Danas je Čet Mar 28, 2024 5:33 pm

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris




Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 46 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 3:19 pm 
OffLine
Site Admin

Pridružio se: Pon Dec 26, 2005 4:11 pm
Postovi: 401
Sile napisao:
Ovako se guta šed od 11cm:
Slika


Sale Paulić napisao:
Lepa fotka, ali poslušaj moj savet. Ne znam kakav digitalni fotoaparat koristiš, ali potrudi se da kada slikaš izbliza varalice u štukinim čeljustima, podesiš makro modul snimanja na svom digitalcu kako bi izoštrio pravilno varalicu i štukinu čeljust, a pozadinu blago zamutio. Inače makro režim snimanja ima za oznaku onaj cvetić na displeju ili na kućištu u zavisnosti od modela aparata. Kada već tako dobro loviš, šteta je da tako lepi ulovi izgube na vrednosti zbog slabo usnimljene fotografije. A da ću ih viđati još, ni najmanje nesumnjam...


hauba napisao:
Sale Paulić napisao:
Lepa fotka, ali poslušaj moj savet. Ne znam kakav digitalni fotoaparat koristiš, ali potrudi se da kada slikaš izbliza varalice u štukinim čeljustima, podesiš makro modul snimanja na svom digitalcu kako bi izoštrio pravilno varalicu i štukinu čeljust, a pozadinu blago zamutio. Inače makro režim snimanja ima za oznaku onaj cvetić na displeju ili na kućištu u zavisnosti od modela aparata. Kada već tako dobro loviš, šteta je da tako lepi ulovi izgube na vrednosti zbog slabo usnimljene fotografije. A da ću ih viđati još, ni najmanje nesumnjam...


Slazem se sa tobom majstore ali za macro snimku moras imat 100% mirnu ruku inace ode fotka u nepovrat. U jednoj ruci stap ili riba a u drugoj fotkic???? Meni tako macro ne ide :cry:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 4:12 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Sep 14, 2006 9:46 am
Postovi: 1351
sa onim cudom ,trebash sve na auto...jesi video kako sam te slikao jesenas :D :lol:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 4:21 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Okt 10, 2006 10:06 am
Postovi: 464
Lokacija: RS
Sale, hvala na sugestiji. Podesio sam ja aparat na taj modul, ali kako hauba reče nije baš bilo lako nakon par minuta izvlačenja ribe u jednoj ruci držati istu, a u drugoj aparat. Jednostavno nisam mogao bolje u tom momentu. A i problem mi je sad po hladnoći, što se baterije brzo iscrpe, pa se uvijek žurim da napravim fotku.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 7:23 pm 
OffLine

Pridružio se: Čet Avg 03, 2006 11:52 pm
Postovi: 1060
Lokacija: Kladovo... tamo gde je Dunav najlepši
Vremenom ćeš se Sile uigrati pa ćeš svojim aparatom baratati i ''nišaniti'' jednom rukom k'o od šale. I meni je u početku bilo vrlo nezgodno, naročito u kada sam fotografisao u večernjim satima i po mrklom mraku, odnosno kada sam slikao čeljusti smuđa sa varalicom dok je staklenooki bio još u vodi. Tada sve moraš da radiš jednom rukom, pa je kvalitetan aparat sa brzim punjenjem blica itekako potreban. Sinoć sam ''nanišanio'' u makro modulu dva lepotana od 3,6 i 4,6 kilograma koje je upecao moj prijatelj Đole u čamcu, pa smo ih na obali slikali za uspomenu.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 7:35 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Sep 14, 2006 9:46 am
Postovi: 1351
Gospon Paulich..dajte nam jednu fotku. :oops: :wink:


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 8:13 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:34 pm
Postovi: 1998
Lokacija: Zbilje, SLO
Evo jednog pokusaja, ali nikako na macro :oops: :oops:
Ruke mi nisu bas mladacke.....

Slika


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 8:38 pm 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jul 20, 2006 1:23 am
Postovi: 4260
Lokacija: Podravino moja mila!
Evo jedan makro u nikakvim svjetlosnim uvjetima i iz ruke slikano...

Slika

a evo jedan eksn... u jednoj ruci stap, u drugoj ruci fotoaparat a na varalici stuja... original izgleda opako, ovo je s digitalcem slikana obicna fotka...

Slika

P.S. pazi crvene tacke na leptiru...

_________________
Rezervni jahač Apokalipse


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 8:39 pm 
OffLine
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 9:59 pm
Postovi: 3626
Lokacija: Cacak / Bec
zavisi i aparat dal moze da se drzi desnom rukom, tj dal ima izbacen rukohvat, na primer ako je ko kutija od cigara, mora malo levom rukom da se pridrzava,
moj aparatic lepo lezi u desnoj ruci, :wink:

_________________
"Social media don’t have to be democracies where all speech is valued at any cost; you can feel free to be the dictator of your conversational domain for the sake of your own sanity".


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 8:42 pm 
OffLine
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:34 pm
Postovi: 1998
Lokacija: Zbilje, SLO
Moze, ali tesko na macro. Bez postolja ili oba dve ruke je vishe manje bongiorno.


Vrh
   
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 02, 2007 8:45 pm 
OffLine
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet Jul 20, 2006 1:23 am
Postovi: 4260
Lokacija: Podravino moja mila!
Kume, maznes pelinkovac da se centriras i onda dobis ovo...

Slika

_________________
Rezervni jahač Apokalipse


Vrh
   
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu  Odgovori na temu  [ 46 postova ]  Idi na stranicu 1 2 3 4 5 Sledeća

Sva vremena su u UTC+01:00 Europe/Paris


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gosta


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Idi na:  
Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Prevod - www.CyberCom.rs