Danas je Čet Mar 28, 2024 10:23 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 35 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Jan 22, 2011 12:18 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Evo, pre neki dan smo dobili novog korisnika voda. Ovo je prilika da saznamo ko je novi korisnik, sta namerava da uradi i da mu predlozimo, iz licnog iskustva, sta bi bilo najpotrebnije da se uradi (osim uzimanja para...)


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 22, 2011 12:28 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Dobra tema!

Za početak je važno da vidite da li taj novi vaš korisnik ima razmevanja za potrebe ribolovaca, ili jednostavno želi da uzme što više novca od prodaje dozvola.

Najbolje (za sve) je da on želi da unapredi uslove za ribolov, između ostalog slušajuću sugestije ribolovaca, i da na taj način poveća broj ribolovaca i samim tim prodatih dozvola.

A posle toga ćete lako za ideje i predloge, prvi vidite skim imate posla...

Ono što fali Srbiji je da ribolovci mogu da pokrenu inicijativu za smenu korisnika i da to ne bude "nemoguća misija". Ne radiš dobro svoj posao, doviđenja. Ali ne samo ako to prepozna njegov nadređeni, nego ako to prepoznaju i obični pecaroši. Kada bi to zaživelo sve bi bilo mnooogo lakše.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 25, 2011 7:20 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Sep 28, 2008 10:13 pm
Postovi: 1180
Lokacija: Srbija
Ovo bi bilo jako dobro..., nešto kao ocenjivanje profesora od strane studenata ( o čemu se može i diskutovati, ali, u svakom slučaju, ako je iskreno i s dobrom namerom može biti samo na polzu).
Da bi se uredila ovakva stvar da li je potrebno doneti novi zakon ili je dovoljna neka uredba/podzakonski akt?
Da bi se i tako šta ostvarilo da li je potrebno da inicijativa potekne sa vrha hijerarhijske lestvice ili iz mase običnog ribolovačkog puka?

Interaktivni pristup je sada u trendu :mrgreen: :D


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 25, 2011 11:22 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 27, 2009 7:06 pm
Postovi: 34
E pa gospodo ovako, ja sam ribolovac i od 12 januara sam načelnik ribarskog područja u Rasinskom okrugu - Srbija -jugozapad.
Pa dajte svoje sugestije mene interesuju, što se tiče našeg dela područja na rasinaplus@gmail.com možete da pošaljete vase primedbe i sugestije


Vrh
   
PostPoslato: Sre Jan 26, 2011 10:43 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 10:47 am
Postovi: 1834
Lokacija: ržanica city
E pa ovo je najbolja moguca vest za nas ribolovce!
Moja prva sugestija je da bi pre svega trebali da budu istaknuti brojevi ribocuvarske sluzbe na koje mozemo da prijavimo bilo koji vid krivolova koji uocimo na vodi.
Ja sam prosle godine na Rasini 2 puta zatekao masakr sa zamrsacama, zvao cuvara a on nedostupan :shock: zove me posle 2 dana i kaze zvali ste ovaj broj, a ja se ujedam za jezik da ga ne oteram u ...
To je bilo u gornjem toku Rasine, a u donjem toku tj ispod jezera sam takodje naleteo na mrezarenje u sred bela dana, zvao cuvare ali nista od toga... cak sam to i slikao, ima slika negde na foorumu.
E zbog takvih i slicnih situacija kada moze uz nasu dojavu na dodje do hvatanja ribokradica na delu moramo da imamo vase telefone.
Sugestija br 2
Bilo bi veoma dobro da kada pocne sezona negde u aprilu-maju samo prodju cuvari kroz donji tok Rasine (ispod jezera). Tu gomila ljudi peca bez dozvole a mnogi koriste one male mrezice, e kada bi cuvari prosli i napisali samo par prijava uterali bi im strah u kosti i vise ih nebi bilo na Rasini. Mogu da vam kazem i udarna mesta da ne lutaju ljudi po rasini nego da odu gospodski kolima do mesta gde ce zateci gomilu njih bez dozvole nalupaju im prijave i resen problem.
Sugestija br 3
Tok Rasine od mosta u Plesu pa navise je zabranjen za ribolov. To je najveca glupost koju su predhodni korisnici mogli da urade. Na taj nacin ne da se ne cuva riblji fond koji je veoma jadan i osiromasen nego se osudjuje na propast. Cim nema ribolovaca mestani razbijaju pastrmku na sve moguce nacine. Jos jedna glupost je to sto je u izrazito pastrmskom delu rasine (od Bakićeve kafane u Grčaku pa uzvodno) dozvoljena upotreba prirodnih mamaca. I samo znate sta pastrmci moze da se uradi prirodnim mamcima.

Eto za pocetak 3 najiskrenije sugestije. Imam preko 100 izlazaka godisnje na Rasinu i Celije i znam kakva je situacija. Mnogo se radujem sto konacno NASI ljudi gazduju nasim vodama i imacete ogromnu podrsku u svakom smislu. Nemam nikakvog razloga da bilo kome laskam ali znajte da je milosevicmilan najbolje moguce resenje koje je moglo da nam se desi jer je pored toga sto je dobar ribolovac i dobar i pravedan covek!

_________________
s z H H n z s

Русские и Сербы - братья на век!

ul-fishing.blogspot.com


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 1:01 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
Evo mog pitanja. Sta je to nacelnik ribarskog podrucja, ne vladam terminima... Ko postavlja nacelnika i da li znate ko je nacelnik za uzicki deo... Takodje, opet se pronose glasine da ce nama iz Uzica trebati tri dozvole da pecamo na Kokinom Brodu, Drini i Djetinji. Zna li neko precizno sta o ovome?


Vrh
   
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 1:03 am 
OffLine

Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 3:19 pm
Postovi: 405
Lokacija: Uzice
I jos jedno pitanje. Mozda sam ja u zabludi, ali mi se cini da sada u nasem kraju nema toliko krivolova, koliko ostali pricaju za svoje krajeve, pa me vise interesuje poribljavanje. Kakav je plan poribljavanja za ovu godinu Vrutaka i Djetinje i da li se zna tacno sta je Sumsko gazdinstvo ubacilo pre mesec dana?


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 30, 2011 3:16 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 27, 2009 7:06 pm
Postovi: 34
zeljko88 napisao:
OG KORISNIKA NASIH VODA
[quote="zeljko88"]E pa ovo je najbolja moguca vest za nas ribolovce!

moj broj je 069 4424536 javi te uvek kad naidejete na bilo kakav problem na vodi

zabrane Srbijasuma vise ne vaze, tako da je ribolov u delu koji si naveo dozvoljen
a mi cemo ga programom upravljanja najverovatnije proglasiti vodom 2 kategorije i napravicemo tu revir

naravno nam trebaju tacne informacije gde da odemo, i vrlo nam je bitno poverenje ribolovaca
sa radom smo poceli 16.01.2011. do sada smo sa jeyera podigli 10 mreza
na moravi smo podigli 1 mrezu i po dojavi ribolovaca oduzeli sad vec oko 40 stapova i pisali dosta prijava
u Trsteniku smo zatekli grupu iz Soko banje koje je bukvalno napravila genocid, oduzet im je pribor, ulov i dozvole i napisali smo im prijave ako sve prodje kako treba nece im pasti na pamet vise da izadju na vodu a kamo li da grabuljaju


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 30, 2011 11:23 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 10:47 am
Postovi: 1834
Lokacija: ržanica city
Evo još nekih sugestija:

Već sam u temi Ćelije napisao ali ajd da napišem i ovde. Mislim da bi bilo veoma dobro da organizujemo postavljanje gnezda za smudja. Najefikasnija bi bila akcija u koliko bi je organizovala čuvarska služba a mi ćemo pomoći sve što treba, bilo fizičkim radom bilo novcem.

Miko šta misliš o tome?

_________________
s z H H n z s

Русские и Сербы - братья на век!

ul-fishing.blogspot.com


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 9:39 am 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jul 23, 2007 11:04 pm
Postovi: 2065
gde mozemo da nadjemo telefone nacelnika drugih ribarskih podrucja
jesu li i oni ribolovci


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 35 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs