Danas je Čet Mar 28, 2024 8:37 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 27 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 11:51 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 11:12 pm
Postovi: 3
:evil:
Veceras nas 5 pecamo na Keju,kad dodjose majstori sa mrezom na 3-4 metra od nas i lagano vuku,mi zovemo recnu panduriju 5 puta oni kazu jebte se i zovite ribocuvare,ima li iko ideju kako da se ovo resi a da se ne baca kamenje u ribarske camce i sl?,tipa ajmo se udruziti i sl?


Vrh
   
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 11:57 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Dec 29, 2008 6:42 pm
Postovi: 596
Lokacija: Novi Sad.Srbija.
Benzin,motorno ulje,staklena flasha,krpa :mrgreen:

_________________
"Не могу да схватим поделу као што је балканска."


Vrh
   
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 6:22 am 
OffLine
Forum Domacin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 10:53 am
Postovi: 4869
Lokacija: DUNAV 1163 km
Mozes samo lepo da ih zamolis da vise ne prilaze obali bas blizu i poslusace te.
Takodje ako su bila dvojica u dva camca sigurno su vukli vlak i sigurno su bili na 30 m od obale.
Takav je to ribarski alat i tako se vuce.Camac deluje da je u obali ali alat je dosta dublje. A da ne poverujes nista ti to ne utice na lov smudja jer prvenstveno soma tako love.
Panduri im nista ne mogu jer imaju sve uredne dozvole a tek ribocuvar im nista ne moze jer isto imaju sve.
Licno ih sve poznajem i siguran sam da nece dolaziti ako ih lepo zamolis.

_________________
www.mgz.rs


Vrh
   
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 9:56 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
bugi napisao:
Takav je to ribarski alat i tako se vuce.Camac deluje da je u obali ali alat je dosta dublje.


:lol: :lol: Treba da vidis u Djerdapu kaka tek tamo tih 30m izgledaju blizu. Najcesce moras da poskocis u vis ne bi li mreza prosla, cak i obalom, a da te ne pokupi :roll: Samo sto je tamo policija bar ekspedirivnija pa cim neko pozove policiju, eto ti njih da ti .ebu mater.


Poslednja izmena od twister011 u Ned Sep 19, 2010 9:58 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 9:57 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Mar 10, 2009 10:44 am
Postovi: 204
Lokacija: Beograd
Bugi, poceo si da formiras paralelne svetove......
Ovaj ovde tako,tako, ali onaj nas od pancevca pa nadole je prava svinjarija. Nemoj nam navlaciti roze naocare!
A ribocuvari ti izgleda boluju od kokosijeg slepila i/ ili nisu prevazisli stra' od mraka.
Uglavnom sta se desi, desi se nocu. Uglavnom to sto po neki put pregledaju vertikalce, sto do sada nije ni radjeno, ne znaci da obavljaju svoj posao dobro.
Pusti pricu i hvalu po forumu u vezi ovoga, no smisli nesto konstruktivno.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 9:58 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 2:40 pm
Postovi: 733
Lokacija: nbgd
Pre nekih 7-8 godina svratim ispod Pancevca sa prijateljom da malo zabacimo ispod mosta.Zive duse nije bilo,osim jednog dubinkasa nesto uzvodno od mosta.Dok smo mi bacali prema najblizoj stopi od mosta,cusmo svadju koja se odvijala izmedju dubinkasa i alasa,koji je terao mrezu nekih pet metara od obale.Naravno pokupio je coveku dva stapa ali se nije ni osvrnuo.Moj drug je tada poludeo od besa i otrcao u tom pravcu.U sledecem trenutku izvadio je iz zadnjeg djepa novcanik ,munevito ga otvorio i zatvorio,pokazujuci ga alasu uz verbalno upozorenje:"Policija.da te nisam vise video ovde da si prosao i da si sacekao u marini Visnjica,Patrola dolazi".
Joj kako se onaj alas ukenjao od straha,kako je moljakao da vise nikada nece...itd.Skupi mrezu.upali pentu i pravac marina.Mora da je cekao ko zna koliko,jer se nije zezati sa policijom.Dubinkas i ja smo cestitali na ideji mog druga a lepo smo se smejali,kako nekada i lazno predstavljenje moze uroditi plodom. :idea: :wink: :D

_________________
moga smudja niko nikad nece uhvatiti


Vrh
   
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 10:10 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Maj 01, 2006 2:12 pm
Postovi: 376
Lokacija: BGD
da su zvali i ribocuvara, on bi im rekao da je posle 18h dozvoljeno ribarenje blize obali od 30m. kiza i ja smo imali slican slucaj, pa smo dobili takav odgovor, a ribocuvari nas ne bi lagali jer znaju da bi uzeli pravdu u svoje ruke... Bugi je lepo objasnio i nema potrebe za onim "roze naocari" :wink:
sta cemo, nije do nas...

_________________
Miki Kg napisao:
cviho0d'w ebesaq suedja evo kturteved kolko doces :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 10:17 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Mar 10, 2009 10:44 am
Postovi: 204
Lokacija: Beograd
Ja mislim na ostale alatke. Gde ti pecas? Zelis da te provedem Bugijevim terenima pa da dobijes nocu sacmu preko glave pod uslovom da budes dovoljno tih. Postoje alati za koje nema dozvole......

I ribocuvari ne rade dobro svoj posao tacka.

Masa je mama.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 2:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 04, 2009 9:40 pm
Postovi: 339
Lokacija: Beograd
Redovno pecam na keju kod Ada Huje...

bugi napisao:
Mozes samo lepo da ih zamolis da vise ne prilaze obali bas blizu i poslusace te.

Probali smo, nije islo.

bugi napisao:
Takodje ako su bila dvojica u dva camca sigurno su vukli vlak i sigurno su bili na 30 m od obale.

Siguran sam da nije bilo vise od 5 metara udaljenosti.

bugi napisao:
Takav je to ribarski alat i tako se vuce.Camac deluje da je u obali ali alat je dosta dublje. A da ne poverujes nista ti to ne utice na lov smudja jer prvenstveno soma tako love.

Nesto sumnjam u tu pricu, jer poslednjih dana od kako se pojavljuju ti camci, ulov na keju je minimalan ili ga cak ni nema.

bugi napisao:
Panduri im nista ne mogu jer imaju sve uredne dozvole a tek ribocuvar im nista ne moze jer isto imaju sve.

A to sto nocu plove neosvetljeni, sta s tim ?

Borko napisao:
da su zvali i ribocuvara, on bi im rekao da je posle 18h dozvoljeno ribarenje blize obali od 30m. kiza i ja smo imali slican slucaj, pa smo dobili takav odgovor, a ribocuvari nas ne bi lagali jer znaju da bi uzeli pravdu u svoje ruke... Bugi je lepo objasnio i nema potrebe za onim "roze naocari" :wink:
sta cemo, nije do nas...

Prema onome kako ovde http://www.ekoplan.gov.rs/src/upload-centar/dokumenti/zakoni-i-nacrti-zakona/pravilnici/10.12._pravilnik_alati_21.12_11_09.pdf pise, 30 metara je minimum i nema veze koje je doba dana u pitanju. Osim toga, oni se pojavljuju vec oko 16-17 casova popodne, kako koji dan. A evo sta kaze clan 6. zakona o privrednom ribolovu.

Zakon o privrednom ribolovu napisao:
Члан 6.
Стајаћи мрежарски алати и самоловни алати не користе се од 1. марта до 15.јуна.
Стајаћи мрежарски алати користе се у времену од 20 до 08 часова у периоду
летњег рачунања времена, а од 18 до 11 часова у периоду зимског рачунања времена.
Стајаћи мрежарски алати осим бубња не могу се користити на растојању мањем
од 30 m од обале риболовне воде
, укључујући и обале речних ада.
Забрањена је употреба свих мрежарски алата на реци Дунав од 863 km до 860 km.
Привредни рибар може имати највише 30 алата.

I jos da napomenem da su vidjeni kako postavljaju strukove kod krana, uzvodno od keja, sto je takodje zabranjeno. Dakle, ti ljudi krse propise i zakone.

_________________
Da mi je da uhvatim jednu...


Vrh
   
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 9:46 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Mar 10, 2009 10:44 am
Postovi: 204
Lokacija: Beograd
Jasta. A ipak ih lepo zamoli. :D


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 27 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs