Danas je Uto Mar 19, 2024 8:22 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 16 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned Feb 10, 2013 6:54 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 12:21 pm
Postovi: 609
Lokacija: Sremska Mitrovica
Dana 03.02.2013. godine grupa zaljubljenika u sportski ribolov (plovak, šaranski ribolov i varaličarenje) skupila se u cilju osnivanja “SAVEZA RIBOLOVAČKIH UDRUŽENJA SREMA”. Udruženja koji su prisutvovali Osnivačkoj skupštini su:

S.S.R. GO Surčin ( sedam udruženja sa teritorije opštine Surčin)
S.R.K. JAZ Beočin
U.S.R. Zlatna Ribica Sremska Mitrovica
S.R.D. Šaran Ruma
S.R.D. Kečiga Sremska Mitrovica

Glavni ciljevi jesu promovisanje sportskog ribolova, edukacija mladih i zastupanje ribolovaca kod korisnika voda. Iskreno se nadam da će se priključiti još ribolovačkih udruženja sa područja Srema tako da možemo imati nekog uticaja kod korisnika voda. Ako “SAVEZA RIBOLOVAČKIH UDRUŽENJA SREMA” okupi još više ribolovačkih uduženja koja skupa uzimaju nekoliko hiljada dozvola"(trenutno mislim da ova udruženja zajedno uzimaju oko 1500 dozvola) nadam se da će nas korinsici voda poslušati po nekim pitanjima inače BOJKOT. Takođe u sklopu Saveza je organizovana Varaličarska liga koje će imati tri kola na tri različite vode u organizaciji tri udruženja koja su članovi Saveza, o tome više detalja kasnije kada se utvrde tačni datumi takimičenja. Sva zaiteresovana udruženja sa područja Srema koja se žele priključiti Savezu mogu se javiti predsedniku Saveza Zoranu Kneževiću na 064-400-38-52 ili meni (Dario Španović) na pp ili broj 064-400-38-52


Vrh
   
PostPoslato: Ned Feb 10, 2013 7:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Okt 14, 2010 7:32 pm
Postovi: 729
Lokacija: pivara
svaka cast Dario
zajedno ste jaci
zato i treba da postoje sekcije i savezi :wink:


Vrh
   
PostPoslato: Ned Feb 10, 2013 7:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Apr 26, 2010 9:10 pm
Postovi: 1765
Fala Bogu da je krenulo :)
p.s...meni ste obecali usvajanje :mrgreen:


Vrh
   
PostPoslato: Ned Feb 10, 2013 11:50 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 10:44 pm
Postovi: 228
Lokacija: Šumadija brale i to Kragujevac
Svaka čast,samo nemojte da postanete kao RSS ili RSV.


Poslato sa SONY XPERIA Tapatalk 2


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 9:45 am 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Čestitke drugari.

No ja vam savetujem da se po hitnom postupku čujete i sa kolegama iz drugih udruženja iz čitave Srbije i da po još hitnijem postupku osmislite strategiju sa kojom ćete nastupiti u ministarstvu u prezentovati ideju koja treba da vrati smisao ribolovačkim udruženjima, koja su, bojim se, pred gašenjem.

Ne znam šta donosi novi zakon, ali me plaši da li će tamo uopšte biti spomenuta udruženja. Postoji realna bojazan da će se izbaciti ono da dozvola važi samo uz člansku kartu udruženja, što možda i jeste protiv ustava.

Morate smisliti jasne predloge šta treba da rade udruženja, i šta po tom pitanju valja "umuvati" u novi zakon.

Recimo nešto ovako:
- RU mora biti zvanična organizacija registrovana u APR, prijavljena u Ministarstvu sporta i mora zadovoljavati određene uslove propisane standardom
- RU treba da bude jedino mesto gde se može kupiti ribolovačka dozvola
- RU od prodaje dozvole mora da ima tačno definisan rabat koji propisuje ministarstvo i jedinstven je za sva RU (recimo 10% od cene dozvole)
- RU treba da organizuje obuku i polaganje ispita za ribolovca. Obuka i ispit moraju biti po standardima koje propisuje Savez sportskih ribolovaca. Ribolovac plaća RU usluge obuke i polaganja ispita po jedinstvenom cenovniku koji propisuje ministarstvo (recimo 1000 dinara, polaže se jednom u životu)
- RU treba da prikuplja i interpretira podatke prikupljene od ribolovaca, poput evidencije ulova i obavljenih kontrola od strane ribočuvara. Ove podatke treba da daje na uvid javnosti, korisnicima ribarskih područja, Savezu SRS i ministarstvu i na taj način ukaža na ribolovni pritisak na pojedine vode i riblje vrste, kao i na to da li ribočuvari u dovoljnoj meri kontrolišu stanje na vodama
- RU mora da sprovodi godišnju anketu o stanju na vodama i rezultate daje na uvid javnosti, korisnicima ribarskih područja, Savezu SRS i ministarstvu
- rad RU nadgleda i kontroliše Savez sportskih ribolovaca Srbije i ministarstvo

Tako nešto...

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 4:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
E vala Goci svaka ti na mestu !
Iskreno se nadam da će jednom tako nešto i biti realnost i da se uklone udruzenja u tipu kakva su sada većinom,da samo vrše distribuciju dozvola i to obično u sastavu nekih radniji ribo opreme i pri tom ništa ne rade po statutu i za dobrobit očuvanja ribljeg fonda,edukacije građana i zaštiti prirode,itd...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 4:39 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 12:21 pm
Postovi: 609
Lokacija: Sremska Mitrovica
Do osnivanja "Saveza ribolovačkih udruženja Srema" je došlo radi nezadovoljstva vezanog za rad RSV i RSS. Prva stavka osnivačkog akta glasi: Zastupanje zajedničkih interesa saveza pred gradskim, državnim i sportskim organizacijama kao i pred korisnicima voda ribolovnog područja. Iskreno se nadamo da ovako udruženi imamo neke šanse da nas poslušaju nego "svaka vaška obaška". Dokumenta su poslata u APR za registraciju a ono što nam je jedna od bitnijih zadataka jeste uvođenje ribočuvara volontera


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 5:05 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 21, 2007 10:02 pm
Postovi: 3667
Lokacija: Novi Sad,Beograd,Skela
^^^^^
Meni su obechali jednu pochasnu - plastificiranu, moram se ponovo aktivirati , nemam dovoljno "smile slika" , he he
8)
PS
Svaka chast na ideji i organizovanju. :)

_________________
PKVM Web Shop / Adresar-MALOPRODAJE


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 6:55 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Dario samo napred i samo pametno!!!
Dosta su nas "predstavljali" kojekakvi...

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 8:06 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:13 am
Postovi: 1744
Lokacija: Subotica
Moralna podrska s moje strane, dovoljno ste iskusni i videli ste kako se to ne radi, pa gradite na zdravoj osnovi! Svaka cast na slozi! :wink:

_________________
Let them go, let them grow.....that's what bassfishing is all about!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 16 postova ]  Idi na stranicu 1 2 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs