Danas je Čet Apr 18, 2024 5:42 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 294 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 30 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 10:29 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 10:44 pm
Postovi: 228
Lokacija: Šumadija brale i to Kragujevac
bugi napisao:
zlajakg napisao:
bugi napisao:
Super su Jagodinci...cuvace oni jezero dobro
Ali stvarno je sramota da grad Kragujevac koji nije bas mali nema kontrolu nad svojim jezerom

Kako znas da ce ga sacuvati???Sami su krivi sto nisu dobili pre par godina,i jeste sramota.


Pa kad mogu cuvati Dunav toliko km od Jagodine sto ne bi mogli cuvati jezero koje im je blize
Takodje verujem da ti ljudi mnogo bolje rade od drugih
Ne slazem se sa njihovm zabranama i pravilima o koriscenju varalice ali na jezeru mogu samo napraviti boljitak


Negde videh sliku kako operisu mrezama na uscu Morave u Dunav u sred dana.I to cuvaju Jagodinci :?:


Vrh
   
 
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 10:36 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 8:27 pm
Postovi: 687
Lokacija: Sumadija State
Na nekim mestima gde bi normalno kao nekada presao obalom pedesetak metara sada moras da kruzis dobrih 200 do 300 m a izmedju ograde opasane bodljikavom zicom,plus ulazi u vodu da ne mozes ici pored obalom.Da ne pisem kakve kucice,kakav vozni park,kerovi oni najkrvolocniji.Snobizam na delu samo takav.Stapovi pobacani,niko ne pazi.Videla zaba da se konji kuju pa i ona digla nogu.Znaci,nesto najgore sto seta ovom drzavom.
A da,obala ozidana,za drzacima za stapove,zabetonirani.To sam vidjao i po Moravi,plakao sam od smeha,kad sam video kakav primitivizam na delu.Uvek se stim one:lako je izvuci devojku iz sela,tesko selo iz nje.
Nema drzave,nema zakona,zato se i svastari.Najosnovnije je da bi dosao negde da zivis,pa pecas,da ucis skolu i jos mnogo toga pre nego sidjes sa planine,moras da imas osnovno predznanje o tom gradu,reci,planini,skoli,ili sta vec.A ne iz volovskih kola pravo na kaldrmu.To vredja.


Vrh
   
 
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 10:55 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Avg 25, 2010 11:37 am
Postovi: 62
Lokacija: Tu i tamo..!!
[/quote]Negde videh sliku kako operisu mrezama na uscu Morave u Dunav u sred dana.I to cuvaju Jagodinci :?:[/quote]

Taj deo cuvaju Drazini cuvari ili OSR" Kostolac "


Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 12:16 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 11:33 pm
Postovi: 2095
Draza cuva od usca u Dunav do usca Resave u Moravu. Od usca Resave pa na jug, do ne znam dokle, cuvaju Jagodinci.

_________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško.
Teško je drugima.
Isto tako je i kad si glup.... :wink:

"Sudbina čovečanstva zavisi od toga koliko se moralno razvijamo..."
Albert Ajnstajn


Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 12:21 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 8:27 pm
Postovi: 687
Lokacija: Sumadija State
RG i vidjam,ove nikako.


Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 11:17 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 10:44 pm
Postovi: 228
Lokacija: Šumadija brale i to Kragujevac
Možda se kriju u zasedi :lol:


Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 1:15 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Feb 01, 2010 9:10 pm
Postovi: 711
Lokacija: kragujevac-napoli
zlajakg napisao:
Na nekim mestima gde bi normalno kao nekada presao obalom pedesetak metara sada moras da kruzis dobrih 200 do 300 m a izmedju ograde opasane bodljikavom zicom,plus ulazi u vodu da ne mozes ici pored obalom.Da ne pisem kakve kucice,kakav vozni park,kerovi oni najkrvolocniji.Snobizam na delu samo takav.Stapovi pobacani,niko ne pazi.Videla zaba da se konji kuju pa i ona digla nogu.Znaci,nesto najgore sto seta ovom drzavom.
A da,obala ozidana,za drzacima za stapove,zabetonirani.To sam vidjao i po Moravi,plakao sam od smeha,kad sam video kakav primitivizam na delu.Uvek se stim one:lako je izvuci devojku iz sela,tesko selo iz nje.
Nema drzave,nema zakona,zato se i svastari.Najosnovnije je da bi dosao negde da zivis,pa pecas,da ucis skolu i jos mnogo toga pre nego sidjes sa planine,moras da imas osnovno predznanje o tom gradu,reci,planini,skoli,ili sta vec.A ne iz volovskih kola pravo na kaldrmu.To vredja.

zlajo brate ovo si skroz u pravu ......sve sto kazes ali raspitivao sam se malo oko svega ovoga u toku je sudski postupak,, koji ce verovatno da izgubi ribolovacko udruzenje, a poravnace se tako sto ce ovi platiti extra taksu za kvadraturu objekata ...... jer vidis da i dalje grade njima niko ne moze da stane na put, uskoro ce moci samo da se peca oko mosta i u zunjskom zalivu ;; :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
ne kupujem post expresom jer je postar nesposoban da mi donese a i podkrada me !!!!!
i jos nesto da dodam ja sam RIBOLOVAC a ne FOTOGRAF


Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 1:35 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
III. OČUVANJE I ZAŠTITA RIBLJEG FONDA
Član 20.
Na ribarskom području zabranjeno je:
...
...
15) sprečavati ili ometati lica koja poseduju dozvolu za privredni ili rekreativni ribolov da na ribolovnoj vodi obavljaju isti;
16) postavljanje ograda ili bilo kakvih prepreka kojima se sprečava pristup ribočuvara ribolovnoj vodi;
...

Isecak iz Zakona o zastiti i odrzivom koriscenju ribljeg fonda...
Odredba postoji, ali dosadasnji upravljac nije bio sposoban ili zainteresovan da vam omoguci uzivanje prava koja vam se garantuju.
Videcemo kako ce RG odraditi posao po tom pitanju.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 4:00 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 8:27 pm
Postovi: 687
Lokacija: Sumadija State
Sve je to ok,zakon tako nalaze,ali ja sam davno prestao da verujem u bajke.Jedno je na papiru,drugo u realnosti.Nema nama napretka,ljudi.Zao mi je ali to je istina.
Na Moravi sam to isto video,tu divlju gradnju,betoniranje obala,....i sl.Cak sam imao i sukob sa nekima od njih.Ne smem da pecam,privatni posed.Ja namerno.....,pa tu sam napravio prve ribolovacke korake.Ne jebem zivu silu.Moras da pokazes zube u startu i povlace se.Ne pusim seljacke jajare.
Ne vredi,koliko god tupio,jurio,sitne opstinarske jajare ce da zazmure pred ovakvim stvarima.


Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 7:10 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 8:39 pm
Postovi: 313
Lokacija: Kragujevac
Cuo sam da ce Djura da dozvoli camce na jezeru.Jel cuo jos neko o tome nesto :?:


Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 294 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 30 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs