Danas je Čet Mar 28, 2024 3:29 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 27 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 8:53 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
kockar napisao:
Da je ovo iole normalna zemlja inspektorka i profesor bi odavno bili na birou.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 9:10 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Nov 08, 2009 12:37 pm
Postovi: 622
Lokacija: Trstenik
ribocuvari vec 10-ak dana barem jednom dnevno dolaze iz krusevca u trstenik
svakog dana napisu po nekoliko prijava, a ribolovaca je sve manje, veliki napredak u odnosu na proslu godinu kad ribocuvara uopste nije bilo
od mene sve pohvale za ribocuvare i arsu (InterFish)


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 2:20 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Mar 08, 2011 1:45 pm
Postovi: 0
Nemam nista protiv ribocuvarske sluzbe ali mislim da kao da se zeli postici da bude sto manje riblovaca u nasoj zemlji. Akcije ribocuvarske sluzbe treba pre svega biti usmerene na one koji najvise ugrozavaju nase vode a to se u svakom kraju vrlo dobro zna.Ja sam iz Brusa i cesto sam pecao do pre nekoliko godina, uglavnom na jezeru Celije i reci Rasini. U to vreme tacno se znalo ko baca mreze, ko krade ribu, koji tok reke je bio najvise izlozen kradjama ali akcije su izostale. Znam cak da su i pojedini ljudi iz ribocuvarske sluzbe iz tog vremena bili umesani. Treba proveriti i ribocuvarsku sluzbu jer je pitanje ko njih kontrolise. Sto se tice ribolovaca, njih je uvek bilo a i ribe je uvek bilo, znaci, nisu ti ribolovci oni koji smanjuju riblji fond i naravno, treba teziti da se poveca broj ribolovaca. Jedan specifican problem kod nas je i taj sto je i dozvola skupa obzirom na situaciju i vremenu u kome zivimo. Prisustvovao sam dogadjajima kada su ribocuvari pisali prijavu srednjoskolcima koji su pecali stapovima ali nisu imali dozvole. Sto se mene tice, pustio bih svakog ko peca stapom i udicom da slobodno peca bez dozvole, a zato bih povecao kazne za one koji love ribu na nesportski nacin, nemaju svi para za dozvolu. Glavna stvar oko koje se treba pozabaviti je ekologija i cistoca nasih reka. Recimo da kad sam bio klinac bilo je recnih rakova u Rasini a vec nekoliko zadnjih godina nisam primetio ni jednog. Reke su nam prljave, baca se sve i svasta u njih, a veliki pomori riba izazvani hemikalijama iz fabrika i dr. su cak i veci problemi od ovih koje imamo vezano za ribocuvarsku sluzbu.

Ovo je neko moje vidjenje stvari koje i nije bas najsjajnije ali nadamo se da ce biti bolje.
Bistro!
Aleksandar


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 3:07 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Bez da sporim da ima vecih i manjih problema, nije ni blizu istina da pecarosi i "pecarosi" sa stapovima treba da rade kad, sta i kako hoce
i da se to nece odraziti na riblji fond. To je, stavise jako opasna zabluda.

Za sve ostalo se slazem.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 3:48 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 10:47 am
Postovi: 1834
Lokacija: ržanica city
Ajd pošto se aktivirali ovu temu da kažem koju...

Aleksandre definitivno si u pravu za neke stvari, a pre svega to što se tiče ekologije i organizovanog krivolova. Ja sam iz Aleksandrovca i godinama lovim na istim terenima gde i ti i naravno da se sve zna šta se radilo ranije. Dolaskom ove ekipe ljudi iz Rasine Plus ja verujem da će stvari krenuti malo na bolje ali potrebne su godine da se ispravi ono što su Srbija šume uradili prošle godine. Prosto rečeno Rasina je uništena. Što se tiče dela bliže jezeru tu još i ima po koji klen ali pastrmski deo Rasine je ojadjen, pa tu ljudi mora da prodjete 5 km da bi možda u nekom viru videli pastrmkicu. I tako dodjemo na temu ribolovaca.... Definitivno se ne slažem da treba da ih ima što više i da oni nisu zlo. Jesu ribolovci problem i tek kako! Rasinu su velikim delom uništili obični ribolovci koji su nesavesno nosili po 30 - 40 malih pastrmkica ulovljenih na zivi mamac, krkušu su razbijali tj sve sto ulove trpaju u kesu, klenove takodje... A Rasina nije rupa bez dna da tako može u nedogled i sada imamo jednu prelepu a jadnu reku...

_________________
s z H H n z s

Русские и Сербы - братья на век!

ul-fishing.blogspot.com


Vrh
   
PostPoslato: Pon Nov 21, 2011 3:16 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 4:56 pm
Postovi: 4420
Lokacija: Крушевац
ovo je trebalo spreciti ranije bas su posakatili grdnu ribu, a inace jos triput toliko su pokidali one koje su "ispromasivali",,,

pre dva meseca isao sam konstantno na stuku i vidim tako stavlja lik "penkala" u cuvarku i tada prsnem i kazem da pusti ribu ispod mere, ali uzalud e onda pocnem da zabacujem na tu stranu gde su plovci, t.j gde "doticna individua" vrsi genocid i za kratko vreme pakuje se i ide,

strasno je to sta se radi, ali nema mesta u okolini krusevca gde nisam isao da ne vidim tako te "velike ribolovce'' koji nose kuci minijaturne stuke i somice, a za ostalu ribu da i ne govorim.

ili na primer pre dve godine pecam na rasini klenice (isprobavao sam neke minijaturne varalice)
i vidis dosao matorac i ladno pregradjuje rasinu mrezom, e to nisam mogao da gledam. prvo sam ga pitao da li je normalan i zasto to radi, a onda sam krenuo da cupam, mrezu i naravno zvao sam ribocuvare ali kasno jer je matori zbrisao, naravno ribocuvari su dosli i potrsili neke momke koji su pecali petsto metara nizvodno od mene inace nisu imali dozvolu dosli su da se zezaju, crno je to sto uvek nagrabuse tako likovi koji jednom godisnje izadju na reku, a seriski ubice(monstrumi) uvek se izvuku.

_________________
www.zivotjereka.com


Poslednja izmena od Mojsinjski u Pet Nov 25, 2011 10:12 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
PostPoslato: Pon Nov 21, 2011 3:23 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 10:47 am
Postovi: 1834
Lokacija: ržanica city
Taj vid unistavanja voda se najteze kontrolise. (mislim na uzimanje riba ispod mere)
I ja tako gledam kako na Ćelijama uzimaju smudjarke od 25cm a skoro jedan sa mnom htede i da se sukobi zato što puštam smudja nazad. Taj smudj je imao 30ak cm ali lik kaze ma gde to da puštaš vidiš da je dobar...

Dobro, barem imamo dobru ribočuvarsku službu pa je krivolov zaista neuporedivo manji nego ranije.

_________________
s z H H n z s

Русские и Сербы - братья на век!

ul-fishing.blogspot.com


Vrh
   
PostPoslato: Pon Nov 21, 2011 4:18 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 6:50 pm
Postovi: 248
Lokacija: Župa, Aleksandrovac
aleksandar1911 napisao:
Nemam nista protiv ribocuvarske sluzbe ali mislim da kao da se zeli postici da bude sto manje riblovaca u nasoj zemlji. Akcije ribocuvarske sluzbe treba pre svega biti usmerene na one koji najvise ugrozavaju nase vode a to se u svakom kraju vrlo dobro zna.Ja sam iz Brusa i cesto sam pecao do pre nekoliko godina, uglavnom na jezeru Celije i reci Rasini. U to vreme tacno se znalo ko baca mreze, ko krade ribu, koji tok reke je bio najvise izlozen kradjama ali akcije su izostale. Znam cak da su i pojedini ljudi iz ribocuvarske sluzbe iz tog vremena bili umesani. Treba proveriti i ribocuvarsku sluzbu jer je pitanje ko njih kontrolise. Sto se tice ribolovaca, njih je uvek bilo a i ribe je uvek bilo, znaci, nisu ti ribolovci oni koji smanjuju riblji fond i naravno, treba teziti da se poveca broj ribolovaca. Jedan specifican problem kod nas je i taj sto je i dozvola skupa obzirom na situaciju i vremenu u kome zivimo. Prisustvovao sam dogadjajima kada su ribocuvari pisali prijavu srednjoskolcima koji su pecali stapovima ali nisu imali dozvole. Sto se mene tice, pustio bih svakog ko peca stapom i udicom da slobodno peca bez dozvole, a zato bih povecao kazne za one koji love ribu na nesportski nacin, nemaju svi para za dozvolu. Glavna stvar oko koje se treba pozabaviti je ekologija i cistoca nasih reka. Recimo da kad sam bio klinac bilo je recnih rakova u Rasini a vec nekoliko zadnjih godina nisam primetio ni jednog. Reke su nam prljave, baca se sve i svasta u njih, a veliki pomori riba izazvani hemikalijama iz fabrika i dr. su cak i veci problemi od ovih koje imamo vezano za ribocuvarsku sluzbu.

Ovo je neko moje vidjenje stvari koje i nije bas najsjajnije ali nadamo se da ce biti bolje.
Bistro!
Aleksandar

Da postavimo stvari kako treba: Aleksandre ako si znao ko i šta radi trebao si da prijaviš ribočuvarskoj službi koja to nije znala! A ako je znala a nije odreagovala onda znači da je bila korumpirana!
Nego, to je bilo pa prošlo. Od elementarne važnosti je zaštititi vode SADA da bismo imali čemu da se divimo SUTRA! Prema tome, pohvala za akciju!! Apelujem da oni ribolovci koji znaju šta se događa na nekom delu bilo koje vode to isto prijave ribočuvarskoj službi koja, videli smo, zna šta treba da radi a tada ćemo znati i hoće li oni nešto da preduzmu! Prosto... :wink:

_________________
Born to fish, convicted to work!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Nov 21, 2011 4:33 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 6:50 pm
Postovi: 248
Lokacija: Župa, Aleksandrovac
A, da, Željko u pravu si na žalost, velika većina ribolovaca sa dozvolom nosi ribe ispod mere, pa čak i one uhvaćene u mrestu! Žalosno ali istinito...to su tzv. "legalni krivolovci"! Baš bih voleo da znam da li će ovim grabuljašima i ostalima nekada, na koji način i kako biti naplaćene kazne za nedela koja su počinili, srce bi mi bilo na mestu! :!: 8)

_________________
Born to fish, convicted to work!


Vrh
   
PostPoslato: Uto Nov 22, 2011 2:44 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
^ jesu ogroman problem, ali za njih zakon nudi savim elegantno resenje i velike kazne,
koje ako samo desetak puta budu naplacene na nekoj vodi, mogu imati ogroman efekat.

(Nazalost na vodama u mom kreju se to ne radi, iz dva razloga, prvi je sto cuvari jako sabo izlaze na teren,
a drugi je sto ima i mnogo ozbiljnijeg lopovluka i privrednih ribara koji rade kako hoce, pa se sitnijima gleda kroz prste,
sto dovodi do zacaranog kruga u kom svako svakog za nesto opravdano optuzuje...)

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 27 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs