Danas je Uto Mar 19, 2024 8:21 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 70 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 7 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Jan 02, 2012 11:58 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
E pa drugari iz Apatina, Sombora i okoline koji ste cesce na ovom delu dunava, ja bih vas zamolio da iznesete svoja zapazanja o nesportskim aktivnostima koje ste imali priliku da vidite. Isto tako molim sve koji znaju bilo kakav broj telefona ribocuvarske sluzbe da jave i da li uopste vredi prijavljivati, jer kako je u ovoj drzavi sve traljavo, tako je i to. Pre neki dan na pecanju gledam i ne verujem, dva lika "sportska ribolovca" koja su do tada varalicarila sa obale, u sred bela dana pred 30'ak ljudi, sire jedno 30 do 40 metara mreze i camcima se pustaju nizvodno, eto dokle taj bezobrazluk ide kada ih masa ljudi gleda sa obale, a oni ne prezu ni od cega. :evil: Imam ja jos svasta da pisem, o svojim zapazanjima ali zelim prvo da cujem vasa!

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 02, 2012 5:14 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jan 02, 2009 12:21 am
Postovi: 2627
Nisam bas najbolje upoznat sa situacijom oko ribokradje, jer uglavnom pecam blizu grada (nemam camac).Ono sto znam,sto sam video x puta i sto se ponavlja konstantno jeste grabuljanje iza velikog limana na onom pesku.Tu se svake zime povadi ko zna koliko ribe,najvise deverike,bucova a bude i somova,sarana,stuke...Oni za kamuflazu uzmu olovo u obliku ribice a gore stave musicu navezanu na trokraku i kao love bucova. Padaju prijave kao kisa (tako sam cuo) ali se to u vecini slucajeva zavrsi bez sankcije, a i onaj koji bude kaznjen je sitna riba u odnosu na prave razarace ribljeg fonda.

Meni uopste nije jasno sta cemo mi pecati u buducnosti, pa nije Dunav bunar bez dna da mogu svi da se izivljavaju i odnose svaku ribicu koju zakace :shock: :!: Cena dozvole je preskupa, realno. A o ekoloskoj kulturi necu ni da pricam, obale pune kesa, flasa, po 15 m strune zapetljane oko kamenja,prazna pakovanja varalica...Dunav je izgleda deponija za vecinu :evil:


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 02, 2012 6:44 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Nemam ni ja čamac druže, varaličarim sa obale, a što je naj tragičnije u svemu, to se baš i desilo u blizini velikog limana. Dva tipa iz dva čamca razapeli mrežu, drže je i voda ih nosi nizvodno, a usput kupe sve što naleti u mrežu ni ne obaziru se na posmatrače sa obale. Ja i drugar gledamo i ne verujemo, kaže on brate šta mi sada više da tražimo ovde. I to nisu bili privredni ribari nego "sportski ribolovci" koje sam vidjao da blinkerišu. Ja za celu prošlu godinu nisam ni jednom naišao na čuvare a skoro sam svaki dan na vodi, pa gde su bre ti ljudi da to sankcionišu. :evil:

I mladji ribolovci uglavnom imaju jos neku kulturu, ali ovi stariji su uglavnom katastrofa! to nema nikakve ni ekološke ni ribolovačke kulture, čast izuzetcima ali malo ih je :!:
Bas na tome pesku što si ti spominjao pecao sam bucova pre neki dan i imao sam šta da vidim i tamo . . . Matorci svi na mušicu nakačili trokrake i dole spinkastere, pa vade više deverika nego bucova i samo ih trpaju u torbe vidjao sam da u isto vreme zakače po dva komada. Dole u vodi jato deverika, a oni vuku ko na takmičenju, peta brzina :evil:

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 02, 2012 6:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
I ne razumem se baš u te u društvene nauke pa ne mogu da tvrdim, ali mislim da se naš zakon uopšte ne provodi ni 30 posto, mada kažu da je dobro uredjen pravni sistem. Ne znam ne razumem se ali znam da bi pljuštale kazne kao kiša, kada bi se sporovodio. Znam za neke krupne zverke koji razbijaju mrežama u ovom kraju dalje od grada, ali su suviše krupni da bi ih neko dirao. A da je deponija smeca to svakako, Ja sam uz put na pecanju znao nakupiti punu torbu stare strune i nosio kući za šivenje ako nije trula ili sam je spaljivao. A flaše ostala plastika tekstil, stara obuća i ostalo smeće o tome da ne pričam. Kada naraste voda po nekada sam dnevno znao upecati više smeća nego ribe

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 02, 2012 10:16 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
taj apatinsko-limanski horor se ponavlja već više od 10godina. ma i 20g. uprava šumske, tj ribočuvara tačnije zgrada "vojvodina šuma" koji upravljaju tim područjem nalazi se svega 300-tinjak metara od grabuljaškog horora. i..??? nikom ništa. prošle godine na sastanku sa upravljačima , na pitanje koliko su prijava napisali, ispade samo desetak, "jer nisu stigli". kome, ispade da samo romski narod grabulja, a svi ostali pošteni. ove godine nas zaustavlja čuvar u marini i traži ulov na pregled,jer se love smudjevi ispod mere ( to je u redu, da kontrolišu). naravno mi bez ulova(vratili 50-tak bucovčića taj dan). kažem ja čuvaru što ne odu do limana jer se tamo grabulja ko na takmičenju, a on će na to "pa ne možemo sve postići".
pa gospodo upravljači," kad ne možete sve postići", onda prepustite upravljanje vodama sposobnijima, pa se neće desiti da vam je opšti javašluk na vodama , a da ne pričamo o "poštenim" ribarima koji ne vade mreže iz vode, love na samo njima dozvoljenim lokacijama(koje su inače svima zabranjena jer su prirodna mrestilišta) , i koji imaju po nekoliko ribarnica po vojvodini,lokala u vlasništvu i ko zna čega još.
naravno vi ni o ovome niste informisani. :evil:

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 03, 2012 10:07 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Srbija puna mladih ljudi bez posla, a oni ne mogu sve postici, pa sto ne zaposle jos ljudi u ribocuvarskoj sluzbi pa ce postici sve . . . :twisted: Na tom pesku jeste pravi horor, ja sam nedavno posle dugo vremena tamo pecao i nisam mogao verovati sta ljudi tamo rade :twisted: Cak su se dva lika skoro pofajtala, jedan dekica setao i rekao nekom tipu kako grabulja, kao "je...iga, pa ti grabuljas" a ovaj onda osuo paljbu po ovome da mu j . . e sve po spisku, da stari samo seta i ceka ko ce mu dati ribu, da mu majku, oca celu familiju i slicno . . ja sam mislio da ce ga istuci, cak se i zaletao na njega , eee pa kako boli istina, tip je stvarno grabuljao, jer sam licno i ja video da taj tip vuce u petoj brzini i da je po nekada kacio po dve deverike od jednom i trpao u torbu. Drugi dan isti tip se hvalio kako je jedan dan izvukao 13kg bele ribe :twisted:
No medjutim to je neki lokalni klosar, posebno je zalosno sto pouzdano znam takodje da grabuljanje, mreze pa cak sruja i slicne tehnike eksploatacije ribljeg fonda nisu strane ni pojedinim tipovima iz sumske i rukovodecim ljudima iz udruzenja sportskih ribolovaca "Bucov" . . . Al da ne ponavljamo po ko zna koji put zakon se uopste ne provodi tamo gde bi trebao :twisted:

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 03, 2012 10:22 am 
OffLine

Pridružio se: Sub Jan 03, 2009 5:16 pm
Postovi: 7617
ja sam svaki dan tamo i mogu reč da se broj ribolovaca u velikom limanu prepolovio ...južina i topli dani podigli ribu ...to trebate drukčije rješit ...nek ribolovno društvo postavi dežurne članove koji će dojavljivat policiji


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 03, 2012 11:30 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Pa valjalo bi tako nesto predloziti, mada sumnjam da ce nase ribolovacko drustvo da se pozabavi time. Jedan od najvecih problema je i to sto je Apatin malo mesto, svi se znaju pa ne bi bas niko nikome da se zamera

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 03, 2012 6:45 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Jan 02, 2009 12:21 am
Postovi: 2627
rj napisao:
ja sam svaki dan tamo i mogu reč da se broj ribolovaca u velikom limanu prepolovio ...


Ja sam mislio da je zabranjen prelazak na suprotnu obalu...


Vrh
   
PostPoslato: Uto Jan 03, 2012 7:35 pm 
OffLine

Pridružio se: Sub Jan 03, 2009 5:16 pm
Postovi: 7617
ja i pecam na suprotnoj obali :mrgreen:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 70 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 7 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs