Danas je Pet Mar 29, 2024 12:31 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 111 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 12 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Jan 31, 2013 10:58 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
Sta bi bilo kad bi bilo.
Jedan Korisnik ce imati problem u vreme mresta da pokrije podrucje jer ce mu pola cuvara biti po sudovima kao svedoci ili u procesu protiv prekrsaja.
Ma sve je to dijagnoza. To znamo svi koliko smo zaista osiromaseni I znamo da cemo biti jos siromasniji. Ali je solucija da probamo onako.
Gradjansko cuvanje mresta. Gde je moguce ,da Kockar ne odskace u podkrovlju.
U Ns I Bg jeste moguce Ali vam garantujem,nece izaci 10 ljudi.

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 31, 2013 11:19 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jun 29, 2006 11:07 pm
Postovi: 1422
građansko čuvanje mresta gde je moguće. kao par primera po srbiji(skobalj) ako se ne varam.
a na nekim terenima je to neizvodljivo. ulazi u mrestilišta su sa dunava,znači treba čamac, a nema ga svako,a i oni koji ga imaju sumnjam da im pada na pamet da sede u čamcu i čekaju da se mrest završi.da sada ne nabrajam koja su sve mrestilišta na našem terenu,ali većina je nedostupna sa obale. sa druge strane, jer želimo da oni koji su plaćeni za svoj posao odrađuju svoj posao,ili da drugi odrađuju njihovo a oni da budu i dalje plaćeni.
sa druge strane ti isti ti zabranjuju kretanje kroz šumu(lovište) spec.rezervata gornje podunavlje. ali bez obzira na to do većine mrestilišta se nemože stići obalom.

_________________
posteno na vodi i bistro


Vrh
   
PostPoslato: Čet Jan 31, 2013 11:42 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
Cek cek. Ulazi su sa dunava? Znaci lalo vi znate. Mesta....pa ijaaaaaao druzenje u camcu,gulas I zveckanje rosfraj posudja u noci ihhhh. Najlepse. Evo ja cu doci do vas tad na vikend I kupujem meso za gulas moze?
Pa taj deo ima bar 1000 ribolovaca. I 20 vas po jedan Dan I prodje mrest. A to je 5 camaca. Evo naci cu I gorivo.al ne da cekamo druge da urade svoj posao.... Pa ja volim da pecam necu da cekam njih. Gledam sta ja mogu da uradim.
Ja Sam 99 god kupio patike momcima za EPO u Becu. Trebao je savez. Dok docekam savez a Nama treba I ja jos njima placam transfer za igranje u inostranstvu i jos da bi igrao a nista mi nisu Dali I nedaju mi. Pa ja to volim. Krecem od sebe I svoje uloge I doprinosa. Drina vam je primer fanatizma I posvecenosti. Trebala je drzava,PEra zika a uradili senna ljuba i sandor sa dvoje kolega uz Pljuvanje I nevericu.
Ja Sam bio tu da ih zastitim I bicu tu zbog meni najdraze Drine. Ali mi je svaka voda I svaka RIBA draga I vazna. Ostavljamo ih deci.

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 01, 2013 7:51 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Lepo zverko... A šta da rade ljudi na Tisi!? U godinama kada se reka u proleće izliva u šumu, tone i tone ribe ostaju zarobljene u kubicima! 2010-te je bio slučaj da je predsednik lokalnog Udruženja tražio dozvolu da MI tu ribu izlovimo i vratimo u Tisu... Isto sve o našem trošku, da skuvamo nešto, da napravimo kao radnu akciju, druženje... Misliš da smo dobili odobrenje!? Epilog.... Masu ribe su odneli pošteni ribolovci, onda je krenulo košaranje i na kraju- presušilo :roll: ! A koliko je štuke bilo!? Organizovali smo se nas trojica i na varalice uhvatili 117 štukica za jedno popodne (da ih vratimo u Tisu), onda možeš da zamisliš koliko ih bude na nekih 5 kilometara bara i kubika samo na mom delu Tise.... Ribočuvar nam je rekao nešto u smislu- svaka čast momci, ali ako vas neko prijavi ja moram da dođem pošto vi ipak tu ribu zadržavate (stavljali smo ih u one dugačke čuvarke koje koriste plovkaroši) :shock: :? !!! A mislim da su to jedine štukice spašene tada- znači samo kap u moru, ništa :roll: ...
Ovakve stvari, mrest, riblja plodišta, zimovnici, riblja mlađ bi morali biti prioritet broj 1 kod nadležnih!!!
Evo još jedna dijagnoza!
A lek!? Motka bato, i to znaš kakva (onakva)!!! I metla, pa čistka među nadležnima koji su ovakvo stanje dopustili i ne pada im na pamet da išta menjaju na bolje...
Valjda je ovaj naš Bojkot prvi korak ka tome...

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 01, 2013 7:59 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Akcije spasavanja mladji bi trebalo da su obavezne, a ne da je odobrenje nemoguce dobiti.... :evil:

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Feb 01, 2013 8:15 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:12 pm
Postovi: 3419
Lokacija: Kanjiža
Nemoguće (tada) veruj mi i to pod pretnjom Dušana Jovanovića lično!!! Mislim da posedujemo i zvanične dopise negde u arhivi...
A obrazloženje je bilo, čini mi se, da se to ne sme niti može na taj način sprovoditi- jer nije po zakonu! Ili tako neka floskula :evil: ...

I svi se slažemo da se ovakve stvari ne smeju događati- Da bi u Vojvodini ponovo bilo ribe!!!

_________________
Tek kad sasečeš poslednje drvo, tek kad zatruješ poslednju reku, tek kad upecaš poslednju ribu - tek tada ćeš shvatiti da se novac ne može jesti!


Vrh
   
PostPoslato: Sub Feb 02, 2013 12:18 am 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
E ako vam je Dule rekao....onda niposto...ne radite kako je rekao.
Mladj prezivi 1%. Problem je Ono sto kaze kockar. Gradjansku inicijaciju I dobru volju I cepaj. Ma nije problem ni poneti nesto ribe kuci ili napraviti corbu na licu mesta.
Nemojte cekati nikog.

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 05, 2013 9:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 9:51 pm
Postovi: 579
Lokacija: obrenovac
U nekim situacijama nemozemo da čekamo da nadlezni učine nešto povodom zaštite ribe,jer za to obično nemaju volju a i dok reše prođe previše vremena.
Tako smo se drugar i ja 2010god samoorganizovali,kada je posle uspešnog mresta u reci Savi voda se naglo povukla i ( nije se više izlivala te god) u kubicima-razlivima ostalo zarobljeno tone mlađi koja je uginula. Ali smo nešto,koliko smo mogli uspeli da spasemo. Strašno koliko je tu ribe uginulo,velika je to šteta,a moglo se mnogo spasiti.
Evo i par sličica kako je to izgledalo. Riba je naravno prebačena u reku Savu .

Slika

Slika

Slika
Mali šarančići !
Slika
Ovako je mrtve ribe bilo na sve strane gde je voda presušila.

Na zalost u reci Savi se sve ređe odvija mrest riba zbog sve nepovoljnijih hidro uslova sproleća,a i kada se mrest obavi to biva kao na ovim slikama.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Feb 05, 2013 11:55 pm 
OffLine

Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:07 pm
Postovi: 1269
Damjane svaka cast

_________________
Unutrasnji radni model I afektivna vezanost definisu emotivnu i psiholosku stabilnost licnosti.


Vrh
   
PostPoslato: Sre Feb 06, 2013 12:00 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon Apr 26, 2010 9:10 pm
Postovi: 1765
...bravo care :shock:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 111 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 Elipsa 4 5 6 7 8 Elipsa 12 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs