Danas je Čet Mar 28, 2024 5:55 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 60 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Maj 13, 2013 11:13 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Apr 20, 2010 4:31 pm
Postovi: 356
A meni drug iz Drenovca rekao da Savicu redovno pregradjuju mrezama, a koliko znam Savica je najvece mrestiliste u okolini Drenovca... Da napomenem da drug nije pecaros...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 6:30 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 6:01 pm
Postovi: 275
Lokacija: Sabac
sta se cudite, Savica, i Misarska sljunkara kao velika mrestilista redovno su napadnuti mrezama i to svake godine,tacno znam ko sve radi na Savici a ko na Misarskoj a Mrdjenovac, Orasac i Provo su posebna prica, mreze, struja,plin, svako seosko domacinstvo ima mreze i bukvalno daju sebi za pravo da mogu da rade mrezama jer to je njihova voda, Sava je njihova oni tu zive, tako je i na Sremackoj strani,Klenku,Grabovcima, Kupinovu,kvalitetna riba ide u zamrzivac a bela riba ide za ishranu svinja....


Vrh
   
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 9:39 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Apr 14, 2011 9:08 pm
Postovi: 204
Lokacija: Sava izmedju SA i SM
Da dodam jos i kanal Bitva,oko 1 km nizvodno od Slovenca,ili kad idete putem Sabac-S. Mitrovica prelazite preko njega kod table Sevarice ili Drenovac u zavisnosti sa koje strane idete....na nekih stotinak metara od usca ima jedan bocni kanalcic koji spaja glavni kanal sa tzv. Savicom,tacnije ta savica je veliko udubljenje duzine par stotina metara,pruza dobrim delom se kroz sumu,idealnije mesto za mrest mnogih vrsta nisam video,medjutim svakog proleca se postavljaju mreze od usca kanala do ustave,verujem da je ova godina bila najbericetnija za krivolovce,povoljan vodostaj,za njih,nema ribolovaca,gde ces bolje...a ribocuvari,ko to bese :roll:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 10:03 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 23, 2012 2:27 pm
Postovi: 44
Lokacija: Šabac
Lik koji kontrolise bitvu kad god bude vise ribolovaca on pusti pumpe i onemoguci pecanje (jako slab ulov), a zabrani prilazak njemu gde kanal stoji i gde radi mrezama,beda...

_________________
Svi znaju svrhu stuka na vrhu,
tu su da kvare i naprave lom.
A dole na dnu,sudbinu jadnu
mnogima resava nekakav som


Vrh
   
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 11:56 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Apr 20, 2010 4:31 pm
Postovi: 356
Rece mi drug da su danas cuvari prosli izmedju mostova na Savi, oko 7-8 ujutru, navodno su trazili mreze, i otisli ka Kocinom kanalu...kao politicari, prodju namerno gde ima ljudi da ih vide a da nesto konkretno preduzmu to tesko...umesto da kontrolisu mrestilista oni se vozikaju izmedju mostova :lol: , a leti kad se voda povuce iz tih mrestilista i kad bagra krene cak i na deo izmedju mostova(tu je strogo zabranjen privredni ribolov) od cuvara ni traga ni glasa, a i kad se pojave *ebu plovkarose i sarandzije koji su non-stop na vodi i fakticki cuvaju vodu, tuga


Vrh
   
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 12:03 am 
OffLine

Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 6:01 pm
Postovi: 275
Lokacija: Sabac
zadnje dve godine sam sa ribocuvarima vodio bitku(raspravku) oko njihovih izlazaka u kontrolu, prave se blesavi,ja im javim evo lopovi plove uz Misarsku adu, svako vece pustaju se po tri puta a Ristic Milos(ribocuvar) kaze jeb ga dok mi dodjemo oni ce otici kao javi ti nama kada postave mreze,ja i to javim,ko je postavio ,kada i gde a on ce meni e jeb ga taj ima dozvolu pa moramo malo da progledamo kroz prste, gde ce vovek po velikoj vodi da radi(u Misarskoj i u topolama na Sremskoj strani),ljdui da ste videli koliko su ribe izvadili iz topola preko puta Misarske ade pa to je bruka....


Vrh
   
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 12:08 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Apr 20, 2010 4:31 pm
Postovi: 356
I ja sam te skoro video, jadna riba kad dodje leto, Sava strasno opadne, dubine bude samo u kanalu, i to smesne dubine, tako da se sva riba skupi u kanal, al ce tek tad da je vade...


Vrh
   
PostPoslato: Pet Avg 15, 2014 10:39 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Avg 26, 2008 9:53 pm
Postovi: 2
sto se tice lopovluka u Sapcu a i ribokradje skoro svi znamo ko to radi gde i kako ja to gledam vec dobrih 60 god.Mreze ,strukovi , preponi ustaljena praksa od starog mosta pa do Drenovca.E sad i sa napredkom tehnologija pojavise se i strujarosi cujem pre neki dan jedan od vodecih pao uhvatila ga policija sa punim bubnjicem somovine . Kolegi Ostoji preporucujem da svaku upucenu mu pretnju prijavi policije tek da se zna , nece moci to tako doveka , jednom ce se i tavima stati na rep.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Dec 06, 2014 11:09 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 20, 2013 10:48 pm
Postovi: 836
Lokacija: ŠA - SM
Ovo je strašno kod nas u Šapcu,ne može čovek da upeca štuku veću od 1.5kg sa obale... :?
A ribočuvare video jednom u 5 godina i to na starom gradu...
A na vikendici svako veče idu sa mrežom neka dvojica non stop ,i tako ,malo smuđ,malo som,malo sve!! Pa dokle više ,strašno!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 18, 2016 10:25 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:46 pm
Postovi: 9
Juce i danas izvađeno 25mreža u Šapcu :)


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 60 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs