Danas je Uto Mar 19, 2024 7:12 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 111 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 12 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Jan 26, 2013 10:55 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
Da li zato sto sto se ne cuva,ili zato sto se krade,ili zato sto se truje ili sto se odvija privredni I rekreativni ribolov za vreme mresta na mrestilistim ili sve zajedno.

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 26, 2013 10:58 pm 
OffLine

Pridružio se: Ned Okt 21, 2012 8:17 pm
Postovi: 229
Lokacija: Bačka Topola
Na vodi gde ja pecam se dešava sve što si nabrojao drugar


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 26, 2013 11:06 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
Kakvi su izgledi da se prekrsioci suzbiju ili prijave nadleznima.

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 26, 2013 11:09 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 3:25 pm
Postovi: 627
Lokacija: Niš
Nisam iz Vojvodine, niti sam tamo pecao ali mislim da je i ovo pitanje elaborirano u temi BOJKOT 2013...
Nažalost kao i većina pitanja vezanih za ovu tematiku...


Vrh
   
PostPoslato: Sub Jan 26, 2013 11:30 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:52 am
Postovi: 1151
Lokacija: Novi Sad, AP Vojvodina
zver70 napisao:
Kakvi su izgledi da se prekrsioci suzbiju ili prijave nadleznima.


Pa realno nikakvi... :roll:
Nasa drzava vec duze vreme nije sposobna da izadje na kraj sa mnogo ozbiljnijim problemima od zastite ribljeg fonda.
Pri tom ne mislim da je zastita ribljeg fonda neozbiljna stvar nego jednostavno nije tema velike vecine gradjana(nema opipljivih politickih poena vec samo troskovi) tako da im je jednostavnije da problem(ako ga uopste i vide) gurnu pod tepih.

_________________
High five with slimy palms.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 12:07 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
posledica svega je paket aranžman iz prvog posta

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 12:09 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Sep 01, 2009 10:42 am
Postovi: 2084
Lokacija: 45.205873, 20.317175
shifke, ovo je pravo pitanje za tebe :lol: :lol:

_________________
Sometimes litle adventures...
...become big surprises!


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 12:23 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 1:31 pm
Postovi: 1680
Lokacija: Niš, Paraćin
Nisam iz Vojvodine, ali neretko otpecam na Dunavu... barem pre si mogao da odeš i da se napecaš.. prošle godine nisam išao, jer sam pretprošle konstantno prolazio loše :cry:
2. maj 2010. Ja i ćale dolazimo ujutru u 4 na Gajački dunavac kod Kovina. Dolazimo kod čileta da iznajmimo čamac, a uz obalu pristaje čamac sa trojicom. Iz čamca vade ogroman drveni sanduk, zatvoren, i prenose ga do gepeka opel karavana. Pri transportu se otvara sanduk i iskače šaran od oko 6 kg i praćka se po obali, spuštaju sanduk, mlatnuše ga kamenom, staviše u sanduk prepun šarana i deverika, pa u gepek.
Svejedno, da li su bili alasi ili ne, gajački dunavac je poznato mrestilište šaranskih riba, sa brojnim plićacima, uvalama, itd...
Kasnije tog dana došao nam je ribočuvar u obilazak. Nakon što smo mu pokazali dozvole i čuvarke, upitah ga za ovaj slučaj. Nije mi NIŠTA odgovorio, upalio je čamac i otišao.
Zamislite koje količine riba u maju uđu u plićake u mrest, samim time uđu u mreže, pa u sanduke, pa u karavane...
Zamislite koje količine ribočuvara tako samo odmahnu glavom na naša pitanja...

P.S. Nešto sam načuo da je jako loša stvar u jedinstvenoj dozvoli to što čitavi autobusi ribolovaca dođu iz udaljenih krajeva u Vojvodinu i nose ogromne količine ribe, pa je to razlog zašto ribe nema. Ja sam autobusom dolazio puno puta na Tamiš, sve do 2004-5. odprilike, i uvek se znalo: Dođe ribočuvar, kupiš dnevnu dozvolu od 500 dinara, i mirna Bačka. Zašto toga nema zadnjih godina, nema ribočuvara, nema kontrole, nema ribe...

_________________
Svi znaju svrhu, štuka na vrhu, tu su da kvare i naprave lom,
a negde na dnu, sudbinu jadnu, mnogima rešava nekakav som...


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 2:29 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 8:15 pm
Postovi: 7017
Lokacija: zajecar, nis
Citiraj:
P.S. Nešto sam načuo da je jako loša stvar u jedinstvenoj dozvoli to što čitavi autobusi ribolovaca dođu iz udaljenih krajeva u Vojvodinu i nose ogromne količine ribe, pa je to razlog zašto ribe nema. Ja sam autobusom dolazio puno puta na Tamiš, sve do 2004-5. odprilike, i uvek se znalo: Dođe ribočuvar, kupiš dnevnu dozvolu od 500 dinara, i mirna Bačka. Zašto toga nema zadnjih godina, nema ribočuvara, nema kontrole, nema ribe...


Da bre, inace su tamo samo C&R ribolovci, jos samo da sprece da im dolaze "gosti" i ima da se oporavi riblji fond za nedelju dana...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=MM64ynWN5BQ


Vrh
   
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 2:55 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Mar 07, 2009 1:12 am
Postovi: 2271
Lokacija: Nish 43.318189,21.929591 :)
Ako u Vojvodini nema ribe, sta mislite koliko je nema u ostatku Srbije?

_________________
Limit your kill, don't kill your limit !!!


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 111 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Elipsa 12 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs