Danas je Pet Apr 19, 2024 2:29 am

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 411 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 28 29 30 31 32 Elipsa 42 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 7:32 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 9:30 am
Postovi: 0
Upozorenje za urednika Obzirom da se na ovom forumu od strane učesnika iznose veoma teške optužbe na račun pravnog lica River's Guard, zahtevamo da svi takvi postovi zabrane.
Upozoravao da je kleveta krivično delo, te da ovaj forum dozvoljavajući iznošenje istih učestvuje u izvršavanju krivičnih dela.
Iznošenjem netačnih informacija i kleveta pomenutom pravnom licu se nanosi određena nematerijalna, kao i materijalna šteta, te kao odgovorno lice istog pravnog lica ne isključujem mogućnost podnošenja tuzbe za naknadu nanete štete protiv vlasnika ovog sajta.


Poslednja izmena od djurony u Pon Jan 16, 2012 7:37 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 7:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Mar 30, 2011 6:47 pm
Postovi: 76
Lokacija: Šumadija
E vala necemo ni tebi dati.OVE GODINE SE NECES LEBA NAJESTI OD DOPLATE pa makar ne pecali


Vrh
   
 
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 7:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 8:42 am
Postovi: 25
Lokacija: Крагујевац
djurony napisao:
Upozorenje za urednika Obzirom da se na ovom forumu od strane učesnika iznose veoma teške optužbe na račun pravnog lica River's Guard, zahtevamo da svi takvi postovi zabrane.
Upozoravao da je kleveta krivično delo, te da ovaj forum dozvoljavajući iznošenje istih učestvuje u izvršavanju krivičnih dela.
Iznošenjem netačnih informacija i kleveta pomenutom pravnom licu se nanosi određena nematerijalna, kao i materijalna šteta, te kao odgovorno lice istog pravnog lica ne isključujem mogućnost podnošenja tuzbe za naknadu nanete štete protiv vlasnika ovog sajta.

Ohoho,čovek počeo da šalje upozorenja i preti,šta li lupetaš čoveče kakva krivična dela.Tebe samo boli istina

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=_l8JebzQR-s


Vrh
   
 
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 7:59 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 21, 2011 6:56 pm
Postovi: 44
Lokacija: Kragujevac
Koliko je samo bezobrazan,e sad definitivno ne treba kupovati doplatne dozvole

_________________
ホンダ


Vrh
   
 
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 8:01 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13351
Lokacija: Sombor....
Tema je otkljucana, obrisane su neke teske optuzbe, napisane na osnovu pretpostavki i bez dokaza,
a u koljim a su pojedinci pominjani imenom i prezimenom.

Molim nastavite dalje normalnim tonom i na normalan nacin,
a trudite se da pisete argumentovano i tacno,
ova tema je pre svega vama, njenim ucesnicima previse vazna,
da bi bila srusena zbog takvih propusta.


Molim odvojte 5 minuta i procitajte polako i skoncentrisano ovaj pravilnik:

viewtopic.php?f=45&t=1198

Optuzbe, zasnovane na pretpostavkama, bez dokaza,
molim nemojte iznositi.
(za sve sto zelite da kazete postoji nacin)

Ako je na temi ostalo nesto sto nisam obrisao , a trebalo je molim javite mi na PP.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
 
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 5:07 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 21, 2011 6:56 pm
Postovi: 44
Lokacija: Kragujevac
djurony napisao:
Da obavestim zainteresovane. Na FB postoji tema Sva dešavanja sa jezera Gruža. Tamo možete pronaći slike ribočuvarskih aktivnosti.

2pike napisao:
Ljudi, masite poentu u potpunosti! Uhvatili ste se za jedan konkretan slucaj, nizete mak na konac, tupite o nekim nevaznim detaljima, a jedva da neko spominje najbitniju stvar:
AKO SE DOZVOLI OVAKO SAMOVOLJNO UVODJENJE DOPLATNE DOZVOLE, STVORICE SE IZUZETNO OPASAN PRESEDAN! Otvara se pandorina kutija, iz koje ce da ispuze svaki koristoljubivi upravljac, sa svojim zahtevom za uvodjenje doplatne dozvole... Na kraju cemo imati jedinstvenu dozvolu, sa kojom cemo moci da pecamo na po nekoj recici, ili bari, dok ce za sve iole upotrebljive vode morati da se doplati! To je model koji se vec primenjuje u nekim evropskim zemljama, s tim da tamo prosecan ribolovac nece morati da odvoji celu platu da bi pokrio sve atraktivne vode na kojima zeli da peca...

Za tvoju informaciju, a i za one koje ova tema interesuje, dodatna dozvola na akumulaciji Gruža nije nikakave presedan tačnije, obzirom da se radi o najvećem i najposecenijem jezeru u Srbiji, čak i po ribolovnom pritisku ispunjava uslove za uvođenje doplate dozvole. Međutim, Pre Gruže, dodatna dozvola ke uvedena još na dvadesetak voda u zemlji, od koji su bar pola, obične bare.
U tom smislu, ako Srebrno jezero ispunjava uslove za doplatu dozvolu, Deliblatska bara i slične vode, pa Gruža svakako nije niti može biti nikakav presedan.

Uzgred, to što se zahteva takozvanom policijom, svodi se na to da se od nadležnih organa očekuje da postupe u suprotnosti sa zakonom.
Meni lično je zanimljivo da se ideja o peticiji rodila u Magmi, ali ni jednom kragujevačkom ribolovci nije smetalo, niti su pisane peticije, kada su Magmini ribočuvari prodavali i mreže i ribu sa Gruže.
Ako neko misli da izmišljam, neka ne sumnja u ovo što iznosim, obzirom da je čak na kapiji jednog od ribočuvara bio javno okačen natpis "prodajem ribu

Da odgovorim i ovima koje više zanima kakva je trava u komšijskom dvorištu.
Kada su u pitanju naši prihodi i rashodi, ta stvar je veoma transparentna, zakonita i dostupna svim nadležnim organima.
Da se ne bi ste previše sikirali oko toga, moram da vaš upoznam i sa sledećom činjenicom. Daleko od toga da River's Gard kao korisnik, ima najveće prihode, ali zato sa druge strane, ima ubedljivo najveće rashode i ulaganja.
U tom smislu, mislim da ste promašili metu, tako da bi oko te teme pre mogli da nasikirate neke druge korisnike.

A za tvoju informaciju jeste presedan,jer je Gruža trenutno najveća baruština bez ribe,a i utvrđeno je lično sa vaše strane kad ste prošle godine pregledali jezero ili ti ''baruštinu'' sa sonarom i utvrdili da u jezeru ima vrlo malo ribe izuzev cverglana i babuške.To jest prosto rečeno u jezeru preovladava alohtona vrsta ribe.Peticija uopšte nije rođena u Magmi,već spontano od nas prvenstveno varaličara koji su članovi svih udruženja,a što se mene lično tiče ja bih najviše voleo da dozvolu mogu da kupim bilo gde u slobodnoj prodaji,zašto mora da se kupuje po udruženjima,a još gore od korisnika koji uopšte ne zadovoljava kriterijume.Doplatne dozvole će najverovatnije morati kupovati samo jadne kolege penzioneri ribolovci jer im je to najbliža voda i trenutno jedina alternativa. I zato kolege ribolovci ne treba kupovati doplatnu dozvolu.Ni po koju cenu,pa makar više nikad otišli na tu baruštinu dok je ovaj gore pomenuti na vlasti.

_________________
ホンダ


Vrh
   
 
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 7:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Sep 17, 2010 9:48 pm
Postovi: 710
Lokacija: Kraljevo
da bih razmislio da li da kupim doplatnu dozvolu za gruzu hocu da me korisnik ove vode:
1.obavestava,sedmicno,o svim svojim znacajnijim aktivnostima u toku prethodne sedmice .
(web sajt,na primer).
2. obavesti na pocetku godine o planovima rada za sledecu godinu,ili vise godina.
3. stavi na uvid rezultate rada,na kraju godine,ukljucujuci i finansijske izvestaje,prihod(od cega) i rashod(za sta)
4. omoguci da svoje predloge,ideje,zapazanja,primedbe iznesem na brz i efektivan nacin.

vise nego pozeljno(ibez izgovora,nismo za to nadlezni):
1.da pokrene inicijativu kod drzavnih organa da se sve ograde,vikendice itd nezakonito sagradjene u roku od par meseci uklone!
2. da u svoje aktivnosti ukljuci i ribolovce volontere,koji zele da se stanje na nasim vodama popravi.
3. da u razumnom roku,resi problem ribljeg korova,cverglana.

cini mi se da je u ranijim postovima pomenuto da je na jezeru uveden rezim uhvati i pusti za sarana.
mislim da je to dobar potez i da ga treba prosiriti i na stuku smudja itd.
ne mozemo pobeci od istine da je pritisak na vodu od strane nas ribolovaca veliki.
kada se ovi uslovi ispune,razmislicu o kupovini doplatne
to ce pre svega zavisiti od finansijske situacije i licne procene stanja na jezeru.
za sada,sve je ovo tuzno i ruzno!


Vrh
   
 
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 8:59 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 2805
Lokacija: Jagodina
željkokg76 napisao:
A za tvoju informaciju jeste presedan,jer je Gruža trenutno najveća baruština bez ribe,.


Ja sam
-protiv te doplatne dozvole jer će i meni da izbije pare iz džepa (i stvari neće, ne dam im 2 crvene)
-protiv sam jer za nekoliko pecanja na jezeru prošle sezone nisam sreo ni jednog ribočuvara
-protiv sam jer dubinkaši razvuku po 20 štapa a niko ih ne sankcioniše
-protiv sam jer sam gledao majstore kako štukice od 20-30cm trpaju u čuvarke bez i malo bojazni da će da ispaštaju zbog toga
-protiv sam jer sam ubeđen da ona voda nije nešto posebno bolja nego naše ostale vode

Ali znam da Gruža nije ni trenutno najveća baruština bez ribe! Il vi ljudi udarate de stignete, il ne znate da pecate, il ovaj drug što mene vodi na varaličarenje po Gruži 50x bolje zna da nađe i upeca ribu od vas! On čovek tamo često ima odlične ulove a ja uz njega ne odlične ali meni zanimljive da.
Da je baruština bez ribe nikako ne mogu da se složim!


Vrh
   
 
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 9:48 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 8:27 pm
Postovi: 688
Lokacija: Sumadija State
Zanima me jos nesto,a to je posto se gospodin korisnik poziva na zakon,sta je uradio po pitanju neutralisanja ograda i zice koja duboko zalazi u vodu i ometa rad ribolovacke sluzbe, kretanje ljudi.Da li znate koliko propisuje zakon udaljenost od obale?Ovo je jako vazno,zar ne korisnice?Sme li se stati na crtu "novokomponovanoj eliti"(???) koja je uzurpirala obale jezera?
Sto se tice prozivke oko okupljanja ljudstva,sve je bilo spontano.Ni jedno udruzenje ne stoji iza ovoga.Da smo cekali da neko potegne iz udruzenja znas kad bi sve krenulo?Bas nikad,jer od njih nema leba niti ce ga ikad biti.


Vrh
   
 
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 10:10 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 10:17 am
Postovi: 784
Lokacija: Kragujevac
djurony napisao:
Tvoja pitanja su baš zlonamerna i potpuno nevezana za period od kad je RG korisnik jezera.
Dakle, bolje bi bilo da si pitao gde su prihodi od dozvola iz perioda 2008 - 2010, pošto RG u 2011. nije imao nikakve prihode od jezera, već je suprotno tome, ulagao novac i opremu vrednu 70.000 eura.

Pošto vidim da se ovde žalite kako ste slabo kontrolisani od strane ribočuvarske službe, obećavam vam da ćemo posebnu pažnju posvetiti rekreativnim ribolovcima u narednom periodu.

veruj i ti meni kad ti kažem da je 90% ribolovaca neispravno, a da su svi ovi što nas pljuju ili same ribokradice ili prijatelji istih.

Inače, moram da te razuverim u još jedno. Nikakvu saradnju sa ribolovci nismo imali,

Mi kao korisnik, imamo veliki broj pouzdanih ribolovaca koji nam pomažu dobrim informacijama,

E a sad o lažima da su čuvari nekoga ocinkarili. To se još nikada desilo nije, a kako oni rade svoj posao najbolje govore njihovi rezultati,

Isti taj Zoran je na Lomničkom jezeru izgrabuljao tolstolobika i odneo kući, a što se mene tiče, ako je, pošto od te ribe vajde nema baš nikakve, samo šteta.
Međutim, isti taj koji je tu ribu izgrabuljao, je za isto delo prijavio dvojicu molera, koji su mu posle ****** *****. A jeste im Ljuba rekao da ih je ovaj prijavio, pošto su isti...pa ako ti već grabuljaš, što prijavljuješ druge.

Zoran je poruku poslao Giletu iz Despotovca, a Gile je Ljubi kasno preneo istu poruku, tačnije sutra. E isti taj Gile je ocinkario Zorana, pošto on poznaje te ljude.


konkretno po osnovu koriscenja Gruže, dobili smo prihod od 36 dozvola prodatih u Knicu. izračunaj sam da li je potrebno da ti obrazlaže kako je taj novac potrošen, i da li od tog novca može da se čuva jezero.
Dakle, celu godinu smo sami finansirali.




Na kraju krajeva, zar je stvarno mnogo da se plati 2000 dinara za celogodišnje pecanje.

Ja ne znam o kom novcu pričaš. Već sam napisao da su naši prihodi u 2011. od korišćenja Gruže 36 dozvola izdatih u Kniću. Da pojasnim. Jezero Gruža se nalazi na teritoriji opštine Knić i samim tim po osnovu korišćenja jezera mi imamo pravo da izdajemo dozvole isključivo u opštini Knić, a to je kao što rekoh svega 36 dozvola.



ovde ima i prijatelja ribokradica.



6. Od ribolova se ne živi, već se živi za ribolov, a kome je mnogo 2000 dinara, ne mora da živi

Ma kakvo uređivanje obala. Ro uopšte ne spada u oblast našeg delovanja.

Ima mnogo nepravde na ovom svetu, ali dozvola za ribolov svakako nije prioritet u našim životima.

mi Srbi smo po prirodi pokvaren narod,




Sve je to zamišljeno bilo sasvim drugačije. Tačnije, korisnici koji nemaju dovoljno osnovnih dozvola, a imaju ozbiljnu vodu kao što je recimo Gruža, trebalo je da se dofinansiraju preko Fonda za zaštitu životne sredine, gde se godišnje od svih dozvola slije najmanje 50.000.000 dinara. Međutim, novac iz tog istog fonda se dobija jako teško, a do sada su dobijali uglavnom oni koji nisu trebali, uz par izuzetaka. Dakle, pošto je neko potrošio taj novac, a nemoj mene pitati gde i kako, pošto ja to neznam, u nedostatku sredstava korisnici sve više posežu za doplatnom dozvolom.


nisi imao prihode jer si za samo jednu godinu gazdovanja od novca koji ti se slio od dozvola kupio opremu u vrednosti od 70000 evra, a to se ne računa kao prihod , to si u pravu, ali si postao vlasnik vredne opreme, i odbio si PDV i još što šta... što nije prot zakona ali samo da bude malo jasnije.

Otvorena - napisana pretnja

Kleveta - krivično delo

Laž - ja i moji prijatelji smo sarađivali sa tvojom službom, imam svedoke

Sam si sebe uhvatio u laži

Slago , pa sam sebe uhvatio u laži, pa priznao da mu ljudstvo i služba baš nisu tako sjajni, tako da smo u pravu što nismo baš zadovoljni

Nije istina, u KG-u su prodavane samo dozvole RS-a jer je RS korisnik voda na tom području , oko 2500 kom, podatak tačan i proverljiv

Laž , nije potrebno izdvojiti 2000 din za celogodišnje pecanje, već 7000din najmanje

Uvreda na rasnoj i nazovi zdravstvenoj osnovi- krivično delo

Neosnovana sumnja

Na ovo neću napisati komentar, ne želim da učinim krivično delo, ali svi već znaju šta ti zbog ovoga mislimo, nadam se da će ti se desiti

Spada, nego nećeš ti da radiš, nego što bi naš pametni narod reko "hoćeš omudinu".. i obavezuju te neki članovi zakona.

Totalni bezobrazluk

Uvreda na rasnoj osnovi- krivično delo

Ovo rešavaj tamo gde treba, a ne da preko naše grbače sebi obezbeđuješ profit, nismo ti mi krivi niti imamo bilo kakvog uticaja na to i ne treba da ispaštamo.

Nego, opet, da se dogovorimo.
Da ti lepo ukineš ove doplate, a dodatno se finansiraj na druge načine, ima načina. Konkuriši kod Ministra sa nekim programima u vezi ekologije i životne sredine, traži sredstva, punimo mi buđžet ne sekiraj se, radi, ne traži omudinu.
Opet kažem, pomoći će ti se, imaćeš rezultate, traži sredstva od ministarstva na osnovu rezultata rada, omudinu ne damo.

_________________
Varaličarska sekcija - Kragujevac


Poslednja izmena od Uros u Sre Jan 18, 2012 11:06 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Vrh
   
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 411 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 28 29 30 31 32 Elipsa 42 Sledeća

Sva vremena su u UTC+02:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
cron
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs