samo malo da se savlada tematika, i bilo kojim aparatom ima mladić mlad da slika k'o zmaj.

_________________
stotinu je bolesti, jedan je doktor.



Ko ne procita uputstvo fotoaparata - voblere mu panjevi odneli, motke mu se u kontri lomile, shvalerke mu kresali drugari!!


Vrh
   
 Tema posta: Re: FOTOAPARAT?
PostPoslato: Sre Maj 30, 2012 12:51 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2805
Lokacija: Jagodina
Mala molba za iskusne kolege...

Imam Fuji S4000, resio da ga prodam (koga zanima nek se javi, nooovo :wink: :D ) pa da uzmem nesto malko bolje... Pa mi treba savet sta je to!

Canon SX 40HS, Canon 110D, Nikon 3100 ili 3200... Ili mozda nesto jos malo bolje a polovno, dobro ocuvano?

Volim sve da fotkam a narocito uz upotrebu malo veceg zuma. Medjutim, najvise mi je stalo do kvaliteta fotki pa me zanima da li postoji neka osetna razlika medju ovim aparatima?

Volim da slikam ali s obzirom da su mi varalicarci bili preokupacija zadnjih godina, poprilicno sa tanak sa znanjem oko aparata :D
Ako neko ima volju malo da mi pomogne, unapred hvala! A ako neko ima volju malo vise da mi pomogne, neka mi ostavi broj telefona na PP pa da ga nazovem.


Vrh
   
 Tema posta: Re: FOTOAPARAT?
PostPoslato: Sre Maj 30, 2012 1:03 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:30 am
Postovi: 6390
Lokacija: šibenik
...

Slika
Slika

...

uzmi ovoga,ja već drugog kupio :P
pošto mi prvog bacio pas u more :lol: :(
lagan,malecki stane u đep,a ima sve funkcije koje
su nama amaterima potrebne,e da i toliko je jednostavan
za rukovanje da i malo dijete može s njim raditi :D


Vrh
   
 Tema posta: Re: FOTOAPARAT?
PostPoslato: Čet Maj 31, 2012 2:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2805
Lokacija: Jagodina
Ma imam i ja jednog malog Ixusa, njega uglavnom i nosim na vodu ali bih i jedan malo bolji :wink:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 339 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 27 28 29 30 31 Elipsa 34 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs