Danas je Uto Mar 19, 2024 12:07 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 70 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 7 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 5:18 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Ja sam dugo pecao belu ribu, koju sam uglavnom nosio kući mojima, sve dok se nisam tokom poslednje dve godine navukao na varaličarenje i stekao pravi sportski duh kroz ovaj sport.
Isto tako smatram da nema lepšeg osećaja nego vratiti ribu i ponovo joj podariti život. Često razmišljam o mnogim ulovima koje sam vraćao, gde li su sada i da li još uvek plivaju negde u Dunavskim dubinama ili su posle mene naleteli na nekoga ko im nije oprostio.
Ribu baš ne jedem, nisam neki ljubitelj njenog mesa, jedino kod mene tu i tamo prolazi morska (skuša, oslić, konzervirana tuna i sardina) ali rečna baš i ne, tako da je uglavnom vraćam dok moji kući ne počnu da kukaju da imaju sina ribolovca, a moraju u ribarnicu po ribu.
Verujem da niko neće oštetititi riblji fond i ako nosi kući redovno ribu u meri, u dozvoljenim količinama. Ali najveći problem jesu ovi mrežaroši, strujaroši, grabuljaši, mineri i nezasitni ljudi što vuku pune torbe sitne ribe ispod mere ili na druge načine masovno oštećuju riblju populaciju.

E da . . i ta im je fora odlična da za uhvaćenu ribu ispod mere koju nose kući oduzimaju trajno dozvolu ! ! ! To bi bilo idealno kada bi se sprovodilio i kod nas (između ostalog)

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 6:07 pm 
OffLine

Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 9:53 am
Postovi: 330
Lokacija: Kupusina/Nemacka
ma kada bi ima barem Trajno oduzimali eto jedan primer Prosle Godine je vise Ribolovaca Uhvaceno u Nasem Udruzenje zbog Slucajeva da nisu Pazili na Stapove dok su Bili u Vodi ili se Udaljili 30-40 metara od Pribora itao tako i zbog toga sto su umesto 3 Dozvoljena Stapa Pecali sa 4 Stapa

Dozvole su im Oduzimali za 1 ili 2 Godine isto tako morali su da Placaju za te tu Godinu ili dve Godine i dalje Clanarinu iako nisu smeli da idu na Pecanje barem sto se Tice na Vode nasega Udruzenja to je bilo kao Opomena ako se neko uhvati drugi Put da se nepravilno Ponasa na Vodi sledi samo Potpuno Iskljucenje is Toga Ribolovackoa Drustva

ako zamislim da ne mogu vise na moje Omiljene Vode i da moram daleko da se Vozim za mene bi to bila Silna Kazna e sad Problem je sto oni mogu jednostavno da se uclane u neko drugo Ribolovacko Udruzenje i da Pecaju i dalje na drugim Vodama.

a Mrezarosi su se i Ovde Pojavili iako su retki slucajevi da se nade Mreza prosle Godine su na Vodama Udruzenja nadene 4 Mreza od kojih je jedna bila oko 100m Dugacka u jednome Jezeru videcu da Kopiram Textove iz Izdanja Udruzenja sa kojom Slikom ako was Zanima


Vrh
   
PostPoslato: Pon Jan 16, 2012 6:29 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Zar je moguće da se i u Nemačkoj slične stvari dešavaju . . onda nije ni čudo, šta je ovo kod nas . . ne moraš druže da se maltretiraš sada sa štampanjem i skeniranjem verujem ja!

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 15, 2012 2:04 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Eto upravo dodjoh sa svirke iz jedne poznate apatinske carde i tako dok sam veceras svirao , imao sam priliku da vidim kako se sluze smudjevi ispod mere, ali pazi kad ni jedan nije bio u meri! :evil: A koliko cardi ima samo u Apatinu i koliko ih svaki dan tako zavrsi :(

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Ned Okt 14, 2012 9:32 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Ako je juce neko pecao u blizini Apatina, mogao je cuti nekakve eksplozije u sumrak, negde u daljini. Sta bi to moglo biti zna li ko? Da li je u pitanju razminiravanje na drugoj obali (u Hr.) ili su neke postenjacine isle na "pecanje" ? :evil:

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Ned Dec 30, 2012 10:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Danas na ulazu u veliki liman, desetak grabuljasa u akciji, nakacili olova i trokrake i sibaju nemilo sve sto im se nadje na putu, a vise se ni njima nista ne nalazi na putu . . .

Dva grabuljasa u plavom camcu , grabuljala pola sata i odustali pa promenuli poziciju . . .

Nakon njih na isto mesto staju dvojica sa drvenim camcem grabuljaju pola sata i kace somica od oko 1 - 2 kg, posle 20-ak minuta kace jednoga malo veceg i odmah potom dizu sidro, odlaze nizvodno , somove ostavljaju negde, verovatno u sumi na obali i vracaju se posle 10 minuta na isto mesto gde nastavljaju svoj krvavi pir. Posle pola sata ovaj jedan ponovo nesto vuce, ali mu se otkacio i otisao. Snimao sam telefonom, imam snimke, na kojima se vide donekle njih dvojica, dok su vukli drugog somica i odlazili nizvodno da ih sakriju. Somic se ne vidi na snimku, posto su vesto okrenuti na suprotnu stranu od nase obale kako posmatraci sa obale ne bih videli sta izvlace, kao da smo svi glupi :twisted: Jos nas takvi retardi prave budalama, mamu im jebem degenericnu :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Ned Dec 30, 2012 10:34 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 12:26 am
Postovi: 8889
Lokacija: Niš
Iako se poneki som pošteno za usta upeca i tokom zime, zbog masovnog grabljunja ove ribe u zimovnicima bi trebalo uvesti dva zakonske odredbe.
- zimski lovostaj za soma od 1. decembra do kraja februara
- zabranjeno posedovati bilo koju ribu koja ima povredu na telu bilo gde dalje od usta

Naravno ni ovo ništa ne bi rešilo samo od sebe, ali bi pomoglo ribočuvarima koji pokušaju da se izbore sa ovom vrstom ribokrađe. trebalo bi ovo uvesti na saveznom novou, ali dok se to ne desi lako može kao dodatno pravilo da uvede korisnik podrućja za svoje vode.

_________________
Svi su bili na mojoj strani, zato se čamac i prevrnuo...


Vrh
   
PostPoslato: Ned Dec 30, 2012 10:40 pm 
OffLine
Saradnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 21, 2007 10:02 pm
Postovi: 3667
Lokacija: Novi Sad,Beograd,Skela
Citiraj:
Danas na ulazu u veliki liman, desetak grabuljasa u akciji, nakacili olova i trokrake i sibaju nemilo sve sto im se nadje na putu, a vise se ni njima nista ne nalazi na putu . . .


Goci, chovek lepo napisa... a ti bi nove, "uzaludne" propise. Shta se radi sa deset grabuljasha?... Hajka brate, racija , cheka, Imaju Rib. drushtva, imaju (najmoderniju Marinu) imaju valjda i Plavce, a valjda imaju i volju...
8)

_________________
PKVM Web Shop / Adresar-MALOPRODAJE


Vrh
   
PostPoslato: Ned Dec 30, 2012 11:51 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
E pa prošle nedelje je bilo i dvadesetak grabuljaša kada su naišla dva kontrolora i u tom momentu grabuljaši su složili štapove uz drvo na obali i kao razgovarali dok su kontrolori kontrolisali dozvole ostalim ribolovcima koji su u istom momentu tu regularno pecali. Ovi što su kao ćaskali na obali a do malo pre grabuljali su prošli potpuno nekažnjeno . . .

Apatin ima jednog dugogodišnjeg diktatora na vlasti koji se za sve pita u opštini, pa pošto su grabuljaši u 99% slučajeva pripadnici romske nacionalne manjine ne sme niko da ih dira i kažnjava, jer isti diktator najviše glasova u predizbornoj kampanji dobija baš od njih i štiti ih u svemu kao bele medvede, gradi im u naselju puteve , škole, ambulante itd. ... e pa neka im lepo izgradi i jedan ribnjak pa neka grabuljaju u naselju, a ne tamo gde ja pecam i od svoje bede odvajam 5000 dinara za dozvolu, a ribu vidim jednom u 3 meseca, jebem ti nepravdu i državu takvu

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 5:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 1:33 pm
Postovi: 272
Lokacija: Apatin
Danas ulazim u Apatinu u jednu poznatu ribarnicu i vidim sa desne strane u onome akvarijumu ili kako se vec zove, za prodaju spremno 5 - 6 malih somica , teskih oko 1 - 2 kg. Kaze mi jedan drugar da je u istu pre neki dan stiglo dve cisterne smudjeva i da je od prilike svaki treci bio ispod mere . . .

E sada . . . moje pitanje glasi, kako da znamo da li je to iz ribnjaka ili iz Dunava i ko uopste kontrolise sta primaju te ribarnice i odakle potice poreklo riba u njima ???????????????????????????????????????????

_________________
RibA RiBi GriZe rEp


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 70 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 7 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs