Danas je Pet Mar 29, 2024 12:23 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 54 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 11:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 8:19 pm
Postovi: 268
solo napisao:
Da li se i u EU privredni ribolov obavlja bez ograničenja i lovostaja? Možda se u tome krije neki adut?
rj napisao:
tamo toga ni nema :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
fluid napisao:
Na beckom delu Dunava nema privrednog ribolova, a mislim da je takva situacija i na celoo teritoriji zemlje... Klasicni alasi ne postoje...
Tako sam nešto i mislio... Možda tu postoji neka osetljiva tačka... Tamerlan reče da su "njima" osnovni motivi INTERES i SOCIJALNI MIR, a ja bih dodao i PODILAŽENJE NEKIM MUSTRAMA IZ EU... Za to već ima primera - naprasno otvaranje azila za napuštene životinje po nekim gradovima itd. (da ne spominjem smanjenje broja zaposlenih po ustanovama). Mislim, ako bi se ovom našem problemu dao neki politički prizvuk pa nekako stvorio signal na pravom mestu (u stilu "ekološko stanje", "briga za održanje zivog sveta u rekama")... Ukratko, ako im neko otud podvikne, možda bi im neke stvari došle iz ... u ...

_________________
Sounds cruel...? Maybe, but we're hunting a hunter...


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 7:18 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Bez zelje da uporedjujem protest mrezarosa s nekim eventualnim nasim, bez ikakve politicke konotacije,
poenta bi bila samo da se okupimo nedje u BG, da navucemo sto vise medija da nas islika i isnima,
a kad prica krene jednom u medije niko je vise ne moze zaustaviti :!:

Ovako smo shachica marginalaca, kojima ministarstvo zalkljuca forum i niko o tom niti zna niti hoce da zna :roll:

Naciniti osnovnu listu primjedbi, predati nekom nadleznom, koji ce je bachiti u kosh prije ili kasnije,
no ponavljam, bitno je ljudima staviti do znanja da postojimo !!!

Sve akcije koje su do sada radjene i koje se rade, podrzavam u potpunosti,
na sto vise strana delovati, prije cemo ciljeve ispuniti!

I jedino sto me uopste potaklo da se ebavam s ovijem, a zareka sam se da se vise necu nikad oglasiti,
jest nase pakleno mudroseravanje od jutra do sjutra :?

Toliko od mene :wink:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 9:01 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
@ deki dj
Mislim da si citirao pogrešan post.
Priče ili ne - činjenica je da su sportski ribolovci dezorganizovani i da je između nas i ministarstva neprelazan institucionalni jaz. To dalje znači da je svako naše eventualno okupljanje, bez oficijelne institucije koja bi u ime zaštite interesa sportskih ribolovaca iznela svoj stav i preduzela odgovarajuće korake-samo jedan običan protest razularene mase.
Inicijativa mora da potekne od udruženja, koja umesto da trljaju šačicama tokom distribucije dozvola kao NewYork-ški klošari nad buretom sa vatrom-moraju da stanu iza svojih članova, da svoje predstavnike okupe i usaglase stavove, i da sa konkretnim predlozima izađu pred Ribolovački Savez (Srbije, Vojvodine...) Savez bi potom, umesto što štampa pamflete tipa "Pupak na pupak-noge na ramena" i druge brošure "edukativnog" karaktera, trebao odabrati PREGOVARAČKI TIM koji bi u resorno ministarstvo otišao da aktuelnu problematiku prezentuje, predloži konkretne korektivne mere i najavi organizovanje protesta u slučaju eventualnog oglušenja o zahteve-a ne da se tamo ližu i kafenišu. Sve ovo, naravno, mora ići uz angažovanje medija.
Tek nakon svega gore pomenutog, organizovani protest ispred neke od "institucija sistema" ima smisla. Ponavljam, u njihovim očima alasi i sportski ribolovci NISU isti. Alasi su mogli da se okupe u jednoj omanjoj kafani, tresnu tri Rubinštajna-pa da "udare na Vladu" i zaštite svoje interese. Sportski ribolovci sebi jednostavno ne mogu priuštiti takav luksuz.
@ Solo
Što se "političkog prizvuka" tiče ideja je odlična i mislim da bi najperfidnije bilo ići preko neke od bezbroj NON GOVERNMENT organizacija koje dejstvuju na tlu Srbije. Njih ionako zanimaju stvari daleko besmislenije od problema koji muče sportske ribolovce, a verujem da mnoge od njih već imaju razrađene mehanizme pristupa i animiranja državnih institucija-od pljuvanja preko žute štampe do "stručnih analitičara" koji u njihovo ime na kojekakvim press koferencijama prezentuju aktuelnu problematiku.
@ Ron
Na kraju krajeva, pošto sumnjam da učmali sistem udrženja i saveza ima kapacitet da iznese jednu ovako krupnu i važnu stvar-slažem se da i jedan "instant protest" može dobro doći. Ako ništa drugo-bar će nama biti lakše kad im u lice kažemo da svoj posao ne rade čestito i valjano i da smo svesni da ih za nas boli organ.
Mada, takav jedan protest bio bi daleko smisleniji da je organizovan ODMAH po donošenju nesretnog zakona. Pa još garniran najavljenim BOJKOTOM kupovine dozvola, pa onda i poštovanjem tog istog bojkota-e onda bi im sasvim sigurno postale jasne sve naše primedbe.

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 9:20 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Potpuno se slazem sa svih 78 recenica sto si napisao :D

No posto vec jesmo okasnili, a o nekoj koordinisanoj akciji ribolovaca u Srbiji nema ni smisla govoriti, bar ne u nekoj doglednoj buducnosti, mislim da bi instant akcija skretanja paznje bila sasvim dovoljna za pocetak !

Cisto da vidimo kako ce ko odreagovati, ko bi nas podrzao, a ko sabotirao :idea:

Slazem se da bi bojkot kupovine dozvola bio najsvrsishodnije resenje, ali posto u 2 Srbina postoji 8 oprecnih misljenja, tesko da cemo uskoro imati taj stepen svesti o dogovoru zarad opsteg dobra !

Vec je nedje bilo price o pokretanju Udruzenja varalicara Srbije ili nesto slicno , makar da formalno imamo neku zvanicnu instituciju koja ce nam zastupati stavove !

Mnogo je tu posla , ali od neceg konkretnog se mora poceti , jadikovanje nad kukavnom sudbinom , bjezanje u inostranstvo i sl. nece nam dobra donijeti :roll:

Uh evo nakrkah i ja 41 recenicu :mrgreen:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Mar 26, 2010 10:03 am 
OffLine

Pridružio se: Čet Dec 10, 2009 10:26 pm
Postovi: 118
Lokacija: bgd
vlada012 napisao:
Ako poseduju dozvolu onda je na zalost sve po zakonu!

Koliko sam ja upoznat Nedeljom je zabranjen privredni ribolov (bar u okolini Bg-a)
Ispravite me ako gresim :oops:


Vrh
   
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 8:03 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Jan 21, 2008 12:13 am
Postovi: 154
Lokacija: Beograd
Nedeljom su svi bubnjevi i mreze van vode makar u okolini Beograda, cak su prosle godine bile ceste kontrole alasa.
Slazem se sa kolegom Ronom za formiranje udruzenja varalicara Srbije,
valjda ce onda da se cuje neka nasa rec mozda bolje reci vapaji za spas reka.


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 26, 2010 11:51 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 9:45 pm
Postovi: 1395
Lokacija: Zemun
juce se u golupcu vukle mreze k'o pred smrt,
realno ona situacija moze da se poredi sa slankamenom
a znamo u sta se slankamen pretvorio nakon nekoliko godina takvog izlova....


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 26, 2010 3:11 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 2:40 pm
Postovi: 733
Lokacija: nbgd
Golubackoj klisuri izgleda da nema pomoci.NACIONALNI PARK a vrslja se na sve nacine.Ne bih se zacudio da rumuni i dalje dolaze na nasu stranu i rokaju sa strujom.
Masu puta sam se u to uverio.

_________________
moga smudja niko nikad nece uhvatiti


Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 30, 2010 12:41 am 
OffLine

Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 6:35 pm
Postovi: 2185
Lokacija: Wien-Bgd
Kratak izvestaj koji mogu da pogode i oni koji nisu bili tamo:

Mreze nesakrivene mozete sresti na svakom koraku i to na mestima na kojima se nalaze vec godinama.
Ribari su na vodi i danju i nocu. Naravno sve uhvacene ribe koje su u aktuelnom lovostaju,
sa velikom paznjom nepovredjene vracaju u vodu :mrgreen:

Isti ce vam, usudite li se izaci na camac poslati dobrodoslicu i sa vode i sa obale u roku od 15ak minuta.
Saradnja doticnih i nadleznih organa, u smislu zastite voda od najezde ribolovaca je na zavidnom nivou i za svaku pohvalu.

I bez dojava kontrola pecarosa na obali od strane policije je konstantna i beskompromisna.
U jednom prolasku poteza od 10 ak km video sam dve patrole kako kontrolisu kolege na obali.
U jednom trenutku (nekih 10ak min) su se vrzmali i iznad nasih glava ali im je 100ak metara odrona
i zbunja prosaranog po kojom zmijom valjda bila nepremostiva prepreka zeljenom druzenju.
Samo sam cekao poziv da se popnemo do njih posto im je to omiljeni vid kontrolisanja sa obale.

Sve u svemu, priroda predivna, od ribe nista posto je voda bila oranje a branu nisu pustili,
a olosa koliko hoces, sto na vodi a sto na obali.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 30, 2010 9:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 2:40 pm
Postovi: 733
Lokacija: nbgd
Stvarno se zapitam zasto sam uzimao dozvolu za ovu godinu :?:
Em su zabranili pecanje iz camca, ne mozes vise zabaciti od mreza a ako nekim slucajem i nadjes pogodno mesto,
tu uvek doceka neka alaska alatka.

Stvarno je besmisleno odlaziti u Golubacku klisuru sve dok vaze takva pravila.
Sve mi ovo smrdi na legalizaciju lopovluka da im mi ne smetamo na vodi. :mrgreen:

_________________
moga smudja niko nikad nece uhvatiti


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 54 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs