Danas je Čet Mar 28, 2024 7:40 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 111 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 6 7 8 9 10 Elipsa 12 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 11:17 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 09, 2011 12:07 pm
Postovi: 495
Lokacija: Kambodza
Sve ribe su po splavovima beograckim :), zato nema ribe !!!

_________________
Kambodza Fishing
victorluresengineering@gmail.com


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 11:33 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Korisnik je RSV!

Pod njihovim "pokroviteljstvom" su izvršena već dva sanaciona izlova jezera, i tada je kilogram očišćene ribe (deverika, babuška,šaran, smuđ, som, tolstolobik) koštao 150dinara u Kanjiži- samo ne pitajte za poreklo!
Lokalci redovno postavljaju mreže, grabuljanje je lokalni sport i hobi, a takav odnos, evo uspešno koriste i "sportski" ribolovci...
I što je najneverovatnije, ribe u jezeru još uvek IMA!!! Toliko je voda, čista, bogata i zdrava da se još uvek odupire... Preko te kanalske mreže se Palićko jezero snabdeva vodom, tako da se često pumpama, baš kod Adorjana, ubacuje sveža voda i tokom leta, pa je bogata kiseonikom i planktonima, vodenim rastinjem (čak i lokvanjima), bele ribe ima neverovatno mnogo, a oni koji su imali sreće da upecaju neku ozbiljniju ribu, kažu da uvek u prvi mah pomisle da je duplo veća- toliko su u dobroj kondiciji! Eto, opisah potencijalni raj za ribolov, a ja ga izbegavam iako mi je na 15 minuta vožnje od kuće :roll: ...

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 11:36 am 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
Tamerlan napisao:
Šane sa Tise napisao:
...U Vojvodini nema ribe pre svega zbog- vojvođana!!!


U Vojvodini NAJMANJE ima Vojvođana.


Al zato lopuzaju ka` da ih je masa :mrgreen:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 11:53 am 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Dec 02, 2006 3:43 pm
Postovi: 7260
Lokacija: Subotica
Sve stoji što je Šane naveo za Adorjan. Da ne bude sve tako crno, iz pouzdanih izvora sam čuo da su čuvari bili u petak i nedelju. Nisu kažnjavali, ali su naterali pampuraše da skinu trokrake i ogromne babuške koje su koristili "za smuđa"!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 12:03 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Ron Jeremy napisao:
Tamerlan napisao:
Šane sa Tise napisao:
...U Vojvodini nema ribe pre svega zbog- vojvođana!!!


U Vojvodini NAJMANJE ima Vojvođana.


Al zato lopuzaju ka` da ih je masa :mrgreen:

Sremci su kao bolji i manje "gladni" :mrgreen: !?

@Ervin
Najzad i mi nešto lepo da čujemo :roll: !

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Maj 03, 2013 9:07 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Hoće li mi neko objasniti kakav je to (neki novi :? ) pravilnik koji DOZVOLJAVA ribarima da postavljaju mreže u sred razliva/kubika :twisted: !??? Odnosno, 30 metara od obale, a obala je sada na nasipu...
I čujem onda neki dan (u kafani) kako lik priča da mu je (neko???) prodao šarana od 11kg koji je u sebi imao 2kg ikre!!!

Šta uopšte traže ribari na vodi u vreme lovostaja i kada je reka van svog korita :evil: !? Ako se ribolovcima MOŽE propisati da je zabranjeno pecati na razlivima sve dok su "razliveni", zašto to nije u pravilniku i o ribarstvu!?

Kao što čovek reče: "Ove godine će od mene cenu dozvole dobiti ako mi neko izvadi bubreg i proda ga!"

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 1:16 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:13 am
Postovi: 1744
Lokacija: Subotica
Druze, fotoaparat u ruke i sve evindetirajte! Posle toga procenite rizik za sopsveno zdravlje i PRIJAVA! Doduse u ovom pokvarenom i nadasve bahatom drustvu je tepih ispod kojega se sakriva prasina prevelik.. :evil:

_________________
Let them go, let them grow.....that's what bassfishing is all about!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 1:27 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Pa misliš da ih je teško slikati!??? Ovo je bilo juče u 7 sati popodne, predveče... Ne kriju se oni od nikoga kad znaju da imaju "leđa"! Pa nasipom tada prođe 10-15 ljudi, koji prolaze za Adorjan, trče/rekreiraju, vozaju se, šetaju pse.... Tako sam i dobio "dojavu", a ribočuvar mi reče da im ne možemo ništa! I ne možemo im ništa dok ih RSV više voli i poštuje nego sportske ribolovce...

Hteli su neki momci da idemo u akciju, ali šta mi vredi da rizikujem kad znam da mogu izgubiti, a dobiti ne mogu ništa...

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 1:51 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:13 am
Postovi: 1744
Lokacija: Subotica
Ma sve je jasno, backup malo jaci.... :evil:
Razumem te u potpunosti.....to je nesto nalik na soranju protiv vetra. Pretpostavljam da nece prastati ni onim silnim penkalicama od stukica, zbog njih mi je najvise zao.......

_________________
Let them go, let them grow.....that's what bassfishing is all about!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 4:11 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7971
Lokacija: Tisa I
Idi begaj, pa sada ti se alasi nalove više neg' što će za ceo ostatak godine. Ništa novo, gledam to svaki put kada se vodostaj zadesi na ovom nivou, em vršljaju mrežama kroz kubike i satiru ribu u mrestu, em mrežama pregrađuju ulaze u kubike i sprečavaju ribu da se izmresti. Pa glavni lopov u mom selu je upravo lokalni ribar, javna tajna za koju svi znaju. Kamionom bre odnosi ribu, a isti mu svakoga dana stoji pored skele i čeka isporuku. Dok za to vreme neki čuvar šetka dolmom i kontroliše dozvole malobrojnim pecarošima, koji pokušavaju da iščačkaju koju babušku, deveriku, bodorku, kesegu, krupaticu i sl.


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 111 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 6 7 8 9 10 Elipsa 12 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs