Danas je Pet Mar 29, 2024 12:30 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 11 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre Mar 24, 2010 11:54 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 10:18 pm
Postovi: 12
Daklem, kao što naslov kaže, radi se o nasipu od 45. Bloka na NBG ka Galovici, na oko 2,5 km od ulice Dr. Ivana Ribara.
Povlačenjem Save ostali kubici između žive Save i onih odvratnih konsrukcija za buduće sojenice/splavove i ine "arhitektonske" poduhvate koji divlje niču li niču! E, u tim kubicima se trenutno odvija mrest ne znam kojih sve vrsta (nisam mogao da vidim, jer koliko god sam tiho probao da se približim bivao sam primećen, pa bi se riba povukla a nisam baš nešto hteo da im pravim coitus interuptus).
Daklem, jedan od tih kubika baja je CELOM ŠIRINOM pregradio mrežom. Uredno je sajlom spojio glavno kopno (nasip) i onaj naneti deo gde mu je sojenica, pomoću sajle prelazi čamcem do tamo, a mrežu je zakačio za jedno od drveća u kubiku, tako da nisam mogao da mu je izvadim i pocepam/spalim (nije baš toliko toplo bilo da gazim vodu do struka). Baja ima i kombi sa zatamnjenim staklima (Zastava Rival - slikao i nju, ali ću tablicu da zamutim), u kome sam video još mreža i one plastične, pijačarske gajbe iz kojih se prodaje riba. Čisto da ne bude sumnje da možda nije njegov/njihov (?) kombi.

[IMG=http://img202.imageshack.us/img202/4771/kombij.jpg][/img]

[IMG=http://img121.imageshack.us/img121/2461/mrea2.jpg][/img]

[IMG=http://img146.imageshack.us/img146/5510/mrea.jpg][/img]

[IMG=http://img707.imageshack.us/img707/6444/mrea22.jpg][/img]

Poslednja slika je slikana nešto dalje od prve tri, kod jednog ispusta sa leve strane nasipa, bliže Galovici. Asfaltni put vodi do neke "firme" ograđene, kamerama nadgledane, pit-bulovima čuvane. Tu kobici formiraju ceo kanal, koji je, kao što se vidi, takođe pregrađen mrežom. Ovde su se, doduše, potrudili da je kamufliraju, ali imam ja oko za te lopove :twisted:

Da zaključimo: ugledate li dotični kombi u okolini neke pijace - slobodno zovite inspekciju!!! Garant neće imati dozvolu!
Još jedan predlog: uvek na pijacu nosite fotoaparat! Slikajte i prodavce i "zločin na delu"! Vrlo verovatno ćete biti u situaciji da se otimate oko fotoaparata/mobilnog telefona/kamere i da se možda čak i pobijete sa zlikovcima!
Sad, zavisi koliko ste spremni da uradite za ovu našu stvar i kojim načinom želite/hoćete/možete da se borite protiv lopovluka i kriminalaca!

_________________
Ady


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 2:08 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 1:06 pm
Postovi: 148
aj okaci prvu sliku bez sminkanja...

da ne jurim pogresni kombi. ;)


Vrh
   
 
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 7:11 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
^ Chombe procitaj pravilnik foruma Stop ribokradji..., sliku bez sminke ti moze poslati na PP...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 7:40 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 10:15 pm
Postovi: 859
Sto nisi zvao policiju ,ribocuvarsku sluzbu... navatali bi ih na delu ..


Vrh
   
 
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 9:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 5:01 pm
Postovi: 1152
Lokacija: Borca
^ kad bi dosli,a od toga neme vajde

_________________
Ne pijem iz principa,pijem iz case.

Zabranjeno voce cesce se prska.


Vrh
   
 
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 9:28 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 5:01 pm
Postovi: 1152
Lokacija: Borca
[quote="LuckyLaza"]^ kad bi dosli,a to nema sanse

_________________
Ne pijem iz principa,pijem iz case.

Zabranjeno voce cesce se prska.


Vrh
   
 
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 10:46 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Feb 16, 2007 11:07 pm
Postovi: 523
Lokacija: Vozdovac
Ribarskim područjem „Srbija - Zapad“ u narednom periodu gazdovaće JP „Srbijašume“, OOSR „LJubovija“, d.o.o. „Ekoribarstvo“u Valjevu, konzorcijum „Karp paradiz“ iz Inđije i vodoprivredno preduzeće „Galovica“u Beogradu i još nekoliko manjih korisnika.

Imam dozvolu d.o.o. „Ekoribarstvo“ i oni ne pokrivaju ovaj deo, pretpostavljam da to drzi Galovica ili JP "Srbijasume".
Ima li neko telefone ribocuvara na tom delu pa da pokusas nemoguce. :evil:


Vrh
   
 
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 1:01 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 10:18 pm
Postovi: 12
I koga od njih da zove čovek u konkretnoj situaciji?
I u slučaju da se neko i javi na tel., za koliko bi stigao? I da li je to baš "naša nadležnost"?
Iskreno, žao mi je što sam bio sa ženom a ne sa mojom ekipom sa kojom idem na pecanje!
Em bi mu gume izbušili, em bi mu sajlu za čamac odvezali/isekli/štagod, em bi ga sačekali i olešili od batina i za primer mu čamac izbušili i potopili!
Prošlo je vreme "legalizma" i pasivnog otpora!
Nema se više obraza za podmetanje!
Vreme je za delanje!
"Hard core" delanje!

_________________
Ady


Vrh
   
 
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 7:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 5:01 pm
Postovi: 1152
Lokacija: Borca
Ljudi pa ja sam isao u Srbijasume direktno,tamo mi dali coveka koji je zaduzen za reon gde sam video to sto sam video.Ja ga nazovem on kaze javi kad vidis sledeci put.
Vidim ih,zovem a on kaze sad je 20h ja radim do 19h i...........................................racq

_________________
Ne pijem iz principa,pijem iz case.

Zabranjeno voce cesce se prska.


Vrh
   
 
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 11:59 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Feb 16, 2007 11:07 pm
Postovi: 523
Lokacija: Vozdovac
Zovi ga sutra pre podne da vidimo sta ce reci :evil:


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 11 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs