Danas je Pet Mar 29, 2024 12:27 am

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 90 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 9 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Apr 16, 2010 11:37 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
"Edukacija" moze da se sprovede brutalno brzo i efikasno, ako drzava tako odluci...
A drzavu vise brine populacija pandi i snezni leopardi.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 16, 2010 11:50 am 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 6:07 pm
Postovi: 7971
Lokacija: Tisa I
Nije državi do edukacije, već isključivo do inkasacije :evil:
Teško je iskoreniti navike koje su se ukorenjivale decenijama unazad.
Moralna dužnost sprovođenja edukacije sada je na nama!


Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 16, 2010 12:00 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:00 pm
Postovi: 2512
Lokacija: Beograd
strahinja78 napisao:
Teško je iskoreniti navike koje su se ukorenjivale decenijama unazad.
Moralna dužnost sprovođenja edukacije sada je na nama!


ovo je najveca istina i sa ovim se slazem 100%
ja drzavu, politiku ili nacin funkcionisanja odredjenih institucija ne mogu da menjam, al mogu svojim primerom da "uticem" na druge...

_________________
Trening stvara majstore


Vrh
   
PostPoslato: Pet Apr 16, 2010 12:49 pm 
OffLine
Offtopic majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 1:41 pm
Postovi: 7867
Lokacija: Najzagadjeniji vodotok Europe , Vrbas grad
I ne zaboravite da "Čuvajte bratstvo i jedinstvo kao zjenicu oko svoga" :mrgreen:

_________________
bokara napisao:
Smuđ i Oslić su po meni ribe "praznog" ukusa,bez ikakvog šmeka.popularne su zbog malog broja kostiju,ali su u odnosu na druge ribe najmanje ukusne.'ebo ribu od koje se ne lepe prsti!


Vrh
   
PostPoslato: Pon Apr 19, 2010 11:31 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Maj 19, 2009 10:57 pm
Postovi: 43
Lokacija: нови сад-novi sad
naperi ili ti regulacije su dosta i doprineli migraciji ribe iz dela vode uz sam slankamen. dubina vode kao i protok vode uz selo je dosat smanjen što je uticala na broj ribljeg fonda, (sprudovi guraju dunav od sela) izgradnja marine kao i postavljanje lokala na samom keju su još jedan dodatni razlog koji tera ribu od slankamena, na kraju svega toga dodaš još oko 50 porodica iz sela, sa po dva muška člana koja se navodno bave ribarenjem bez ikakvih plaćenih dažbina. omiljeno mesto za ribarenje-mrežarenje voda uz samu obalu slankamena još te zamole da se skloniš :wink: zatim svaki vikend pa čak i svakodnevno prisustvo većeg broja ljubitelja ribolova koji su na tom terenu bez ikakve kontorle nadležnih služi. i šta očekivati da se tu ulovi. Ove zime su izvadili dva od četiri gnezda za smudja a jedan odvezali i potopili u mulj, :( četvrti ostao u vodi ali bez željenog gosta. (deo moga iskustva i zapaženja u periodu 1998 do 2010)

_________________
дом је тамо где је дунав
dom je tamo gde je dunav


Vrh
   
PostPoslato: Uto Avg 03, 2010 4:25 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Ove godine zakon još nije primećen, a novost je da čak i bledunjavi fensi vikendaši teraju mreže. Dosad su ponegde davili, ali ovo sad je kao kad bi ribar imao plastični čamac i jamahu (đuture 4000 evra) umesto čuna i četvorke. Ničega se više niko ne boji, a riba se izmrestila kao retko kad, šteta.

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
PostPoslato: Ned Okt 24, 2010 1:01 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 1:27 pm
Postovi: 584
Lokacija: Zemun
Katastrofa! Ovoliko mreža nije bilo u Slankamenu nikad. Svi dolaze zato što se zna da nema zakona, istovare mreže iz auta, kombija, kamiona!? i neki idoti im uvek obezbede čamac. Neverovatno da je skoro sve pokriveno, nema gde da se peca osim tamo gde pešaci dolaze, i ni jedna nije obeležena. Ne bih mogao da nabrojim koliko sam puta zakačio za različite mreže ali ne manje od pedeset. Ljudi uleću elisama i seku mreže, a posle dolazi do problema sa lopovima.
Nisam imao problema samo zahvaljujući opreznoj vožnji i poznavanju terena, ali ima toliko novih lopova koji ne znaju prolaze za čamce da ni prolazima ne sme da se vozi bez nekog na špicu. Ne idite nenaoružani ako mislite da se svađate i sečete mreže.

_________________
Budala, kupio dozvolu.


Vrh
   
PostPoslato: Uto Okt 26, 2010 3:54 pm 
OnLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 7:01 pm
Postovi: 7558
Lokacija: Novi Beograd
Potpisujem. :evil: Sad za vikend sam bio u SL prvi put ove godine ... i verovatno poslednji - za duze vreme. Nehumano!!!!! :shock: Sta da kazem kad vishe ne znaju gde ce sve da postave ... pa stavljaju i na metar dubine u samoj obali .... :evil: :evil: :evil: Teren za izbegavati na duze vreme.

Ako udje prava kontrola tamo - al kako treba u bilo koje doba dana - imace pazar od bar 100.000 eura samo od kazni .... za 1 dan posla....

_________________
Bolje upecati par malih bucova nego ni jednog velikog soma!


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 27, 2010 4:56 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 12:40 am
Postovi: 1705
Lokacija: BGD
Jel taj deo pod okriljem srbija suma?
JA u opste ne kapiram kako i zasto oni ne saradjuju sa savesnim ribolovcima... umesto da imaju nekoga ko cita zalbe po forumima, pa da mogu uz dojavu efikasnije da intervenisu, njih bas briga... :evil:

_________________
Postoje dve vrste ljudi, oni koji cuvaju obraz i oni koji čuvaju guzicu. Mi smo definitivno u ovoj prvoj grupi - Dule Vujosevic


Vrh
   
PostPoslato: Sre Okt 27, 2010 7:50 pm 
OffLine
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 4:32 pm
Postovi: 13345
Lokacija: Sombor....
Ima i mnogo efikasnijih nacina saradnje sa savesnim ribolovcima, mada bi i citanje foruma bilo ogroman korak napred.
Ipak ne bih sebi dozvolio taj stepen naivnosti pa da pomislim da oni ne znaju kakvo im je stanje na vodama.
Odgovor je vrlo jednostavan oni NECE da rade svoj posao.
Zasto je to tako mozemo samo da nagadjamo, mada mislim da i nije tako tesko pogoditi,
ipak je u pitanju J.P. a nazalost svi znamo za sta vecinom takve firme sluze u Srbiji.

_________________
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan....

Urtelja napisao:
Ne mogu oni poseku, koliko mi moz' da posadimo :lol:


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 90 postova ]  Idi na stranicu Prethodni 1 2 3 4 5 6 Elipsa 9 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs