Danas je Čet Apr 18, 2024 6:37 pm

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 411 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 42 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 2:22 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Ja sam prvi kritikovao sistem "jedinstvenih" i doplatnih dozvola, ali to nije RG smislio.

Cverglane , babuske i ribnjacke sarane smo i dobili poribljavanjima i to nikom nije nikakvo dobro donelo.
Zasto insistirate na poribljavanju jezera koje ima fantasticne uslove za prirodni mrest.
To vam nikakvo dobro nece doneti? Zar ne?

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 3:07 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 8:39 pm
Postovi: 313
Lokacija: Kragujevac
Tacno je KOCKAR sve sto si napisao,jezero je bogato ribom ima je mnogo i sa dobrim GAZDOVANJEM nije potrebno nikakvo poribljavanje, RG kao korisnik vode ni u jednom slucaju nista toj Gruzi dobro doneo nije cak naprotiv :wink: I stvarno je BEZVEZE da neko ko nikad nije bio na ovoj vodi iznosi bilo kakva misljenja o njoj ili o aktuelnom korisniku.
I da se razumemo,slobodno u ime svih mogu da kazem da mi nemamo nista protiv RG i da nas je sve briga vise ko je ,sta je i odakle je,bitno nam je ADEKVATNO CUVANJE GRUZE :!: :wink: Cinjenica je da je i sa dolaskom RS na Gruzu stanje na istoj POGORSANO!
KOCKARE zar mislis da smo svi mi ovde koji iznosimo nezadovoljstvo necijeg gazdovanja SARLATANI koji eto tako nemaju sta drugo da rade nego eto idu tako po forumima i pljuju na rad RS(na gruzi) cisto bezveze :?:
Jezero cuvaju samo Sale i jos jedan momak i kad god su otisli a ne idu cesto podignu po koju mrezu.Gruza je mnogo velika i samim tim zahteva danonocno cuvanje za maksimalnim zalaganjem a to je izostalo.
Moze da se RS HVALI REZULTETIMA koliko hoce ali da ima stvarno rezultata mreza bi bilo manje tj. nebi ih bilo.
Za sve neverne Tome koje ne veruju u konstantno iznosenje nezadovoljstva ribolovaca(forumasa) iz ovog dela Srbije licno snosim troskove dolaska i boravka i voznje camcem po jezeru DA BI SE UVERILI :wink:


Vrh
   
 
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 7:04 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Ovo za poribljavanje sam napisao u najboljoj nameri.
Ne tvrdim ni jednog trenutka da je RG savrsen, daleko od toga, samo pokusavam da uticem da svoje nezadovoljstvo iskazete na efektniji nacin
i da se ne trosite na prazne price kao sto su prozivke za poribljavanje, jer tu se slazemo to je najlaksi nacin za upravljaca,
da pravda neka sredstav i da kaze da je nesto uradio, a efekat je nikakav (kada su u pitanju vode na kojim je prirodni mrest moguc).

To sto sam napisao za doplatnu, mislim i dalje nju nije uveo Rg nego ministarstvo
i to po meni na skroz pogresan nacin, jer je prvo prodata prica o jedinstvenoj,
pa posle o doplatnima...a tu pricu ce iskoristiti svaki korisnik koji moze, ali da ne idem dalje u detalje.

Nadam se da ce se stanje na Gruzi popraviti.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 7:28 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 8:27 pm
Postovi: 687
Lokacija: Sumadija State
Kad je kod nas bilo nesto bolje?Cak i ako se nesto napravi dobro pojavi se uvek neko koji iz bahatosti i sujete sve unisti.


Vrh
   
 
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 9:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Sep 10, 2009 1:55 pm
Postovi: 66
Lokacija: Крагујевац срце Шумадије
Ma samo da ne koristim tu vodu za kupanje i piće ja bih tamo roknuo negašen kreč i nema pecanja a ni krađe a oni što su pokupovali placeve i napravili vikendice samo mogu da se pokupe i odu tamo odakle su došli. Ovako samo možemo da gledamo kako kradu, seru po vodi, samo je pitanje dana kad će da dozvole motorne pente i da proglase vodu samo za tehničku upotrebu, a još da im dam doplatnu, mogu da im dam qrac da isteraju oči...

_________________
...пустио бих али морам прво да ухватим...
Varaličarska sekcija Kragujevac


Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 6:48 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 4:56 pm
Postovi: 4420
Lokacija: Крушевац
nesto sam se raspitivao ,, kod nas i sire u okolini krusevca nema doplatnih dozvola,,,,,,,,

neznam za vojvodinu,,,,,,,,,, ali mi se cini da su to samo kod vas uveli, :?: :?:

jedino da izuzmem reku grzu tu se placa isto posebna dozvola godinama(valjda?)

inace posebno se placa jedino na privatnim revirima,,,,,,,,,,,,,,,,,, :?: :?: :?: :?:

_________________
www.zivotjereka.com


Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 7:56 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 9:16 am
Postovi: 135
Ako mislis na Grzu kod Paracina,tu nema doplatne dozvole,ali je ima na Mlavi,gornji tok...


Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 12:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 4:56 pm
Postovi: 4420
Lokacija: Крушевац
da mislio sam na grzu kod paracina, znaci nema, ok,,,,,,,,,,,

_________________
www.zivotjereka.com


Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Jan 03, 2012 9:29 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 9:30 am
Postovi: 0
Bilo bi dobro da o radu, rezultatima rada ribočuvarske službe, o ribljem fondu i o tome ko je i kako uticao u predhodnih godinama na opšte stanje, pričate sa iskrenošću i nekakvom argumentacijom.
To se naročito odnosi na Kragujevčane, obzirom da su jezero poslednje tri godine čuvali baš oni.

Dakle, bilo bi lepo da Gubnik objasni šta se to pogoršalo time što je korisnik jezera postao River's Guard.
Lako je izneti praznu frazu, ali je teško istu objasniti na argumentovan način.


Poslednja izmena od djurony u Uto Jan 03, 2012 9:59 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 
PostPoslato: Uto Jan 03, 2012 10:09 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 8:27 pm
Postovi: 687
Lokacija: Sumadija State
Koje argumente vi iznosite o dobrom radu,dobrom gazdovanju,porastu korova(manica) i zastiti svega iznesenog od strane clanova?
Zar ne mislite da je potrebno da se poloze racuni?Da se objavi kuda ide lova od dozvola?Zasto doplatna dozvola?Zar ne mislite da ste ovime mnogo izgubili?Da se malo na svetlost iznesu neke stvari.Dosta magle!Ja ne kudim nego eto pitam kao obican clan ovog foruma,kao neko ko je sportski ribolovac.


Poslednja izmena od zlajakg u Uto Jan 03, 2012 10:11 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 411 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 42 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs