Danas je Čet Mar 28, 2024 3:31 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 111 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 7 8 9 10 11 12 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 4:29 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
Zakon o zaštiti i odrzivom korišćenju ribljeg fonda-član 26 kaze :

"Na poplavljenom području zabranjeno je obavljanje ribolova dok se voda ne povuče u korito ribolovne vode " ...

Dakle poplavljeno područje jeste sve gde se voda razlila van korita i tu je zabranjen svaki vid ribolova.


Vrh
   
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 7:33 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 11:33 pm
Postovi: 2086
Eeee drugari moji...... Pa sledece godine potrčite opet da se što pre opskrbite dozvolom!

_________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško.
Teško je drugima.
Isto tako je i kad si glup.... :wink:

"Sudbina čovečanstva zavisi od toga koliko se moralno razvijamo..."
Albert Ajnstajn


Vrh
   
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 8:53 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Znamo Zakon Damjane... Taj isti Zakon kaže da, ako je neko lice (u ovom slučaju ribar) uhvaćeno, sa alatima i u nedozvoljenoj radnji, na delu, taj alat (mreža) se zajedno sa prijavom predaje KORISNIKU!!! A korisnik ih štiti zato što je "popio" lovu (možda- ja ne znam)... Kako sam čuo, TAJ RIBAR ima do sada 15 krivičnih prijava, a bio je i u zatvoru! Na (navodno) pitanje zašto je takvom dozvola izdata, odgovor je bio u smislu "Pa on nema krivičnu iz oblasti RIBARSTVA!". Kada da napibirči prijavu iz oblasti ribarstva, kada je ovo prvi put da je taj takvu i tražio/dobio!? I za 30 godina svog života je nakupio tol'ke prijave - a na vodi će da bude pošten???

Važno da mi ribolovci i dalje samo kukamo po forumima i to nam je SVA AKTIVNOST)! A da smo se nedavno do kraja borili i izborili makar da dobijemo tu čuvarsku službu/agenciju/rendžere koji neće biti administracija jbnih korisnika nego DRŽAVANA, pa bi sve bilo drugačije!

@lonewolf
Za štukice ne brini... Ovako je svaki put i one sada ne stradaju od mreže (osim pojedinačno)! Posle mresta su, i sada miruju i love iz zasede (a hrane u izobilju- vri voda od bele ribe), pa se ne kreću! Sada stradaju najviše šarani, i to najveće "matice", somovi i do nedavno smuđevi.... A ja ću ispred Sekcije da dobijem prijavu zbog tih istih štukica, kada ih po stotine budemo hvatali i spašavali pošto je to - ZABRANJENO!!!

@Strahinja
Ribokradice kažu - retko dobra godina, isplati se čak i rizikovati!

Mnogi su i uhvaćeni i dobili prijave, ali šta mi to vredi kada ribari "rade" legalno! Da li će 5 ribokradica izvaditi tonu ribe u mraku, ili će jedan ribar izvaditi tonu ribe legalno, potpuno je svejedno kada je - TONA (i tone)ribe manje!


Zna li neko rešenje da U VOJVODINI opet BUDE RIBE??????????????????

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 9:14 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:13 am
Postovi: 1744
Lokacija: Subotica
U svakom slucaju kad bude akcije re-poribljavanja udicom, javi druze Sane, pa ako nas bude dovoljno (tu mislim i na ekipu iz SU) snosicemo kolektivnu odgovornost.... :D

_________________
Let them go, let them grow.....that's what bassfishing is all about!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 9:34 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Nema "ako" druže :wink: , računamo na vas! Svakako će biti, pa "kom opanci kom obojci" :mrgreen:

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 11:26 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 1:31 pm
Postovi: 68
Lokacija: NS ZR u kršu
U Vojvodini će biti ribe kad se potpuno zabrani privredni ribolov, spale sve legalne i ilegalne mreze i alatke za masakriranje ribljeg fonda.

I da se donese zakon da je posedovanje istih alatki krivično delo.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Maj 05, 2013 1:12 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 2:03 pm
Postovi: 1694
Lokacija: Unites States of Vojvodina
Biće ribe kada se uspostavi SISTEM koji će sve zarđale karike u učmalom buljaškom lancu korupcije da podmaže vazelinom OGOVORNOSTI pred zakonom-pa ih naguzi kao musa jarca.
Ista ovakva svinjarija bila je onomad sa vodama u Mađarskoj, pa su se za 9 godina "unijaćenja" tako otreznili-da sve pitaju "Jel treba još?".

_________________
Ko nema u glavi, a nema ni u nogama-najebo je!


Vrh
   
PostPoslato: Ned Maj 05, 2013 10:43 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
ma "ribarima" treba u potpunsti zabraniti rad u periodu mart/jun. mada bi po meni totalno trebalo ukinuti takozvani "privredni ribolov" na svim slatkovodnim vodama. to je samo legalan naziv za lopovluk :evil:

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
PostPoslato: Ned Maj 05, 2013 11:46 pm 
OffLine

Pridružio se: Uto Okt 13, 2009 7:12 pm
Postovi: 195
Jer smo u proseku STOKA...


Vrh
   
PostPoslato: Pon Maj 06, 2013 10:48 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Koliko god za neke moglo biti uvredljivo, najtacnije objasnjenje!

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 111 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 7 8 9 10 11 12 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs