Danas je Čet Mar 28, 2024 10:37 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 90 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 9 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 12:15 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 10:18 pm
Postovi: 12
Maločas postavih temu u Srbija-zapad i baš završih post sa pozivom da se slika!
Ja, doduše, pomenuh da se aparat nosi i na pijacu i da se tamo slika i slika i slikai....
To sa terenom oko Slankamena je tuga božija! Tamo je nekada vrvelo od štuke, bele, smuđa... (govorim o naperima - čuvenim T-ovima). Danas su toliko daleko otišli (pretežno meštani) da su čak i napere rasturili - povadili kamenje da bi imali prečicu i da ne bi morali da obilaze ceo naper, tako da nem je ostalo moguće pecanje ili sa obale ili sa prvih 30 - 50 metara napera u plićaku!
Ne znam, ne bih hteo nikoga da prozivam, a naročito ne sve vas, drage moje kolege i "pacijente po strasti", ali mi nije jasno što se povlačite onog trenutka kada taj ološ poteže pištolje? 1000% ga neć upotrebiti! A ako ga već ne upotrebi, onda bolje i da ga nije vadio! Jer lako može da mu se desi da mu završi tamo gde sunce ne sija! A ako ga upotrebi....onda bolje da zna da ga koristi, jer u suprotnom možete da ga, upotrebom preterane sile, lišite života u nužnoj samoodbrani!
Naravno, ovo nikako ne raditi kada ste sami! Zato se preporučuje odlazak u takve akcije po sistemu trojki! (a trojke su, Đuro, šta?)
Nemojte misliti da se šalim i da sam neozbiljan! Mrtav sam ozbiljan! Sve te seronje su u stvari velike p...e i ako im ne pokažete strah, iznesete veća mu...a od njihovih, sukob će se u 99% sličajeva završiti u vašu korist!
Sad, i onih 1% je previše, jer svako misli da je on baš taj baksuzni 1% i da će naleteti na umobolnika kojeg neće biti briga da li će nekoga da osakati ili, ne daj bože, ubije! To se da procenii na licu mesta na osnov ubrojnih faktora i pokazatelja! Ali pravilo glasi: što su glasniji - to su veće p...e! Od ćutljivih se čuvajte i, naravno, nikad se solo nemojte qrcheeti!

_________________
Ady


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 10:45 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:00 pm
Postovi: 2512
Lokacija: Beograd
nemoj bas sa tolikom sigurnoscu da pises i pozivas na takve akcije :|
mnogo se svasta desavala na tom delu Dunava :wink: voda bez vlasti, totalna anarhija, tako da nije bas pametno ovo pisanje o trojkama ili kako vec... dosta hrabrih ili ludih ima na toj vodi, tako da im nije problem.
ovo sve pisem iz iskustva provedenog na toj vodi, a na toj vodi sam od svog detinjstva...

ps. ima i onih koji su probali da budu hrabri, ludi, brzi, mangupi ili sta vec... pa da vidis kako radi drzalje od motike 'il sekire preko ledja... a tek da vidis kako se pliva nizvodno do Surduka :wink:

mi smo entuzijasti, ljubitelji prirode i imamo svoje zakone koje postujemo i zelimo da ih drugi postuju.. za to imamo nadlezna ministarstva, ribolovacka drustva i sl. pa se njima treba zaliti i od njih traziti pomoc...
treba ziveti u skladu sa vremenom, a ne vracati se unazad, u vreme neandertalaca i resavati probleme toljagama i pesnicama :wink:

_________________
Trening stvara majstore


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 10:59 am 
OffLine

Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 6:13 pm
Postovi: 2028
Lokacija: novi bečej-novi sad
boga mi, ja se ne bih sa nekim ko mi drži uperen pištolj u glavu raspravljao.
pogotovo ako je taj neko iz beograda,
jer se kod vas tako lako povlači obarač da je je to pravo čudo.
a da ne govorim o noževima. postoje državni organi koji treba
da se bave tim poslovima i to im treba ostaviti da rade,
mi samo treba da im pomognema našim prisustvom i po neki dojavama.

e sada je drugo pitanje njihov ne rad i zabušavanje i korumpiranost.
kao što znate samovlast je zabranjena. neka udruženja po manjim mestima
koja su sližna organizuju tzv udri brigade pa se na taj način obračunavaju,
ali za to je potrebna sloga i jedinstvo, što je prava retkost.

imate primer ribočuvara iz ns koga su odvalili od batina
pa je čovek završio u bolnici i tamo proveo neko vreme.
volim ja i pecanje i ribu, ali na prvom mestu sam sebi.

_________________
bolje ispasti budala nego iz aviona


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 1:20 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Kao sto kazu White i Shifus, sila nije resenje, resenje su institucije ili hocemo pravi divlji zapad???
Ako institucije ne rade, treba napraviti druge...
Za pocetak nista bez organizacije!

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 1:27 pm 
OnLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 7:41 pm
Postovi: 3997
Lokacija: LIMAN / Vojvodina
A organizacija naših institucija je ravno ispod pupka :oops:

_________________
jebalevasvorumuljeičiburaške


Vrh
   
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 1:42 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:00 pm
Postovi: 2512
Lokacija: Beograd
i to ce se resiti :wink: nicija nije gorela do zore 8)

_________________
Trening stvara majstore


Vrh
   
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 1:39 am 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 10:18 pm
Postovi: 12
'Oće, 'oće!

Taman da naši askurđeli ili bele pčele imadnu nešto da upecaju!
Nešto im ta voštanica podebela pa gori li gori.
Pobrojaste li vi te zore? Nikako da dočekamo "onu" zoru!
Dakle, da rezimiramo, vi ste za to da,
u slučaju da vidite prekršioca Zakona o ribarstvu okrenete telefon nadležnog za dotičnu vodu!
Kada se niko ne javi na broj, vi okrenete drugi...Posle toga probaet sa 011.... "Nije u našoj nadležnosti"...
U međuvremenu je bahati krivolovac pristao uz obalu.
Vi mu, pomažući mu oko vezivanja čamca i istovara ribe skrećete pažnju
na njegovo nedolično ponašanje i prekršaj koji je napravio prema ZoR, član 5, stva2 - 6 i stav 9,
ukazujući mu na dugoročne probleme,
strategiju razvoja i unapređenje, sve u pauzama promene njegovog ponašanja, koje se kreće od besa,
preko začuđenosti ka zabrinutoti za vaše suševno stanje.
Posle svega se svi osećaju dobro i "... naša domovina će biti cvetna livada..."

Ma, važi!

Preformulisaću pitanje. Ko je u pravu? Otac ili Sin? Sin je rekao da se podmetne i drugi obraz
a Otac je od svog naroda tražio oko za oko!
Nekako se naš narod kroz istoriju držao "sinovljevog" principa. I? Dokle smo došli?
Neki drugi su se držali "očevog" principa. Gde su oni sada?
A što jednom ne bismo izmišljali toplu vodu i išli, što bi rekao Džoni, golim q...m protiv Spejs Šatla,
i kopirali nešto od onih koji trenutno vladaju?
Primeri su svuda oko nas, samo treba posmatrati, upiti i primeniti/primenjivati.
E, tada bi postojala naznaka da će da izgori i "njihova"!

_________________
Ady


Vrh
   
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 11:06 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:00 pm
Postovi: 2512
Lokacija: Beograd
a mislis da su ti primeri oko nas, resavali stvari motkama?
sta si ti - policajac, komunalac ili bilo kakva sluzba?
ti mislis da ces time sto ces nekome skociti za vrat, resiti neki problem?

gle ovako, veruj ti u svoju pricu, a mi cemo u svoju...
ovo sad govorim i zvanicno ispred http://www.varalicar.com - ljudi,
sve sto mozemo u ovom trenutku je da slikamo ono sto vidimo i kao jedna zajednica ljubitelja prirode,
ribolova i varalicarenja, da prosledimo slike onima koji te probleme resavaju...
pa ce doci i nasa zora :wink:
samo treba da verujemo u svoj cilj, jedino tako mozemo da docekamo neki boljitak...

tema je Potez Slankamen-Krecedin

aktivno sezona krece za malo vise od mesec dana, pa aparate u ruke i slike na forum.... 8)

_________________
Trening stvara majstore


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 12:03 am 
OffLine

Pridružio se: Uto Maj 05, 2009 9:37 pm
Postovi: 243
Lokacija: Novi Sad
I ja sam definitivno za Adyjeve metode, diplomatija je prestala onog momenta kad su nam ugasili forum ministarstva.
I reci iskreno White, da li ti sam veruješ u to da će se išta promeniti ako recimo pošalješ sliku ribokradice upravljaču ili inspekciji :?:
Ma daaj, nemoj zaluđivati i sebe i druge. Samo masovni bunt može da promeni stvari na bolje
a ne beskonačno palamuđenje dok lopovčine trljaju ruke i glade bradu.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 12:08 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:00 pm
Postovi: 2512
Lokacija: Beograd
1. da ja iskreno verujem u to sto sam napisao, i ne razumem zasto vas pesimizam dozvoljava da se izrazavate na taj nacin i dovodite u pitanje ono sto drugi govore na ovom forumu...
2. taj masovni bunt mozete sprovesti u svojoj reziji, ali nikako u reziji ovog foruma... posto ovde ocigledno i normalno da vladaju neka civilizovana pravila :wink:

i sad cu vas jos jednom zamoliti da nastavimo sa temom Potez Slankamen - Krcedin

_________________
Trening stvara majstore


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 90 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 Elipsa 9 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs