Danas je Čet Mar 28, 2024 9:40 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 14 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Mar 14, 2010 9:54 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 01, 2006 10:26 am
Postovi: 178
Lokacija: Kikinda
STOP RIBOKRAĐI... pokrećemo ovaj deo foruma u cilju pomoći upravljačima voda i ribočuvarskim službama, odvraćanja potencijalnih prekršitelja od lopovluka, ali i kao pomoć "neupućenima" u stvaranju jasnije slike o žalosnom stanju na našim napaćenim vodama.

STOP RIBOKRAĐI je zamišljen kao prostor gde svi možete ostavljati svoja DNEVNA zapažanja (lopovluke) sa voda, ali isključivo u skladu sa pravilima iznešenim ovde.

Teme su podelenje po ribarskim područjima.

- Možete otvoriti temu sa voda na kojima pecate u okviru ribarskog područja... npr. Vaš grad i okolina... navedete vode na kojima pecate i sa kojih možete dati izveštaj o uočenom lopovluku.
- Već otvorene teme nemojte ponavljati, nego pišite i dopunite zapažanjima kao što to već radite na forumu.
- Svi bi trebali da se potrudimo da u svakom prvom postu u okviru otvorene teme stoje brojevi ribočuvara iz datog reona... brojevi Upravljača voda... brojevi Ribolovačkih udruženja... brojevi Inspekcijskih službi, itd. (ove informacije će uredništvo dodavati redovno u vaš prvi/gornji otvoreni post)


Opis lopovluka, datum, mesto:
Nekoliko reči o uočenom lopovluku... poželjno je dati tačan datum/vreme i tačnu lokaciju na vodi

VAŽNO!
:arrow: Ukoliko znate počinioce... dozvoljeni su inicijali, ali ne i puna imena ili nadimci!
:arrow: Dozvoljeni linkovi ka Youtube snimcima lopovluka (npr. grabuljaša na delu, razvlačenje mreža itd)
:arrow: Dozvoljene su fotografije lopovluka (ali samo sa "umrljanim" licima)... original fotografije naravno pošaljilac poseduje i na zahtev/molbu može poslati ribočuvarima ili udruženjima...
:arrow: Pišite samo o aktuelnim dešavanjima. O tome šta je i kako je bilo možete pisati u temi Tuga naša. Eventualno, za te potrebe možemo otvoriti još jednu temu ovde. Možda nije loše sakupiti na jednom mestu sve "grozote" kroz koje su naše vode (riba, pa i mi) prošle...

Član Stop Ribokradji
"Stop Ribokradji" je član foruma koji će pomoći u postavljanju vaših fotografija ukoliko iz nekog razloga imate problema da ih sami postavite, ili niste u mogućnosti da lica aktera "zamrljate". Takođe možete slati i svoje video zapise koje će član "Stop Ribokradji" postaviti na Youtube
Člana "Stop Ribokradji" predstavlja više urednika foruma. Mail je aktiviran - stopribokradji@gmail.com

Zloupotreba teme
Kako je tema izuzetno osetljive prirode, svaka njena zloupotreba će se kažnjavati momentalim trajnim bannom sa foruma (namerno pisanje celog imena, ostavljanje lažnih informacija, kilometarsko skretanje sa teme...)

Smatramo da će ovaj pravilnik pročitati svako ko je voljan valjano i objektivno učestvovati i pomoći.

:arrow: Ovaj deo foruma će možda naći svoje mesto na samom vrhu foruma Varalicar.com. Pisati mogu samo registrovani članovi foruma, ali je tema vidljiva i za goste... "gosti" bi uz vašu pomoć trebali biti ribočuvari, upravljači voda, udruženja ribolovaca, novinari itd. Na nama/vama je da širimo dobar "glas" o ovoj temi...

Možete postovati ispod i dati svoj komentar u vezi svega gore napisanog.
Hvala!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 8:20 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Fino, lepa ideja i sasvim dobro razrađen pravilnik... :wink:

Treba obelodaniti lica i radnje lopurdi, što da ne, ali pritom i administracija sajta mora biti zaštićena od potencijalnih tužbi i sličnih problema. :wink:

Potrudiću se da u budućnosti i sam obratim malo više pažnje na takve stvari i priložim koju fotku.
Bar u Novom Sadu to nije problem, pogotovo za vreme lovostaja smuđa, na keju i "Špicu",
gde nesavesni i dalje love smuđa, ili par stotina metara uzvodnije gde je uvek "ekipa" koja drlja belu u zimovniku... :roll:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 8:29 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Dec 12, 2009 9:13 pm
Postovi: 339
Pazi se samo, to su nezgodni ljudi. Ja isto pozdravljam akciju 100%, mrzim lopove u svakom smislu


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 11:07 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 01, 2006 10:26 am
Postovi: 178
Lokacija: Kikinda
Evo jednog "zabrinutog"...

Slika

Ocekujemo naravno prve fotkice sa poznatih lokacija...


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 19, 2010 7:43 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 10:06 am
Postovi: 2384
Lokacija: Prijedor,RS
@Admine otvori temu za Republiku Srpsku, imamo i mi sta pokazati u ovom kutku...


Vrh
   
PostPoslato: Ned Mar 21, 2010 10:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 2:49 pm
Postovi: 603
Lokacija: Vukovar
Tako je Libore, mislim da bi trebalo otvoriti teme i za ostale zemlje.

Ipak je ovo internacionalni forum :wink:

_________________
Ovo je kratak tekst koji možete da dodate vašim porukama. Ograničenje dužine je na 255 karaktera


Vrh
   
PostPoslato: Sre Mar 24, 2010 9:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Apr 17, 2009 3:20 pm
Postovi: 6
Pozdrav Roberte

Imam jedan video zapis koji sam napravio pre par dana, spada u "Srbija-Centar" ali tema je zaključana :|


Vrh
   
PostPoslato: Sre Mar 24, 2010 9:33 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Apr 17, 2009 3:20 pm
Postovi: 6
Jao... :oops:

Kasno palim :P umoran mozak 8)


Vrh
   
PostPoslato: Sre Dec 29, 2010 10:28 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Mar 03, 2010 5:50 pm
Postovi: 0
bogami dalo bi se dosta pričati za republiku srbsku,prošli tjedan sam pecao na uni iz čamca kod jasenovca ispod samoga mosta na prelazu za gradinu a tamo majstor u pola bijela dana na bos strani razvlači mrežu od carine 100 metara! čovijek da ne povjeruje bio sam šokiran i to samo pedesetak metara od samoga mosta! poz, od kolege sa jasenovljanske strane!


Vrh
   
PostPoslato: Čet Dec 30, 2010 10:40 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 12:19 pm
Postovi: 1285
Lokacija: Beograd
U bgdu se grabulja na 30m od STanice recne policije pa nikom nista.

_________________
Pojedinci imaju vise licnosti u sebi a nijedna nije normalna


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 14 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs