Danas je Čet Mar 28, 2024 1:18 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 114 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 8 9 10 11 12 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Jan 13, 2011 8:37 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 17, 2009 2:24 pm
Postovi: 1779
....ko ne zeli sa njima da radi vrsi se pritisak na njega....svaki novi predsednik drustva koji zeli barem malo da nesto promeni u pocetku...brzo promeni svoje misljenje i radi po njihovom.....sve je to u krug i nema posla ako nije ukljucen u to bedemar ili radnici na branama koji za njih zaustavljaju vodu i pustaju vodu kako njima odgovara....zato i pune mreze dobro....a divljaci koji postave po jakoj vodi ne ulove skoro nista.....da bi se napunile mreze dovoljno je samo da prska voda malo u prevodnici...i riba genetski sada krene prema njoj....pre neki dan i meni je na vodi ponudjena riba koja je bila visak 50-60 sarana od 6-12 kg ????? za bozic ako ti treba pitao me klinac koji je poslat da pita ribolovce na obalama oko brane.....dok su nas terali dalje od ograde....oni su usli kolima u krug do samih camaca i lepo odradili svoje ...a jos i preteklo za nas obicne....manje ribe se lakse prodaju a velike teze idu svuda po pijacama ali i po restoranima....a smudj je ubijen opasno i to ce se raditi dok ne presusi skroz ....e ted i njih nece biti....tako kaze i korumpirani kontrolor sta se bunite zato i ima lopova jer ima ribe samo nek potraje......?????? :shock: u gornjem delu gde su zimovnici tu se vuku lanci po dnu uz mrezu i cupa se sva riba napolje.....17 panjeva koje sam potopio i gde se krila riba sve su izcupali na obalu da im ne smeta i kida mreze...dobro ste procitali !!! svaki najmanje po 150 kg otezan + krs okolo pa vi vidite koliko to moze da bude dobro za ribu da se i skriva i mresti a sada nista golo ...pa jovo nanovo ako zelim da lovim nesto ove godine.....cupali jakim cengelama napolje po troje sa obale samo da naprave prolaz da mogu da vuku ......i sad objasni i stoki koja lovi na obalama pa se smeje sto mi kvare sve i njima lopovima da bez toga nema buducnosti ...jer riba nema gde vise da se skriva jer je mulj veliki i golo dno.....ali obe vrste su samo tu da se drugima napakosti i unisti i unovci....mnogi nebi nista ni lovili da nema takvih mesta ali nikome nije palo na pamet da mi i samo pridje kad smo potapali jos me napali da bacam mreze...kakva tragedija slepaca neskolovanih koji love sa 30-40 stapova i nose majicu uhvati i pusti i po malo i mrezare za dusu i corbu.....neki put se zbog takvih strucnjaka i zapitam sta mi ovo sve i treba da se mucim kad mi je i zdravlje naruseno....i kome.....kad niko to cak ni ne postuje....i svi su gluvi kada nesto treba uraditi konkretno....ali najvise zbog sebe i buducnosti jer zelim da i nesto makar dozivi i moj klinja.......pitam se sta ce ove i sledece da vade kad ne bude vise isplativo pojedini potezi...sta ce onda krasti i ubijati ????????


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 13, 2011 9:32 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 9:37 pm
Postovi: 243
Lokacija: Novi Sad
Čitam ove Toblerone-ove postove i duša me boli.Proputovao sam dosta što kroz susedne zemlje što kroz Evropu i odgovorno tvrdim da ovakve bagre od naroda nadaleko nema.Zaista ne znam šta je rešenje .Kao što se zna,,lično sam na sve moguće načine sa par kolega probao da animiram ribolovce sa područja NS da se nešto promeni,ali bojim se da je to sve bio prilično uzaludan posao.Kakvi ljudi takve i vode i sve ostalo...Daleko od toga da sam digao ruke ali izvinićete,ovog puta ću čekati nekog drugog da prvi pokrene inicijativu,a ne da "izgorim" i ispadnem emocionalno ubijen i frustriran na kraju. I ova peticija za zabranu privr.ribolova u gradu je teska farsa,nju su potpisali 99% oni koji q...m mrdnili nisu kad je bila aktuelna ova inicijativa koju smo prethodnog proleca mi pokrenuli i koja je bila uperena generalno protiv ribokradje i terora od strane najvecih lopovcina-privrednih ribara, a ne samo u gradskoj zoni.Tu koji su pravili tu peticiju se jako malo razlikuju od istih tih ribara,neki od njih u zivotu nisu pustili ni ribce,sistematski izlovljavaju soma,bio od pola kg ili veci,nije bitno,jer to je MESO boze moj,to se moze unovciti,ej!!!
Naravno da je odluka banditskog JP npfg da se dozvoli privr.ribolov u gradu zločinački čin,sad su uredno satrani jedini pravi,preostali zimovnici ribe na potezu barem 30km uzvodno i nizvodno,ali da nekog ne dotiče to što se, na primer, taj isti som ili smuđ sistematski uništava u mrestu samo par km od grada,a sad je odjednom "jako" uznemiren kad mu ribari smetaju sto ne moze da vadi(i prodaje) po 2-3 tone somovine godisnje,e to je vec obican jajarski interes u pitanju a nikako toboz velika briga o ribljem fondu.
Neka nam je bog u pomoci sa ovakvima kakvi jesmo :evil: :evil: :evil:


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 30, 2011 12:48 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 1:31 pm
Postovi: 839
Lokacija: Vrsac, lepa varos
Danas sam malo otisao da mi dupe vidi vodu i da malo bacam varke na spicu u Palanci.Uveravam vas,stanje nikad nije bilo gore....nikad vise mene ovaj potez videti nece......4 camca vuku mreze pored takozvanog drustva za zastitu Save i Dunava???
Jos ja gledam,sta rade,ne verujem....dobacujem da li to bas mora tako,na sta ne dobijam odgovor,naravno....na moj poziv da izadju na obalu da im "pojasnim" neke stvari,lagano su upalili pentu i zbrisali......ima i slika koje ce biti okacene kasnije....uzas!!!!ne verujem kakvih panjeva ima!!!iznervirao sam se jako,izasao na vodu da pobegnem od svakodnevice,dodjem kuci jos vise isfrustiran zbog matorih kljusina bez mozga!!!! :evil: :evil: :evil:

_________________
Run, Forest, RUUUUUUUN!!!

Priključi se i ti u BOJKOT DOZVOLA 2013!


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 30, 2011 2:08 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Feb 21, 2010 2:36 pm
Postovi: 886
Lokacija: Vrbas...vbk..najzagadjeniji vodotok evrope..
cao kolega ..
dozvolari-ribocuvari-lopovi...licno sam u nekoliko navrata prolazeci pored nekih mesta na kojima je nekada bilo basa na pretek ,mogao i mogu dan danas da vidim ljude koji kao kradu ali sada vec bih i mogao da se izrazim uzimaju slobodno.sva riba koja zivi na potezu od brane u sivcu do brane kod nas u vrbasu je pod stalnim mrezama ,na pet delova to je toliko i u takvoj meri optereceno da u nekim pokusajima nesto prijavim ili uradim ,uglavnom nije uspevalo ..jednom prilikom sam usao u razgovor sa policijom o tome ,kad kazem policijom mislim na neke prijatelje koji se bave ribolovom a rade u policiji. i oni su preduzimali i preduzimaju dosta toga da bi sprecili ribokradice...rade tih par policajaca posao ,ali nemogu ni oni da postignu mnogo ..nekada neki pojasevi u krugu vrbasa su bili meka za ribu,sada to su samo unistena stenista smudja ili basa ..ma svega sto je tu zivelo ..na primer kada sam kao dete lovio smudja na vestackom brzaku u kucuri ,bilo je toliko ribe da recimo od pola sedam ujutru do devet imao sam do tri smudja od dva ,tri kg.sada je taj pojas mrtav jer pre brzaka postoji dvadeset kaveza sa tovnim saranom ,i naravno u te kaveze se sipaju razni aditivi kroz hranu i lekove ,a svi znamo sta pise na branama na tabli plave boje"zabranjeno pecanje i kupanje na dvesta metara od objekta " ,cisto sumnjam da je dozvoljen uzgoj ribe na takvim delovima vode,jel da ?..mogli bi svi da se prisecamo kako je bilo nekada a kako je sada ..prica oko ribolova u ovoj zemlji ne vodi nigde ,cak na zalost ni tema o dozvoli ,a kamo li teksovi o ribocuvarima ,dozvolarima.
odem sada u ovom ledu na kanal i nadjem mrezu postavljenu uz obalu ,sta ceka da nesto preostale ribe izadje po malo vazduha i toplote i da i to malo ostane u mrezi..kao poribljavaju a gledam svojim ocima kako sipaju mladu ribu u kolicini od recimo 500kg i onda pricaju pred kamerom kako rade .. ali bogami isti ti i rade ,(razumete me)...krade se i krasce se jos dugo sve dok je ne bude bilo za mrezu..preziveo sam od deranja do pucanja na mene po takvim delovima ,jednostavno vlast treba jako ozbiljno da se pozabavi i iskoreni takve DOZVOLARE-RIBOCUVARE-LOPOVE ,ali ovde je to,ja mislim nemoguce..
NADAM SE...ZELIM BOLJE...

_________________
Svi znaju svrhu, stuka na vrhu,
tu su da kvare, i naprave lom,
a dole na dnu, sudbinu jadnu
mnogima resava nekakav som.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 1:43 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Jan 13, 2010 6:25 pm
Postovi: 90
Lokacija: Vrbas
Znaci odsad na pecanje umesto ribolovackog prsluka nosimo pancir.. To samo kod nas moze.. :roll:


Vrh
   
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 1:52 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Avg 05, 2010 2:24 pm
Postovi: 567
Lokacija: Novi Sad
Pancir, naoruzanje, a bogami ni neki advokat pri ruci nije na odmet :lol:
Srbija!

_________________
Riba ribi grize rep


Vrh
   
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 2:08 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Jul 12, 2010 10:34 pm
Postovi: 725
Lokacija: novi sad
advokatica tebi treba :mrgreen:


Vrh
   
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 2:32 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Avg 05, 2010 2:24 pm
Postovi: 567
Lokacija: Novi Sad
Probo jednom, hvala al nikad vishe! :D
Sad pucam iskljuchivo na gospodje sudije :lol:

_________________
Riba ribi grize rep


Vrh
   
PostPoslato: Uto Apr 12, 2011 7:35 pm 
OffLine

Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 8:16 pm
Postovi: 6
inspekcija za ribarstvo 063506918


Vrh
   
PostPoslato: Pon Avg 29, 2011 11:00 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Nezvanicno saznajem da je u ribokradji veceg obima od strane policije uhapsen jedan ribocuvar Voda Vojvodine iz sire okoline N.S.-a.
Kad bude zvanicnih informacija, potrudicu se da sve prenesem.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 114 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 8 9 10 11 12 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs