Danas je Čet Mar 28, 2024 9:41 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 32 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Dec 08, 2013 3:37 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Posle godine se naslusah o sjajnoj sluzbi oko Čačka pa je red da to demantujem sada sa velikim brojem pecanja.

Imao sam oko 50 izlazaka oko samog grada i ukupno 4 kontrole i sve u talpama. U Parmencu je cele godine bio pokolj somica ispod mere, od strane dubinkasa i kederasa, na moje iznenadjenje iskreno ne videh varalicara u ribokradji. Zato su ostali nadoknadili.

Uglavnom, ako vas zateknu na vodi rigorozni su ako uhvate pocetnika bez dozvole, za (ne)ulov istog nemaju sluha, sto je sigurno lose. Zna se ko krade. Verovatno je logika da se zaradi na postenim i bezopasnim.
Ajde da zanemarim lenjost cuvara(sve 4 kontrole su mi bile na 5m od autoputa) i da kazem da su 2 od 3 cuvara koja sam sreo bili kulturni i normalni iako su ocigledno pogresne ljude jurili.
Da dodam i da sam imao dozvolu i da sam u tom delu imao oko 20 somova u meri, od kojih sam cela 2 odneo.
Prosle godine sam se naslusao bajki, ali sad sam siguran da je sve laz.

Od mene za korisnika vode ide jedna dvojka, jer su i ove 4 kontrole napredak.
Sve svoje ribe posteno uhvatim i 90% i vise pustim i zabole me za glupe komentare koje ocekujem od zlonamernih.
U 2014. se nadam da cu imati vise vremena i pisacu ovde o mnogim nepravilnostima. Od lopova do zagadjivaca.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 09, 2013 8:12 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Svaka cast Stefane za pristup riboovu, a stvari ce se nadajmo se promeniti,
pisanje o tome ce sigurno barem malo pomoci.

Ako je neka uteha i te jadne cetiri kontrole na 50 izlazaka su za neke druge terene super rezultat.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 09, 2013 9:00 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
4/50 je u svetu katastrofa, u Srbiji uspeh... Ja ove godine, kao i mnogih predhodnih u mom kraju, čista nula.

Kontrolu sam sreo na Kokinom Brodu (Uvačka ekipa) i Ribničkom jezeru (ribočuvar korisnika iz Čačka).

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 09, 2013 9:56 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Četiri kontrole, pa to je još odlično. Ja ovu celu godinu recimo nijednom nisam sreo čuvara na VBK, pa vi vidite... :roll:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 09, 2013 10:06 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 9:45 pm
Postovi: 1395
Lokacija: Zemun
ja samo na drini ih srecem... mlava, dunav u slankamenu, dunav ispod BGa, djerdap nigde ni traga


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 09, 2013 12:01 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Po onome što čujem od drugara, najveća šansa da sretneš ribočuvara je na Zapadnoj Moravi oko Kraljeva, ekipa ribočuvara Plus Sporta.

Uz naravno Uvačka jezera.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Dec 09, 2013 3:09 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 4:22 pm
Postovi: 3144
Lokacija: Lucani - Z. Morava
Hvala na podrsci drugari.

Jako bitan je i izbor cuvara, ako je neko nula kao covek najcesce ce preneti to i na 'rad' na vodi.
Oko Kraljeva idem ponekad i upoznao sam ribocuvara Zorana koji je vrh lik i odlicno cuva vodu. Tvrdim da bi dvojica takvih resili problem ribokradje oko Cacka, jednostavno je za cuvanje, do svih najposecenijih mesta se dolazi asfaltnim putem, a 3 poznata mesta su pored magistrale.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 8:02 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Da sama licnost je jako bitna i tacno se vidi kad je nekom do tog posla stalo i kad ga samo otaljava,
nazalost to je pitanje slucaja.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 10:00 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 14, 2011 10:11 am
Postovi: 811
Lokacija: Zlatibor/Srbija
Ove godine je na Zlatarskom jezeru počeo da radi novi čuvar, takozvani Pisak. Čovek se celog života bavio krivolovom i bio u sukobu sa čuvarima sadašnjim kolegama. Jednom smo se slučajno zadesili u isto vreme u kafani kod jezera i za susednim stolom čovek kaže "Eto šta ti je život, celog života sam krao ribu a sad je čuvam" :?
Slažem se sa Stefanom da bi i dvojica pravih ljudi dosta toga rešavali na vodi ali mi generalni imamo taj problem loših kadrova u svim sverama društva. Čast izuzetcima.

_________________
www.vilabajka.com


Vrh
   
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 10:06 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:41 pm
Postovi: 8277
Lokacija: Novi Sad
Pa to ti je ono staro ubeđenje da niko ne može bolje da čuva vodu/ribu/šumu/divljač od bivšeg lopova, kao "on zna sve trikove tog zanata". Bolje će da čuva od poštenog čoveka? Hoće, ali malo sutra... :roll:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 32 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs